Cam suyunun donması

Aracınız
İyi akşamlar :) Bilen bilir Ankara Kızılay'da yağmur atıştırırken dikmende kar yolları kapatmış olur :) Bu sabah aracıma bindiğimde cam kirlenmişti cam suyunu sıkmaya yöneldim ki ve ne göreyim antifiriz donmuş yada ben mi yanlis koyuyorum su ile karıştırıp koyuyorum bir bilgisi olan varmıdır ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Hocam su oranı önemli. Ben de ilkerdeyim :) cam suyuna hiç su koymuyorum. Direk bidonu boşaltıyorum. Sen de öyle yap. Suyu bitir hava yumuşakken. Yeniden doldur. Fazla zorlarsan da su gelsin diye motoru yakarsın.

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Hocam su oranı önemli. Ben de ilkerdeyim :) cam suyuna hiç su koymuyorum. Direk bidonu boşaltıyorum. Sen de öyle yap. Suyu bitir hava yumuşakken. Yeniden doldur. Fazla zorlarsan da su gelsin diye motoru yakarsın.

Yok donduğunu anladım zorlamadım daha fazla hocam.Sadece antifiriz cok koyu olabilir diye düşündüm.Bizim buralar da ki ayazda sikinti hocam vallahi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

onancc

0
Aracınız
hocam bende dikmen de ikamet ediyorum. antifiriz bidonunun üzerinde derecelere göre nekadar antifiriz ne kadar su ile karıştırılacak oranları var ben ordaki oranlardan biraz daha fazla antifiriz biraz daha az su olarak karıştırıyorum mesela dün sabah -6 görünüyordu su donmamıştı. siz -15 dereceye göre karışımınızı yapın o zaman sorun olmaz diye düşünüyorum.

tugi

0
Aracınız
5 lt. cam suyu (-40) 10 TL ye almıştım.. Bittikce ondan kullanıyorum tavsiye ederim... Hemen hemen yer yerde var

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Dikmende oturan 3 kişi oldu. Demek ki sorsak 6-7 kişi çıkar :)@_@

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2423]erdoganbatu[/MENTION]

Hocam konu başlığını değiştirdim, bilgin olsun ;)

Geri