Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

2 hafta önce aldığım 2010 civic dream i görsel olarak bi üst pakete taşıma niyetindeyim:)
Kapı mikelajları
Cam çitası ve krom kapı eşiği aldım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçen haftalarda Antalya'da iken araç çalıştıktan hemen sonra klimayı açtığımda V kayış gergisinin tır tır sesini duyunca V kayış değişim vakti geldiğine emin olmuştum :)
Hatta Antalya'da müsait iken değiştireyim diyip Eysa'dan randevu alıp değişime gitmiştim ancak V kayış bedeli 380 olarak verince vazgeçmiştim. Forumda Ankara Bora'da 230 tl.ye kayışı değiştirdiğini belirten kullanıcıların mesajını hatırlayınca Ankara Bora'yı telefonla aradım ve gerçekten Ankara Bora FB7 için 230 tl.ye orjinal kayışı satıyor.
Ankara Efe ise telefonda 400 tl kayış fiyatı verdi :unsure:
Bugün kayışı Ankara Honda Bora'da değiştirttim, maalesef işçilik ücretlerine Eylülde zam gelmiş :cautious:
Açıkçası V kayışı 5-6 yılda bir değişen parça olduğu için üstelemedim, 230 parça ve 100 işçilik ile 330 a değişim tamamlandı. Özelde ustada 50-70 arası bir ücret isteyecekti muhtemelen.
Eski kayışın gündüz fotosunu çekip koyarım, daha önce farklı araçlarda gördüğüm çatlama ve dağılmalar pek yoktu ancak kayış bariz uzamıştı :)
Bu açıdan orjinal kayış oldukça dayanıklı diyebilirim, ama zamanla kaçınılmaz olarak uzama yapıyor.

kayış.jpg

Geri