Bu hasarlı araç alınır mı? FC5

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Herkese merhaba,
Bir yandan sıfır City için bayiden dönüş bekliyorum bir yandan da FC5 buldum. Sahibinin bana ilettiği bilgiye göre köpeğe çarpmış Kasım 2021'de.
Serviste değişen parçaları aşağıya ekledim. Benzer bir kazayı ben FD6'da yapmıştım ama bende radyatör sağlamdı sadece plastik aksam değişmişti. Geri dönüşleriniz benim için önemli, fikir verebilirseniz sevinirim.
Toplam 32 bin hasar kaydı var, 6 bin işçilik yazılmış bunlara.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    62.6 KB · Görüntüleme: 128
  • 2.png
    2.png
    62.7 KB · Görüntüleme: 134
  • 3.png
    3.png
    81.9 KB · Görüntüleme: 121
  • 4.png
    4.png
    67.3 KB · Görüntüleme: 123
  • 5.png
    5.png
    32.2 KB · Görüntüleme: 130

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Herkese merhaba,
Bir yandan sıfır City için bayiden dönüş bekliyorum bir yandan da FC5 buldum. Sahibinin bana ilettiği bilgiye göre köpeğe çarpmış Kasım 2021'de.
Serviste değişen parçaları aşağıya ekledim. Benzer bir kazayı ben FD6'da yapmıştım ama bende radyatör sağlamdı sadece plastik aksam değişmişti. Geri dönüşleriniz benim için önemli, fikir verebilirseniz sevinirim.
Herkese merhaba,
Araç hakkında bilgi verir misiniz. Model paket vites türü, km. Fiyat. Başka değişen boya vs. Var mi

Aracınız
Civic FB7 2012
Satıcı çok önemli böyle durumlarda. Eğer samimi bulduysanız, verdiği bilgilerin doğruluğuna inanıyorsanız alın bence. Bazen nokta hata olmayan araçların o kadar ukala satıcıları oluyor ki sizi araç almaktan vazgeçiriyor.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Satıcı çok önemli böyle durumlarda. Eğer samimi bulduysanız, verdiği bilgilerin doğruluğuna inanıyorsanız alın bence. Bazen nokta hata olmayan araçların o kadar ukala satıcıları oluyor ki sizi araç almaktan vazgeçiriyor.
Samimiyet noktasında sıkıntı yok, expere de götürme niyetim var akşam fiziki olarak bakacağım araca. Bana hasar bilgilerini verince sorgulama yaptım.
Bir yandan da ayın 10'unda bayilere gidecek olan City sayıları belli olacakmış. Hiçbir bayide araç yok, eğer bu aklıma yatarsa bunu almak istiyorum sıfıra niyetlenmiştim yoksa.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
2017, exe, otomatik, 55 binde, bir de çamurluk değişmiş.
Hocam hasar önden ve 32.000 TL..tramer e düşmüş...dolayısıyla fiyatı düşük yazmak durumunda kalmıştır satan arkadaş...çok üzücü bi durum herkesin başına gelebilir maalesef..allah kimsenin başına vermesin....piyasayı bilmiyorum açıkcası sadece düşüncemi yazıcam, forumdaki arkadaşlardan lütfen darılmaca gücenmece olmasın.

Köpek veya o büyüklükte bulunan hayvanlarda farketmez yüksek süratle çarpılmıştır...Dolayısıyla bu listede yazan yerlere hasar vermesi büyük ihtimal...Aracın kazası ile ilgili Fotoğraf veya video varsa mutlaka inceleyin...

Bi çok sürücü önden kazalı araç almaktan çekinir ..lakin aracın duruşu dışardan gözüken dinamiği güzel ve canlı ise, iç temizliği, km si iyiyse, aracın geçmiş bakımları serviste yapılmış ise, ve siz değişen yerlerden sorun çıkarmayacağına kanaat getirirseniz ve en önemlisi bu aracı aldığınızda 4/5 yıl gibi sürelerde araç değiştirme işine girmeyecekseniz,,,,,alınabilir...

Ama şunu da unutmamak gerekir satarken şuan düşündüklerinizin aynısını alacak arkadaşlar da düşünecek .....

Ben araç alacağım zaman (Eco elegance, otomatik üstüne bakıyorum genelde) mümkünse hatasız olmasına arkadan yada kapılardan hasarlı arabalara bakıyorum,( sebebi ise buralardan kazalı araçlarda çok problem yaşamam düşüncesi) önden kazalı ve tavandan hasarlı araçlara bakmıyorum... bütçemin yettiği yere kadar....Karar sizin...Saygılar iyi günler...

Son düzenleme:
Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Ben olsam alirim.Neden çünkü almadan önce sahipleri aracın durumunu gösterdi.Kaza foto,video servis kayıtları hepsi tamamdı.Hal böyle olunca ve %10 da ucuz olduğundan tercih etmiştim.Sizin aklınıza yattiysa alınabilir tabiki

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Araç fiyatı piyasanın aşağısındaysa örneğin orjinali 650 iken siz 500-520 bandında alıyorsanız mantıklı. Ama orjinal fiyatına yakın alınacaksa o işe hiç girmeyin

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Herkese merhaba,

Köpekde baya iri olmalı. Tam ortadan vurmuş gibi.
Aracın serviste toplanması güzel. Ne ihtiyaç var ise değişmiş. Ben kaza fotoğraflarını görmek isterdim. Aracın ilk sahibi ise düşünürdüm. Kaça anlaştınız oda önemli.

Geri