Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FD6 ile sabah evden çıkmadan meraktan hava filtresini kontrol ettim ve kirlilik düzeyini görünce elimdeki Blueprint ADH22258 Filtre ile değiştirdim.
Aslında bu filtre 1.8 Hatchback kasa için ancak FD6 kasalarla da uyumlu :)
5bin km. önce mevcut filtreyi kontrol ettiğimde bu kadar kirlenme yoktu ama artık kirlenme bayağı artmış gibi geldi. Üst yüzeyine hiçbir kirlenme ve geçiş yok tabiki :)(y)
Bu değişim ile Mann Filter bakım setinden Blueprint bakım setine geçiş yapmış oldum :)(y)

Mevcut filtre,
eski filtre.jpg
eski filtre-2.jpg
eski filtre-3.jpg

Yeni filtrenin resmini çekmeyi unutmuşum sadece kutusunun resmi kaldı ama Mann Filterde yeşil olan kısımlar Beyaz renk, FB7nin filtresine daha çok benziyor, oturması oldukça sıkı oldu gibime geldi :)
Km. yaptıkça deneyimlerimi de yazarım :)
yeni filtre.jpg
yeni filtre-2.jpg

Ugr60

0
FD6 ile sabah evden çıkmadan meraktan hava filtresini kontrol ettim ve kirlilik düzeyini görünce elimdeki Blueprint ADH22258 Filtre ile değiştirdim.
Aslında bu filtre 1.8 Hatchback kasa için ancak FD6 kasalarla da uyumlu :)
5bin km. önce mevcut filtreyi kontrol ettiğimde bu kadar kirlenme yoktu ama artık kirlenme bayağı artmış gibi geldi. Üst yüzeyine hiçbir kirlenme ve geçiş yok tabiki :)(y)
Bu değişim ile Mann Filter bakım setinden Blueprint bakım setine geçiş yapmış oldum :)(y)

Mevcut filtre,
Ekli dosyayı görüntüle 252589
Ekli dosyayı görüntüle 252590
Ekli dosyayı görüntüle 252593

Yeni filtrenin resmini çekmeyi unutmuşum sadece kutusunun resmi kaldı ama Mann Filterde yeşil olan kısımlar Beyaz renk, FB7nin filtresine daha çok benziyor, oturması oldukça sıkı oldu gibime geldi :)
Km. yaptıkça deneyimlerimi de yazarım :)
Ekli dosyayı görüntüle 252591
Ekli dosyayı görüntüle 252592
Dizel fc5 ler içinde filtresi var mı bu markanın ?

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FB7 için, geçen hafta boş vaktimde ön hoparlörleri Alpine SXE-1725 ile değiştirdim, aliexpressten dış çerçeve ve kablo adaptörleri satın almıştım, hiçbir ek kesme biçme yapmadan cuk oturdular :)
Orjinal hoparlörü sıkan üstten tutma vidası bile tam oturdu (y)
Ses için baslar orjinalde daha derin geliyordu, bu hoparlörde stok teyp ile bass yok diyebilirim ancak benim gibi sesin tizlerini daha net duymak isteyenler için güzel, şarkıcının sesi sürekli farklı müzikte değişkenlik gösterdiği için tiz ile oynayıp duruyordum, o olaydan kurtuldum, arka plan sesleri ile şarkıcı sesini çok net şekilde alabiliyorum artık :)(y) Ama bass sevenleri bu hoparlör stok teyp ile üzecektir :unsure:
Hazır skömüşken kapılardaki bitüself ve izolasyon malzemelerini de kontrol ettim bir sorun yoktu (y)

252594

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dizel fc5 ler içinde filtresi var mı bu markanın ?

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bildiğim kadarı ile resmi açıklanmış dizel için yok, 1.5 Turbo'nun hava filtresi var. Üretici sayfasında uyumlu modeller listesinde dizeller yer almıyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@m2hamid Güle güle kullan hocam, hoparlörün linkini alabilir miyiz :)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
dün tek marş 80km yol yaptım 100km de 6 litre ortalama yaktı, şehir içinde 10 litre altını görmezdi:) 200 liraya 28 küsür litre benzin aldım, geçen gün yıkattım haliyle girinti çıkıntısı çok bilim kurgu filminden çıkma uzay gemisi gibi olduğu için kendim yıkamaya hep üşeniyorum yıkamacı da fenalık geçiriyor silerken:) illaki biryerleri silinmeden kalıyor.

bu gün de cam suyunu bitirdik tam tamına 3 litre su aldı doldurdum.

Ne güzel bir makina bu FK7

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar fren hidroligi degisimini yaptim 1 kutu po dot4 kullandim. 2 kutu almistim maximum seviyesinden az asagida. 2.kutuyu acmadim. Temiz hidrolik gelene kadar bosaltma ve ayni zamanda ekleme islemini yaptim. Sirasiyla arka sag, arka sol, ön sağ ve ön sol şeklinde. Fren sertlesti tepkime artti. Balatalar yeni oldugu icin biraz daha alismasi icin zaman var diye dusunuyorum.

430873429_tn30_0.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FB7 2015
S
Arkadaslar bu baslik altinda hondaniza bugun neler yaptiniz onlari yazabilirsiniz :) ornegin cam filmi yaptirdim vs gibi :)

Selamın Aleyküm abi yarın bütün ledleri beyaza çevirmeyi planlıyoruz abinin birisi yazmış direnç felan diye bununla bi işimiz varmı yoksa sadece sarıları çıkarıp beyaz takınca işimiz çözülürmü ?

Geri