Cam buğusu

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar detailturkey sitesinden araştirin konuyu , buğu sorununu yaşayan bir cok kisi var. Kedi kumunda silika diye bir maddenin oldugunu ve havaya karistiginda sagligi olumsuz etkilediginden bahsetmisler. Cozum icin orda 150 tl lik bir cam urunu onermisler butce meselesi. Ayrica 150 tl lik urunu de 15 gunde bir yenilemek lazim demisler.Alternatif oneri olarak; cami temizleyin , tras kopugunu cama surun yayin bir 3 , 5 dk bekleyip temiz bir mikrofiber bezle hic kalinti iz vs. kalmayacak sekilde silin. Bu uygulamayi ben yaptim 10 gün sıfır buğu. Tavsiye ederim.
Valla hocam o traş köpüğü uygulamasını ben denedim olmadı...belki de ben beceremedim...o sebepten ben tavsiye olarak yazmadım...

HONDAŞK 'tır....

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Buğu her araçta olur hocam sizinkinde sorun var diye düşünmeyin aracın içi sıcak dış ortam soğuksa yada bir bardak sıcak çay ile girin arabaya hemen camlar buğu olur çözmek için dışarıdan hava açık konumunda olacak yada klima AC açık şeklinde olacak. Buğuyu azaltmak için bir çok seçenek var satılan spreyler falan ama bu tıraş köpüğü olayı işe yarıyor cama sürüp sileceksiniz fakat çok bastırarak değil o köpük çok az miktarda camda kalmalı ki buğuyu engellesin internette uygulama videoları var izleyin denersiniz.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Valla hocam o traş köpüğü uygulamasını ben denedim olmadı...belki de ben beceremedim...o sebepten ben tavsiye olarak yazmadım...

HONDAŞK 'tır....
Tamamiyle temizleyince olmuyor biraz kalıntı kalması lazım ;)

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Buğu her araçta olur hocam sizinkinde sorun var diye düşünmeyin aracın içi sıcak dış ortam soğuksa yada bir bardak sıcak çay ile girin arabaya hemen camlar buğu olur çözmek için dışarıdan hava açık konumunda olacak yada klima AC açık şeklinde olacak. Buğuyu azaltmak için bir çok seçenek var satılan spreyler falan ama bu tıraş köpüğü olayı işe yarıyor cama sürüp sileceksiniz fakat çok bastırarak değil o köpük çok az miktarda camda kalmalı ki buğuyu engellesin internette uygulama videoları var izleyin denersiniz.

Buyrun uygulama videosu...ben videoyu tekrar izledim cam sil ile temizlemeyi unutmuşum....tekrar denemek gerekli sanırım ;)

HONDAŞK 'tır....

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
İşe yarıyor uygulamada sıkıntı olmuştur tekrar deneyin (y)

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Bugün benim de yenileme günüydü , denedim ben de yapamadim :D camı daha iyi temizleyip tekrar deniycem ilk firsatta.
Ben traş köpüğü işine pek sıcak bakmıyorum açıkçası...geçen hafta yapmıştım..1 haftadır pis ve izli kullanmak zorunda kaldım ayrıca daha fazla buğu yaptı nedense....bugün cam sil ile temizlemek zorunda kaldım...daha traş köpüğü işine girmem sonra temizlemesi zahmetli oluyor....buğu alma düğmesine devam... camsil ile 1 ayda 1 silerim içten olur biter ;)

HONDAŞK 'tır....

101 in mavi silikonlu cam silme urunuyle yaptim olmadi. Onceki uygulamamda ipa (izopropil alkol) ile cami temizleyip yapmistim hic kalinti yoktu. Bugun bir daha temizleyip uygulayacagim.

Aracınız
Hocam ben sivi sabun ile yaptim baska bi aracta uno da denedim hic bugu olmadi
Sivi sabunu bir beze sıkıp cama suruyoruz iyice yediriyoruz cam bugu olmadan once yapilirsa yada bugu silindikten sonra olursa daha cabuk oluyor Ama tabi bir kac gun suruyor sicaklik degisimine bagli

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Konu hakkında bir keşifim oldu malum Ankara da 2 haftadır yağış var polen filtresini yan sanayi almıştım buğu çözücü klima kapalıyken buğuyu gidermedi fanı son dereceye getirdim klimayı açtım,buğu çözücüyüde açtım o halde buğu yokoldu önceki polen filtresi boş markaydı klima kapalı fan 3.-4 . derecede kesinlikle buğu problemim olmadı yani polen filtresi de olsa kaliteden şaşmayın buğu yüzünden aracı kenara çektim buğunun yokolmasını bekledim

Geri