Bu araç kaç vites :D

dt55

0
Aracınız
Arkadaşlar aracı alalı 3 ay oldu.70 km hız üstünde bazen giderken araç vites değiştirir gibi boşluk yapıyor.Geçende yine denedim 100 km sabit hızla giderken vites değiştirir gibi yaptı.Ama araç vites değiştirmiyor.İlk aldığımda dedim bu araç 5 vites değilmiydi :) Gizli vites mi var anlamadım gitti :D Aynısını yaşayan var mı?

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar aracı alalı 3 ay oldu.70 km hız üstünde bazen giderken araç vites değiştirir gibi boşluk yapıyor.Geçende yine denedim 100 km sabit hızla giderken vites değiştirir gibi yaptı.Ama araç vites değiştirmiyor.İlk aldığımda dedim bu araç 5 vites değilmiydi :) Gizli vites mi var anlamadım gitti :D Aynısını yaşayan var mı?
Hissettiğin silkeleme gibi bir şey mi? Bu durumu yaşadığında devir saatine baktın mı? Eğer sakin bir şekilde sabit hızda giderken yaşadıysan ve devir saati 1500 civarında ise hissettiğin şey vtec gecikmesi denen kronik bir olay. Daha çok lpg de iken görürsün bu durumu. Bu silkelenme benzinde kullanırken de oluyor fakat hissedilmiyor. Lpgdeki sıkıntıyı kaldırmak için Brc servisinde "konfor ayarı" diye tabir edilen bir ayar yapıyorlar. Tamamen ortadan kaldırmıyor ama silkeleme çok az oluyor.

dt55

0
Aracınız
Vites geçişi gibi.Devir saati özellikle bakayım denediğimde 100km sabit hız 2000 devir düz yolda giderken yaptı.(Otomatik vites bu arada araç)arabayı lpgli kullanıyorumçoğunlukla.2 ay önce brc servisine götürdüm ayar yapıldı.Ama böyle bişeyi daha o zamanlar farketmemiştim.

RFTCLK

0
Aracınız
Bahsettiğiniz durumu ben de sık yasiyorum. Dediğiniz gibi özellikle 5. Vitesteyken 2000 devirde sabit hızla ilerlerken gaz pedalına bir tık fazla dokunduğunuzda araç sanki vites değiştiriyor gibi aniden 2500 devire çıkıyor ve silkeleme gibi değilde vites düşürüyor gibi geliyor ama kulakçiktan kontrol ettiğimde vites hala 5te gözüküyor. Ben bu durumu kendimce vtec açıyor diye yorumlarım ama ne kadar doğru bilemiyorum.

etab5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Vtec acma diye birsey yok. Otomatik viteslerde boyle bu. Bnm arcimda ayni otomatik. 5.viteste kullanima göre bazen 2000 bazen 2500 bazen de 3000 devirde vites degisebilir. Manuel kullanimda tabii ki 5 vites.
Ama tam otomatik kullanirsaniz arac 5 vites diye bir sey olmaz. Kullanima gire ayarlar.. tam yagli sonucta

SM-N910H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Vtec acma diye birsey yok. Otomatik viteslerde boyle bu. Bnm arcimda ayni otomatik. 5.viteste kullanima göre bazen 2000 bazen 2500 bazen de 3000 devirde vites degisebilir. Manuel kullanimda tabii ki 5 vites.
Ama tam otomatik kullanirsaniz arac 5 vites diye bir sey olmaz. Kullanima gire ayarlar.. tam yagli sonucta

SM-N910H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yani vites 4 te ama 5 mi gösteriyor diyorsunuz? Anlayamadım

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri