Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Trust

0
Aracınız
Serviste zaten 170₺. Lifte kaldırdı değiştirdi 15 lirayı da çok görmedim açıkçası.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Anlıyorum.
Ama bu işi serviste yapmış olsa idiniz garantilik bir durumda durum servisin üstünde idi.
Aynı paraya dışarda yaptırarak bence risk almışsınız. Fiyat uygun olacak ki en azından alınan riske değsin.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Servis bu iş için benden yanlış hatırlamıyorsam 300 veya 400 ₺para istemişti. Zaten servise götürmüyorum artık aracımı. 250 liralık bakıma 650 ₺ vermek anlamlı gelmiyor bana [MENTION=6]Trust[/MENTION] hocam.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onancc

0
Aracınız
Merhaba, Bugün 80000'e 500 km kala aracımın şanzıman yağını değiştirdim. Tesadüf eseri 15 yıl yıl boyunca Honda Efe de çalışmış, 3 yıl boyunca da kendi ismiyle açtığı Hondacı Mehmet'i buldum. Orijinal yağ kullanması, fiyat ve geçmişi beni ikna etti. 3LT yağ değişimine 185 TL aldı. Hiç pazarlık etme gerek duymadım ilk defa :) Ankara'da adam akıllı bir usta buldum sonunda.

Ekli dosyayı görüntüle 3380

Ekli dosyayı görüntüle 3381

Ekli dosyayı görüntüle 3382

[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam daha önce de arka etiketin fotosunu istemiştim onu da düşünerek yükledin diye düşünüyorum :) teşekkürler, bende 60.000 km de değiştirmeyi düşünüyorum iyi oldu böyle bir usta bulduğumuz.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam daha önce de arka etiketin fotosunu istemiştim onu da düşünerek yükledin diye düşünüyorum :) teşekkürler, bende 60.000 km de değiştirmeyi düşünüyorum iyi oldu böyle bir usta bulduğumuz.

Aynen öyle onan :) geçen sorduğun aklımdaydı o yüzden etiketi açıp fotoğrafını koydum senin için :) Bu arada çok basit bir işlem, kanalım olsa kendim yapacaktım ama öyle bir olanağım olmadığı için dışarıda yaptırdım. Cırdır, lokma ve huni sadece tek gerekenler :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=964]maksu[/MENTION] Hayırlı olsun, bir ara şanzıman yağı vakumlu makinayla değişiyor diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum ama.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=964]maksu[/MENTION] Hayırlı olsun, bir ara şanzıman yağı vakumlu makinayla değişiyor diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum ama.
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] hocam selamlar,

Vakum olayı aslında bütün yağ değişimlerinde gerekiyor. Yağın akışkan olması için sıcak olması da en büyük etmen yağ değişimlerinde. Ancak vakum olsa bile transmisyon yağ değişiminde tamamını değiştiremiyoruz. Yanlış bilmiyorsam bizim kasada 6 lt yağ var ve ancak kartelinde 3lt birikiyor. Bunun 3 lt si transmiyon içinde ve tork konvertöründe kalıyor. Karter yağ tapa yeri yere eğimli. Yani vakum olsa bile en fazla 20ml daha fazla yağ çekilebilir.

Vakum olayına gelirsek genelde tahliyesi dik olan yani akacak yeri olmayan doldurma ve boşaltma noktaları aynı olan yerlerde kullanılıyor. Honda da böyle zor bir işçilik yok. Tabi bilen arkadaşlar da yorum yapacaktır.

Bir de değiştirdiğim yağa da acıdım açıkçası. Fıstık gibi temiz berrak , bozulmamış, elde dağılan , tozsuz bir yağ çıktı. Benden alıp başka araca koysan daha 50 bin km kullanırdı o derece. Mıknatısta bile çapak yok denecek azdı. Değiştirecek arkadaşların bilgisine. 60 bin bence çok erken bu değişim için. 4 yaşını veya 120 bin km yi beklemek gerekir derim. Filtre değişmediği için tabi durumunu bilmiyorum. 120 binde o konu hakkında yorum yapmış olrum :) Tabi karar arkadaşların. Bunlar benim görüşlerim.

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bundan çıkan yağ ile benden çıkan yağın alakası yok :) bildiğin çamur olmuş :) aracın altına da giremediği için biraz daha zorlasa motorun yerini değiştirecekti.

krmmrt

0
Aracınız
Arkadaşlar 2011 civic bardaklık anahtarlık klima çıkış ızgaraları için krom parçaları bulabilir miyiz? aliekspress hiç kullanmadım ama baktıysam da bulamadım. Bizim modellerin yüzüne bakmıyorlar artık heralde =(

Geri