Cam filmi tamamen yasaklandi

Aracınız
Evet arkadaşlar az evvel nette haberlerde geçti. Plakayı alıp 3 ay süre veriliyomuş ve süre sonunda hem plakası alınan hem diğer sürücülere ceza yazılcakmış. Yer Samsunmuş sanırım.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Ceza konusu, eğer düzenleme getirilmiş ve şartları açıklanmışsa mevzuata uyum için caydırılıcılık ve teşvik sağlar. Bu otoritenin gücünü göstermesi açısından önemli.

Kimilerinin çok para dökmüş olması kendi risklerinin gerçekleşmesidir ve geneli bağlamaz. Genel konuşmalar bir yana, ben düzenlemeye uyum konusunun kolay olmamasından yakınıyorum.

Aranızda yukarıda özetlediğim şartları sağlayan firma ve marka adı verebilen var mı?

LPG takacağımız zaman ilgili bayi bütün prosedürlerde refakat ediyor. Böylece zorlanmadan proje, malzeme temin, işçilik, muayene ve ruhsata işleme adımları yürütülebiliyor. Bizdeki TÜV-Türk hafif kusur yazmaktan vazgeçip uygun filmleri belki bir başlık açıp onaylamalı, belki adını dahi anmamalı.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bahsettiğiniz şartların yerine getirilebilmesi için serbest bırakma kararının yürürlüğe girmesi gerekiyordu. Kararın yürürlüğe girme tarihi ise 26 Ekim 2017 idi, bu tarihten önce insanlar nasıl gidip muayene ile onay alsınlar? Muayane dışında benim cam filmim tüm şartları karşılıyor (LLumar %75 ya da %80 geçirgen olması lazım), sadece üzerinde tanımlayıcı yazı yok, onu da nasıl ve kim yazacak söylemikleri için boş bir etiket alıp kurşun kalemle yazıp yapıştırsam bile şartları sağlamış olurum. Aracımda zaten orjinal haline ek cam filmi dışında hiçbir şey yok, İzmir gibi bir yerde önemli bir İHTİYAÇ olduğu için taktırmıştım. Daha 2 gün önce çevirmeye girdim ve cam filmlerini farketemediler bile. Ancak bugün çıkan kararla, her türlü cam filmi takılı araçların ağır kusurlu olarak Tüvtürk muayenesinden geçemeyeceği bildirildi.

http://www.tuvturk.com.tr/duyurular...erinde-sonradan-boyanmis-camlar-ile-film.aspx

Otoritenin gücünü göstermesi gerek demişsiniz. Bu uygulamayı yapan otorite aynen şuna benziyor; bir baba düşünün oğlunu futbol oynasın diye yüreklendirip antremana ya da maça götürüp izlerken alkışlıyor, bir yandan da çocuğun aldığı spor eşyaları için harçlığından kesinti yapıyor. Sonra çocuk koşup terledi diye patlatıveriyor tokadı ve futbol oynamasını yasaklıyor. Güzel oldu değilmi?

Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz, herkesin harcadığı para kendi riskidir demişsiniz. Doğru söylemişsiniz. Halkına kazık atan güvenilmez bir yönetimin olduğu ülkede yaşamak zaten tamamiyle risk.

Bir de hala güvenlik martavalı okuyanlara iki çift sözüm var. Biz vatandaş olarak güvenliğimizi düşünmeyecek kadar salak mıyız? Hem asker hem polis bir çok yakın akrabam ve dostum var, onların can güvenliğini biz düşünmüyor muyuz? Bir yıl önce bu karar alınırken memleket güllük gülistanlıktı da şimdi mi güvenlik riskleri oluştu. Yine söylüyorum bu uygulamanın güvenlikle ilgili olduğunu söyleyenlere çocuklar bile güler, halka geçirilememiş %40 MTV'nin acısını çıkarmaktır bu. %15 kaybın telafisidir. Batan ekonomiye takviyedir. Çiftçilik yapıp 20 yıldır ancak karnını doyuran babamın sessizliğinin, kendisine reva görüleni göremeyişinin, tekrar oy vermesinin rahatlığıdır bu.. Memleketin sanayicisi, esnafı, üreten her kesimi kan ağlarken pişkin pişkin ekonomimiz süper diyebilmenin rahatlığıdır bu. Daha bunlara ekleyecek, söyleyecek çok şey var ama siyasetten eden birisi olarak nefret ettiğim siyaset tartışmalarına falan girmek istemiyorum.

nokiac

0
Arkadaşlar R43 cam meselesi hakkında birşey dikkatimi çekti.

Bazı kardeşlerimiz R43 camın yasak olmadığını beyan etmiş. Bugün arabama binerken camda ki ambleme gözüm ilişti. O da neee hepsinde de 43R yazıyor. Şimdi bizim camlara yasak yok mu

Arka Cam:
ffcc9887a68a96c2e4be03b05355f0f7.jpg

Ön Cam:
2992cbec8c41a82176e62d82b1832857.jpg

Sağ Ön Kapı Camı:
43b25498176c758fdb0c24aa31b79737.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar R43 cam meselesi hakkında birşey dikkatimi çekti.

Bazı kardeşlerimiz R43 camın yasak olmadığını beyan etmiş. Bugün arabama binerken camda ki ambleme gözüm ilişti. O da neee hepsinde de 43R yazıyor. Şimdi bizim camlara yasak yok mu

Arka Cam:
ffcc9887a68a96c2e4be03b05355f0f7.jpg

Ön Cam:
2992cbec8c41a82176e62d82b1832857.jpg

Sağ Ön Kapı Camı:
43b25498176c758fdb0c24aa31b79737.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bildiğim kadarı ile camlarimiz r43 standartlarında yani kırıldığı zaman ayna gibi degilde oto cami gibi özel sekilde kırılması gibi özellikleri mevcut demek.. Bu şartlar altinda aynı zamanda renkli cam ise ceza yok.
Kısacası parası olup aracı alırken camları karartmali olsun diye bir kaç bin lira fazladan odeyenlere güvenlik sorunu yok demek.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Yaklasik 1 yil once film yaptirmistim. Bugun tirnagimla ucundan kazidim tek parca cikti hepsi. Para vermeyin kendiniz sokun. Olmuyorsa fön makinasiyla.

Aracınız
Arkadaşlar ben cumartesi günü tuningci arkadaşa hepsini söktürdüm.
Eğer film kaliteli veya 3-5 ay gibi yakın çekilmişse kendiniz saç kurutmayla hafif ısıtarak hepsini çıkarabilirsiniz.

Benim yan camlar hafif ısıt çek oldu, ama arka cam için 1 kişi devamlı ısıtma yaptı ve içerden biride sakin ve çok çok yavaş enine doğru çekerek çıkardı. Arka cam için 2 kişi, ısıtıcı ve sabır şart ki filmler eskiyse.

da9848cee05a4eb483bdbf3a7cd93d04.jpg

5e78636b06065215fd9d04901c22f0d3.jpg

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Sizinkiler cidden koyuymuş yahu.
Sökülmüş hali benim filmli haline yakın

Geri