Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Bu tür temızlıklerı yaz ın yaptırın kuruması erken olacaktır koku olmaz bırde kışın araba hemen kırlenıyor..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Araba kirliydi hocam arkadaşın köpeği de binmişti ufak bi maltese terrier. Bebeğim de küçük olduğu için temiz olsun diye bakıyorum iyice. Ondan yaptırdım yoksa çok haklısınız.

Geçmiş olsun İnci akü kaç TL idi ..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
İnci'nin fiyatını sormadım hocam aklımda VARTA vardı, VARTA 380, BOSCH 350 idi, bende aynı kalite olduklarını düşünerek BOSCH'u tercih ettim. Kalitesini zaman içinde birlikte göreceğiz bakalım :)

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Varta akü daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.
Hocam kafamda esasen VARTA vardı ancak akücü bunlar kalite olarak aynılar hatta aynı fabrikada üretiliyorlar diye biliyorum dedi.

Bende hızlıca google'dan araştırınca ve donanımhaberdeki şu yorumu görünce BOSCH olsun o zaman diye düşündüm.
1578932934782.png

Hocam kafamda esasen VARTA vardı ancak akücü bunlar kalite olarak aynılar hatta aynı fabrikada üretiliyorlar diye biliyorum dedi.

Bende hızlıca google'dan araştırınca ve donanımhaberdeki şu yorumu görünce BOSCH olsun o zaman diye düşündüm.
Ekli dosyayı görüntüle 256550
Hayırlısı olsun hocam. Sonuç olarak akü alınmış. Bosch'un ileri zaman tepkilerini sizden öğrenmiş oluruz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Hayırlısı olsun hocam. Sonuç olarak akü alınmış. Bosch'un ileri zaman tepkilerini sizden öğrenmiş oluruz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Aynen öyle hocam, bakalım BOSCH'un aküleri ne kadar dayanıklıymış, CivicTR adına testi ben yapmış olacam :D

Bu sabah ufak bir sürprizle karşılaştım, Eylül 2017 tarihinde aldığım Mutlu 55Ah akü şimdiye kadar marş alırken 1 kere bile zorlanma göstermeyen akü bir anda çalışmaz hale geldi :cautious:
Sabah zar-zor bir yerden kablo ile takviye yaparak aracı çalıştırdım, Akücüye gittiğimde ilk sorduğu şey "Hiçbirşey yokken tak diye bir anda mı araç çalışmadı" sorusu oldu?
Daha önce farklı konularda belirtilmişti ancak başıma geleceğini pek düşünmemiştim (nedense?), akücünün anlatımına göre 2016 yılında Mutlu Akü'nün el değiştirmiş ve o dönemden beri Mutlu Akü'lerin kalitesinde ciddi düşüş varmış, kendisindeki değişime gönderdikleri 1 yıl içerisinde bozulan 5 tane aküyü bana gösterdi, hepsi bendeki gibi bir sorun yokken bir anda çalışmaz hale gelmişler. Hatta 2018de Mutlu akülerin bir kısmının toplandığını ve yeni bir üretime geçildiğini söyledi, bu hususta daha önce farklı bir konuda da yazılmıştı zaten.

Sonuçta Akücü elinde hazırda bulunan İnci, Bosch ve Varta'lardan önerdi, 350 TLye 45Ah'lik Bosch (S4 021 330A)lik aldım.
Varta'nın 45Ah'lığı 380 TL idi ancak kalite olarak Bosch'ta iyidir diye düşündüğüm için Bosch tercih ettim :) inş beni mahcup etmez, geçmişte Bosch Akü tecrübesi olan var ise geri dönüş yaparsa sevinirim :)

Ekli dosyayı görüntüle 256545
Evvela geçmiş olsun? ve yeni akünüz hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın... ☺️
Tecrübe paylaşımınız için de çok teşekkür ederim... ??

Bosch akü tecrübem yok. Ancak Varta ile arasındaki 30 TL fark oldukça düşük. Ben olsam muhtemelen Varta alırdım.

Bosch’u bildiğiniz üzere bujiden buzdolabına cam sileceğinden elektrikli süpürgeye tahrik kayışından fren diskine marş motorundan röleye ve daha bir çok çeşit malzeme üretiyor. Çok şey üretiyor olması ürettiklerinin kalitesiz olduğu anlamı taşımaz elbette. Bosch marka ürünler oldukça da kalitelidir. Ancak işi pil üretmek olanla da bir olmasını beklemem ki pil denince akla ilk gelen markalardan birisidir Varta. ??
Neil Armstrong 1969 yılında aya giderken kamerasında Varta pil varmış. ☺️??

Bu arada sizinle benzer tarihlerde Eylül 2017’de Mondeo’ya Varta akü almıştık. Bakalım ne zaman yenilenmesi gerekecek...

Ekli dosyayı görüntüle 256550
Benim akü de 4. yılını doldurdu. Üstüne de bitirildi. Uzatmaları oynuyor herhalde şu an :D. Bu yorumunuz çok faydalı oldu benim açımdan da. Tanıdıklarım da genelde varta öneriyordu ancak ben aracımdaki çok dayandı diye aynısından almayı düşünüyordum. Akü ile ilgili konuya da baktım yararlı bilgiler mevcut.

@RS23 Hocam bocsh'ta kalite bölümünde çalışmış bir fabrika müdürüyle çalışmıştım 2017 senesinde, adamların 1000'lerce ürün çeşidi var ve çok fazla ürün adedi satmaktalar. Bir keresinde bir olayı anlatmıştı orada 2000'li yılların ortasında başına gelen, muhasebe işlerine bakan bir adamın 0.09€ ya da 0,99€ tarzında fiyatlandırılmış ürünleri nasıl yaptıysa düz hesaptan satıp o 0.1 sentlik getiriyi yıllarca kendi hanesine geçirdiği ve milyonlar elde ettiğini söylemişti. Sordum adam Türk değilmiş?

Evvela geçmiş olsun? ve yeni akünüz hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın... ☺
Tecrübe paylaşımınız için de çok teşekkür ederim... ??

Bosch akü tecrübem yok. Ancak Varta ile arasındaki 30 TL fark oldukça düşük. Ben olsam muhtemelen Varta alırdım.

Bosch’u bildiğiniz üzere bujiden buzdolabına cam sileceğinden elektrikli süpürgeye tahrik kayışından fren diskine marş motorundan röleye ve daha bir çok çeşit malzeme üretiyor. Çok şey üretiyor olması ürettiklerinin kalitesiz olduğu anlamı taşımaz elbette. Bosch marka ürünler oldukça da kalitelidir. Ancak işi pil üretmek olanla da bir olmasını beklemem ki pil denince akla ilk gelen markalardan birisidir Varta. ??
Neil Armstrong 1969 yılında aya giderken kamerasında Varta pil varmış. ☺??

Bu arada sizinle benzer tarihlerde Eylül 2017’de Mondeo’ya Varta akü almıştık. Bakalım ne zaman yenilenmesi gerekecek...
Teşekkürler hocam, Bosch ile Varta'nin aynı ürün olduğunu düşündüğüm için uygunu almayı tercih ettim, bakalım zaman ne gösterecek :)

Geri