Civic FB7 BRC LPG bakimi

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar arkadaşlar,

2013 FB7 aracimi bakımı goturdugum yer sistem temizligi onerisinde bulunuyor bir kaç bakimdir. Bir iki defa yaptırdım ama nedir ne değildir . Rutin bakım harici gerçekten bu sistem temizligi gerekli midir acaba?

ASUS_Z012D cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba
Konuyla alakalı bende bir soru sorayım, okuyanlardan bilgi alabilirsem sevinirim.
Lpg bakımını bu sefer yetkili servis dışında yaptırdım. Lpg filtresinin bir tanesi değişti, bildiğim kadarıyla bir tane daha olmalı. (Daha küçük ve kağıt filtre)
Yardımlarınızı bekliyoruz.

Aracınız
Civic FB7 2013
Ben bir iki defa Honda yetkili servisinde yaptırdım. Hiç memnun kalmadım. O yüzde. BRC ge gidiyorum

ASUS_Z012D cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Sistem temizliği? Arkadaşlar servisler para koparmak için ne uyduracaklarını şaşırmışlar.
Brc bayilerinde filtrelerinizi değiştirin yeter.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba
Konuyla alakalı bende bir soru sorayım, okuyanlardan bilgi alabilirsem sevinirim.
Lpg bakımını bu sefer yetkili servis dışında yaptırdım. Lpg filtresinin bir tanesi değişti, bildiğim kadarıyla bir tane daha olmalı. (Daha küçük ve kağıt filtre)
Doğru yapmışlar diğeri 2 bakımda bir değişiyordu

Aracınız
Civic FB7 2013
Sistem temizliği? Arkadaşlar servisler para koparmak için ne uyduracaklarını şaşırmışlar.
Brc bayilerinde filtrelerinizi değiştirin yeter.
Filtrenin içinden bir miktar yağ çıktı . Bu yağ enjektör ve regülatörlere zarar veriyor dedj o yüzden kimyasal madde sıkmalari gerekiyormuş . Temizlik dedikleri buydu. Bunun için 150 TL talep ettiler. Ben de istemedim tabiiki. Bir bilene danışmak istedim.

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba
biri dış filtre diğeri küçük olan iç filtre.. iç filtreyi 20000 km de dış filtreyi 10000 km de değiştiriyorlar.. sistem temizliği dedikleri vd40 gibi tüpde bi ilaç var onu sıkıyorlar.. dışaerıdan alıp lpg ci de sıktırabilirsiniz daha uygun olur..

Merhaba
Yetkili servisde lpg için küçük &Büyük filtreler diyorlar ama içeriği konusunda net bilgim yok. Servis değişim için 80 tl ücret alıyor. Dışarda değiştirmeye bence gerek yok

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
birtanesi küçük sarı gaz kesici filtresi. 1 taneside büyük tüp gibi filtre 80 tl ye yaptırdım bilgisayara baglayıp ayar yaptılar. 80 tl izmirde garanti kapsamında yapıldı brc.. ve yakıtım azaldı bariz şekilde...

Geri