• Forumumuzun gelişimini ve ayakta kalmasını desteklemek için, Özel üye olabilir veya Sticker alabilirsiniz, detaylar için lütfen TIKLAYIN!

Bu araç alınır mı?

Ynt: Bu araç alınır mı?

[quote author=Can link=topic=988.msg20434#msg20434 date=1416515410]
Abi kılı kırk yarmaya gerek yok. Servisler genel anlamda bu şekilde hareket ediyor. Bir de cebinizden değil de kaskodan falan yapılıyorsa iyice geçiriyorlar fiyatı. Meblağ o yüzden biraz yüksek. Bu araç iyi görünüyor yine de siz servis kayıtlarına falan bakın ekspertiz de yaptırın içinize sinsin :)
[/quote]
Peki ekspertiz her kusuru tamamen ortaya çıkarır mı? Yani ne kadar güvenebilirim ekspertize ?

Bu arada arkadaşlar acaba diyorum fotoğraflar başka araca ait olabilir mi? Gerçi kaza tutanağı var ama kapıların yamulduğu foto başka araca ait olabilir mi? Biraz paranoyaklaştım galiba :))

NoFeaR

Sayfa Yönetim
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=bilal333 link=topic=988.msg20437#msg20437 date=1416515778]
Hocam bi önceki msjda yetkili servis uğraşmaz kompile boyar demişsiniz, şimdi de tamirle uğraşmaz direk değiştirir demişsiniz :))
[/quote]

Demek istediğim şu,

Parça doğrulabilecek durumda olsa bile uğraşmaz değiştirir.
Parça lokal boyanabilecek durumda olsa bile uğraşmaz komple boyar.
Buna göre doğrultmak ve lokal boya tamir oluyor ;)

[quote author=NoFeaR link=topic=988.msg20440#msg20440 date=1416516140]
Demek istediğim şu,

Parça doğrulabilecek durumda olsa bile uğraşmaz değiştirir.
Parça lokal boyanabilecek durumda olsa bile uğraşmaz komple boyar.
Buna göre doğrultmak ve lokal boya tamir oluyor ;)
[/quote]
İşte şimdi açıklayıcı oldu hocam :)

Hocam aracı aldınız mı bilmiyorum , inşallah hayırlısı olur ancak Honda dediğimiz zaman değişen parça her ne sebepten değişirse değişsin sorun teşkil eder . Biz 1 karış boyayı insanlara anlatamıyoruz karar sizin ama bulabiliyosanız değişen olmayan tercihiniz olsun derim ..

Ayrıca bir aracın kapısının komple değişmesi daha sağlıklıdır kapının sacı değişmesi sıkıntılıdır .

Komple kapı değişiminde 4 civata tutuyor sök tak ama kapı sacı işleminde kesme biçme olduğundan daha sağlıksız ve çok anlaşılır bir onarım olur .

Bagaj kapağı değişiminde aracın arka panel , havuz sacı gibi kısımlarında hasar olup olmadığı kontrol edilerek sadece kapak değişiminde problem yoktur .

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Tabi bunu kimseye anlatamadığımızdan değişen hep sorun olmuştur .

Eğer binizi iseniz bir önceki mesajımı dikkate alıp aracı değerlendirebilirsiniz .

Hayırlısı olsun .

[quote author=cagri35 link=topic=988.msg21249#msg21249 date=1417418118]
Hocam aracı aldınız mı bilmiyorum , inşallah hayırlısı olur ancak Honda dediğimiz zaman değişen parça her ne sebepten değişirse değişsin sorun teşkil eder . Biz 1 karış boyayı insanlara anlatamıyoruz karar sizin ama bulabiliyosanız değişen olmayan tercihiniz olsun derim ..

Ayrıca bir aracın kapısının komple değişmesi daha sağlıklıdır kapının sacı değişmesi sıkıntılıdır .

Komple kapı değişiminde 4 civata tutuyor sök tak ama kapı sacı işleminde kesme biçme olduğundan daha sağlıksız ve çok anlaşılır bir onarım olur .

Bagaj kapağı değişiminde aracın arka panel , havuz sacı gibi kısımlarında hasar olup olmadığı kontrol edilerek sadece kapak değişiminde problem yoktur .

[/quote]
Cevap için çok teşekkür ederim hocam. Aracı almadım ve arayışlarımı sürdürüyorum.

[quote author=bilal333 link=topic=988.msg21289#msg21289 date=1417468092]
Cevap için çok teşekkür ederim hocam. Aracı almadım ve arayışlarımı sürdürüyorum.
[/quote]Rica ederim hayırlısı olsun bende bu araçların içinde olduğumdan bakarım denk geldiğinde haber verirm .

[quote author=cagri35 link=topic=988.msg21301#msg21301 date=1417500335]
Rica ederim hayırlısı olsun bende bu araçların içinde olduğumdan bakarım denk geldiğinde haber verirm .

[/quote]

İyi olur hıcam çok teşekkür ederim

[quote author=bilal333 link=topic=988.msg21307#msg21307 date=1417515689]
İyi olur hıcam çok teşekkür ederim
[/quote]Hocam 2007 Model Civic Dream Siyah 70.000 KM'de otomatik . Sağ ön kapı sacı değişmiş , sağ arka kapı ile sağ arka çamurlukta boya var . Fiyat 35.500 TL diyorlar tanıdığımda . Düşünürseniz eğer iletişeme geçeriz . Genede bir kaç bayiye haber verdim araç geldiğinde dönüş yapacaklar .