Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Aracınız
Civic FB7 2012
HGS etiketi aldım. Banka 24₺ etiket ücreti alıyor. OGS cihazı 100₺. HGS mi, OGS mi hangisi daha mantıklı karar veremedim. 100₺'ye ulaşmak için 4 defa araç değiştirmek lazım. Eskiden OGS'nin avantajı çoktu, ama artık bi faydası kalmadı.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ben hgs için başvurduğumda ptt etiket vermedi bana. bundan sonra plaka okunarak düşüm yapılacak demişti.

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
İlk fotoğrafta yine kendi aracımıza kendimiz dışında bir başkası zarar verdi ve sitenin kapalı otoparkında (hani araç için daha güvenli diye gözüken yer) alt komşumun eşi bir imza attı. 1 - 2 saate gelecek bize ve ne yapılır ne edilir bakılacak çünkü servis lokal boya dedi 300 lira bandında bir masraf çıkardı.
2. fotoğrafta ise bugün aracı biraz daha siyaha bürüdüm ve piano black balık sırtı anten, piano black arka cam üstü spoiler ve piano black yarasa ayna kapağı taktırıp stoplarda lambalarla alakalı olmayan bölgelerin tamamını siyah kaplattım.
20191025_113114_HDR.jpg20191025_173022_HDR.jpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2010 fd6 Otomatik , şanzıman yağı filtresini değiştirdim. Konu ile ilgili başkalarına ait aşağıdaki videolara ek olarak çektiğim fotoğraflar kendisi yapmak isteyenlere faydalı olabilir.
Hortumların kelepçeleri sökmek için geniş ağız pense , yok ise aşağıdaki hortum kelepçe pensesi şart.
Ekli dosyayı görüntüle 254770
Hortumları sökünce akan yağ mikatarı 1 yemek kaşığı kadar.
İşin zorluğunun yarısı hava filtresinin kutusu ile birlikte sökümü. kelepçe pensesi varsa geri kalanı daha kolay.
Hava flitresi sökümü ve takımı için zorlamayın takılan yerlere göre uygun manevra bulunca söküp takması daha kolay oluyor. Videolardaki elemanlardan kolay oldu benimkisi.
Filre değişimi sonrası performası farkı pek hissetmedim. Hissettiğim kadarı da psikolojik sanırım.
Aldığım parça OEM No: 25430 PLR 003

Ekli dosyayı görüntüle 254771 Ekli dosyayı görüntüle 254772

Ben bu paylaşımı yeni görüyorum, elinize sağlık :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Direksiyonum çok kötü halde soyulmustu. Bugün kendim direksiyon kılıfı diktim. Ele oturan çok güzel dokusu var. Şimdilik böyle kullanacağım. Yaza doğru direksiyonu güzelce kaplama yaptırmayı düşünüyorum.Ekli dosyayı görüntüle 254820

2009 Fd6 Premium OV
Kumanda butonlarının üstüne gelen kısımlarını makasla biraz düzelttikten sonra gri renkli plastik çerçevenin altına saklayabilirseniz ekstradan bir kaplama yaptırmadan uzun düre kullanabilirsiniz bence.
Eski FD6mda dediğim şekilde yerleştirmiştim ve oldukça güzel görünüyordu (y)

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba arkadaşlar ;
Ben aranıza yeni katıldım hem üyelik hemde araç olarak bende cumartesi günü aracıma yağ bakımı ve şanzıman yağ değişimi yaptım aracı yeni satın aldığım için bakımdan sonra bir konu dikkatimi çekti P R N D S vitesleri arasında geçiş yaparken tam olarak durur vaziyette iken P konumundan R konumuna vitesi aldığım zaman arabanın ön tarafından hafif bir tık sesi geliyor ve araba hafif şekilde sallanıyor. Aynen N konumundan D konumuna alırken de bazen benzer sesi çıkarıyor. Araçta çok yeniyim bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar konu ile ilgili bilgi verirlerse çok sevinirim tedirgin olamam gereken bir konumudur bu ? Seyir halinde iken hiç bir problem yok vites geçişlerinde. HONDA CİVİC FD6 2011 MODEL 77.500 KMDE. ARAÇ.

Geri