Buradaki ıslaklıklar nedir?

250935250936
Merhaba arkadaşlar...
Bu ilk mesajım. Honda civic 1.6 ies 2000 model aracım var. Resimdeki bölgelerdeki ıslaklıkların sebebi nedir acaba?
Bu arada bir süredir ilave kabındaki su taşıyor. Suyu maximum seviyenin altına (ortalarına) koydum halde su yükseliyor. Ve kabın kapağından atıyor. Hararet göstergesi normal. Yokuşlarda bile hararet ibresi hiç oynamadı. Devir daim bozulmuş olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Devirdaim bozulsa harereti etkilerdi bence. Motor sıcaklığı 90yi geçtiğinde fan açılıyor ve bir zaman sonra kapanıyorsa termostat ve devirdaim çalışıyor diyebiliriz.
İlave kabındaki sıvı seviyesi oynama yapabilir, hatta Civic'lerde genelde gördüğüm soğukta hep min seviyelerinde oluyor.
Siz deneme amaçlı ilave kabındaki suyu min değerine yaklaştırıp taşma tekrardan oluyormu deneyebilirsiniz.
Esas soğutma sıvısı ne zaman değiştirdiniz, su/antifriz oranını fabrikasyon önerisine göre mi korudunuz yoksa biraz daha su ağırlıklı mı oldu ve soğutma sisteminde hava kontrolü yaptırmışmıydınız? Bunlarda sıvıda fazla genleşme ve taşmalara tetikleyici olabilir diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim ilginiz ve desteğiniz için. Dediğiniz gibi devirdaimde sorunyokmuş. Daha önce iki defa conta yanması gibi bir kabusla karşılaştığım için sanayideki bir Honda tamircisine götürdüm. Conta testine sokmaya bile görek görmedi, "arabada bir sıkıntı yok su seviyesini minimunun birazcık üzerinde tutmanız yeterli olur, daha fazlasını hondalar hep atar" dedi.

Geri