Bu akşam fark ettim

Arkadaşlar genelde gündüz yıkattığım aracimi ilk kez gece yikattim ve birşey fark ettim sağ arka kapı camında çok ufak bir girinti vardi saniyorum taş çarpmış olabilir hızlı giderken ama pencere plastiklerine çok yakın değil. Asıl sorun şu aracin camını silerken su sızıntısının aynı camın disindan değilde içeriden olduğunu fark ettim. birkaç kez plastik dibine bez ile kuruladım ama az miktarda su akışı devam etti. Sizce camda bir sorun olabilir mi gerçi sonuna kadar kapalıydı tüm camlar yıkamaya girmeden önce bende anlamadım neden olduğunu. Sizce basınçlı su plastikleri bozmuş olabilir mi yada ne olmuş olabilir. Su akıntısı daha çok siyah iç plastiklerinden sızıyordu yani arac camının dış değil iç kısmından. .duv. :++:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Bu akşam fark ettim

Atilla, yıkamacı kapı içlerini yıkadıktan sonra kapıyı tam kapatmamış veya yıkama öncesi kapı tam kapanmamış olabilir, bu yüzden camın iç tarafına su sızmış olabilir.
Konusu açılmışken şunu da belirteyim, yıkamacıların kullandığı yüksek alkali ve kostik içeren şampuanlar araçlarımızın plastik aksamlarının ömrünü kısaltmaktadır.
Göçük içinde fotoğraf çekebilirsen daha rahat yardımcı olabiliriz.

[quote author=NoFeaR link=topic=334.msg3588#msg3588 date=1398199222]
Atilla, yıkamacı kapı içlerini yıkadıktan sonra kapıyı tam kapatmamış veya yıkama öncesi kapı tam kapanmamış olabilir, bu yüzden camın iç tarafına su sızmış olabilir.
Konusu açılmışken şunu da belirteyim, yıkamacıların kullandığı yüksek alkali ve kostik içeren şampuanlar araçlarımızın plastik aksamlarının ömrünü kısaltmaktadır.
Göçük içinde fotoğraf çekebilirsen daha rahat yardımcı olabiliriz.
[/quote]

Hocam benzincide yıkattım kuş pislikleri oldugu icin bu kez uzun süredir ilk kez köpükte püsküttüm mecburen yani ama kapıları hiç açtırmadan yıkama oldu sadece tek fark gündüz değil gece yıkatmam oldu aynı benzinci aynı hortum sadece yıkayan kişi farklıydı bu kez sabaha kadar su kalmaz diye düşünüyorum foto çekmek için yani :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=Attila Khan link=topic=334.msg3589#msg3589 date=1398199597]
Hocam benzincide yıkattım kuş pislikleri oldugu icin bu kez uzun süredir ilk kez köpükte püsküttüm mecburen yani ama kapıları hiç açtırmadan yıkama oldu sadece tek fark gündüz değil gece yıkatmam oldu aynı benzinci aynı hortum sadece yıkayan kişi farklıydı bu kez sabaha kadar su kalmaz diye düşünüyorum foto çekmek için yani :)
[/quote]

Atilla hocam, aracın yaşına göre kapı ve cam fitillerinin özelliğini kaybetme olasılığı çok az, bundan sonra gözlemleyerek yıkatırsan, problemin kaynağını bulabilirsin ;)

Sanmiyorum yaa yep yeni araba su alamaz almamali :D bence yikamaci kapiyi tam kapatmadan yikadi ve su girdi ama iciniz rahat etsin diye bir servisinize gidin derim

Tapatalk

[quote author=Halil ayhan link=topic=334.msg3592#msg3592 date=1398211337]
Sanmiyorum yaa yep yeni araba su alamaz almamali :D bence yikamaci kapiyi tam kapatmadan yikadi ve su girdi ama iciniz rahat etsin diye bir servisinize gidin derim

Dediğin gibi olsa hiç foruma yazıp kafa bulandırmazdım emin ol kapılara hiç dokunmadı adam ki tam olarak kapalıydı hepsi camlar dahil. Bence daha öncede oluyordu ama gündüz olduğu için fark etmemiş olabilirim yada ilk kez oldu tam emin degilim anlamak icin yine ayni yerde bu kez gündüz aynı sekilde yıkatıp kurulamayı dusunuyorum bakalım yine olursa demek ki sorun benden kaynaklı değil gerci bunun icinde servise gitmeye değer mi oda ayrı konu aracin ön cam plastikleri kabardığında gittim servis elemanı FD6 kasa bir aracin o kısmına baktı ondada aynısı vardi abi birşey olmaz su kaçırmaz dedi benim Clio 2 de aynı durum 5 sene sonra olmuştu Civic te 2 ayda acilmasi tuhafıma gitmisti öyle duruyor hala yağmur yağdığında o su nereye gidiyor hiç fikrim yok aracin içine girerse mahmekeye vericem ama servisi o ayrı :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=Attila Khan link=topic=334.msg3602#msg3602 date=1398265834]
NoFear Hocam benim ismin yanında sadece CTR yaziyor :)
[/quote]

400 mesaj sonrasını ctr olarak bırakmıştım, şimdi müptelası yaptım :D

devrem aracın su almıyor benimde başıma geldi yıkamacı arka sol kapıyı tam örtmeden su tutmuştu 2dakika ayrıldım aracın yanından içerden sularsızıyordu adam hatasını anladı ama nolur bi müşteri kaybetti

iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri