Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Sadece bugün değilde üç gündür uğraştığım kadran projesini sonunda bitirebildim. Meşakkat, azim, gayret, sabır ve teknik destek isteyen bir iş olduğunu direk söyleyebilirim. Fakat uğraştığına cidden değiyor. Makyajsız kasa Vtec-2'cilerin kulakları çınlasın. :)
Ekran kartı > 150 tl.
Krom halkalar > 100 tl.
Rgb şerit led takımı > 50 tl.
İşçilik > Paha biçilemez. :)Ekli dosyayı görüntüle 261131Ekli dosyayı görüntüle 261132

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
Hocam süper olmuş :)
Yanlız makyajlı ile makyajsız kasada böyle belirgin bir fark olmasını da pek düşünmezdim ?

Motor temizleme sıvısı, kurumları (ki bunlarda yararlı olanlar da var) ve motora yapışık yapıdaki eski yağları da söktüğü için siyahlaştırıyor yağı. Devirli kullanımda da yağ fazla sıcaklığa maruz kalıp siyahlaşıyor, kararıyor. Bir de hava filtresinden geçen tozlar karartıyor yağı. Yağ filtresi de iyi filtreleyemezse yine...
Filtre konusunda problem yoksa iyi. Motor temizleme sıvısı bir miktar kalıyor ister istemez sistemde, bu da yeni eklenen yağın viskozitesiyle yapısını etkiliyor. Mobil 1 ESP mi aldınız yoksa Fuel economy mi ben anlayamadım ? Yağlarımız aynı olabilir :) Ben en son size kars için Shell 0w30 önermiştim.

Hocam şu an benim tüm filtreler man ve polen filtresi olarak karbonlu filtreden sonra hava akımını daha iyi geçirdiğini söyleyebilirim bu filtrenin. Kullandığım karbonlu filtrenin üst katmanı yani havanın ilk giriş yönünde sert bir kaplama vardı, çam yapraklarıı vb. sivri otları tutuyor orada filtreye zarar vermeden. Bir de yapısı daha yoğun olduğu için daha iyi filtreleme yapıyorken, hava akımı daha az oluyordu. Bunun yapısı yine yoğun ancak karbonlu gibi değil. Filtronu kullanmadım ancak polen filtresinde kullanılabilir. Hava filtresi olarak ben Man öneririm, hep man kullandım, yağım temiz çıkıyor. Bilmiyorum denenebilir elbette.

Motul eco nergy bizim Honda'nın önerdiği ACEA normlarını karşılıyor. TBN 11 civarı olduğu için de 10bin üzeri kullanılabilen bir yağ. Viskozite olarak da en ince 5w30 yağlardan biri diyebilirim. Misal Mobil 0w30 ESP, %20 daha kalın bir viskoziteye sahip... Uygun fiyatlı ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz ben 3 bakımdır kullanıyorum. Mobil 1'e de öylesine geçtim kamoanya vardu @m2hamid hocam gazladı al al al diye aldık asdasda?.
Fena mı ettim hocam ?
İşin kötüsü kendime daha önceden 0w20 MOTUL aldığım için ben alamadım, şimdi ise 200 lira olmuş :)
Sizin geri dönüşünüze göre bende ilerleyen dönemlerde bu yağa geçmeyi planlıyorum :)

Sadece bugün değilde üç gündür uğraştığım kadran projesini sonunda bitirebildim. Meşakkat, azim, gayret, sabır ve teknik destek isteyen bir iş olduğunu direk söyleyebilirim. Fakat uğraştığına cidden değiyor. Makyajsız kasa Vtec-2'cilerin kulakları çınlasın. :)
Ekran kartı > 150 tl.
Krom halkalar > 100 tl.
İşçilik > Paha biçilemez. :)Ekli dosyayı görüntüle 261131Ekli dosyayı görüntüle 261132

Harika olmuş hocam elinize sağlık ?

Fena mı ettim hocam ?
İşin kötüsü kendime daha önceden 0w20 MOTUL aldığım için ben alamadım, şimdi ise 200 lira olmuş :)
Sizin geri dönüşünüze göre bende ilerleyen dönemlerde bu yağa geçmeyi planlıyorum :)
Aynen hocam kaçırmadım aldım sağ olun valla ? İyi yap m1 0w30 fe daha önce de kullandım. Tbn yüksek yağları ben, 10-15bin kullanılabilir bir yağ.

Ekran kartı > 150 tl.
Krom halkalar > 100 tl.

gece yolculuğunda göz alır gibi duruyor ama proje Super parkları acınca mı yanıyor

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fena mı ettim hocam
+ olarak bunların dısında en onemlısı egzoz gazının yaga karısması karartır en cok

Hocam süper olmuş :)
Yanlız makyajlı ile makyajsız kasada böyle belirgin bir fark olmasını da pek düşünmezdim
fark yok zaten bnm VTEC 2 de makyaj sızdı ama kadranı bole deıldı makyaj lı ile aynıydı sanırım Ahmet hocamın arac 2001 ?

gece yolculuğunda göz alır gibi duruyor ama proje Super parkları acınca mı yanıyor

Evet parkları açınca yanıyor. Kamera ışık şiddetini abartılı gösteriyor. Ek olarak kumandası var, ışık şiddetini isteğe bağlı azaltıp artırabiriz.

fark yok zaten bnm VTEC 2 de makyaj sızdı ama kadranı bole deıldı makyaj lı ile aynıydı sanırım Ahmet hocamın arac 2001 ?

Evet 2001 model. 2003 yılında optitron göstergeye geçildi. Makyajlıların hepsinde bu tarz gösterge mevcuttur. Makyajsız kasaların çok az kısmında bu ekran vardır. Optitron ekran eskisi ile her açıdan çok farklı ve güzeldir. Herhangi bir işleme ihtiyaç hissedilmez. Farkı bilenler içinde önemli bir etkendir. collage-1598200491517.jpeg

Geri