Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

mturker

Özel Üye
Araçta bir şanzıman sıkıntısı olsun o zaman helal olsun diyecek misiniz acaba ustaya yoksa küfür mü edeceksiniz kullanma kitapçığında 2 yıl yada 40 bin diye yazıyor ne yazıyorlar ise o yapılır eğer bakımı ağır geliyor ise başka araba düşünebilirsiniz Honda da sürekli bakım ile uzun şanzıman ömrü sunuyor insanları yanlış yönlendirmenizi istemem

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Konu para degıl konu insanlık!

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben her araba aldıgım da şanzuman yagı V kayışı, motor yagı, flitre ler paspaslar hemen degıstırırım ve bizzat on arka koltuk tavan hafif koltuklu bezle silerim. Kontrol bende olsun diye,

40bin km veya 2 yıl durumunun dışına çıkılırsa kontrol sizde olmaz ama. Ne yaparsanız yapın hak iddia edemezsiniz. Sizi yanlış yönlendiren servisçininde burda insanlığından söz edilemez gibi..

mturker

Özel Üye
40bin km veya 2 yıl durumunun dışına çıkılırsa kontrol sizde olmaz ama. Ne yaparsanız yapın hak iddia edemezsiniz. Sizi yanlış yönlendiren servisçininde burda insanlığından söz edilemez gibi..
Hayır, atıyorum mesela şanzuman yagının degısmesine 10 bin 15 km var, yada servıs dısında Bı yerde degıstırmıs o zaman degısıme gitmekte fayda var...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Şanzuman yağı değişti mi üstat. Ben de Ekim ayında yıldan dolayı aracım 15500 de iken yaptırdım. Servis ustası kıyamadı herhalde, yap değiştirmeye gerek yok, boşuna 900 lira vermeyin dedi. Ben de garantiden bir sıkıntı olur mu dedim, hiçbir şey olmaz bu km de yağ değişmez dedi.
Evet değişti hocam. Polen filtresini elletmedim, serviste çok pahalı. Dışarıdan 40~50 TL'ye temin ediyorum, garantiyi de etkilemiyor.

gunesec

Özel Üye
Şimdi böyle söylerler ama yarın Allah korusun bişey olsa yağ bakımını geçirmişsin garanti dışı kalmış derler. 350-370binlik araç, sıfır şanzıman 60-65bin iken 2 yılda 900TL devede kulak bile değil bence.
Hocam özellikle sordum. Aracınız garanti kapsamında, km daha dolmamış. Bir sorun çıkmaz dedi.

Aracınız
Hem motor hem LPG bakımı yaptırdım. Regülatör de gaz kaçağı vardı. Onu da değiştirdim. Ayrıca LPG nin hortumlarınında çürüdüğünü söyleyince usta, tüm LPG tesisatındaki hortumları da yeniledik.
-Diyafram 1200 TL BRC orijinal
- LPG Bakımı ve hortumların değişmesi 650 TL.
-Motul 0-20 yağ 380 TL( Yetkili bayisinden aldım kendileri değişim ücreti almadan değiştirdiler.)

Benzinde binip LPG ye bu kadar masraf yapmak canımı sıktı ama bir gece benzin ansızın 10₺ olursa diye bakımlarını yaptırdım.

Geri