ÇAMAŞIR MAKİNASINDA YIKANAN ANAHTAR SORUNSALI

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
kafanın dalgınlıgı ve hanımın çamaşır yıkama hızını baz alınca bugun bizim hondanın anantaharı makinada 1 saat yıkanmış üstüne çamarsır ipinde 1 saat kalmış. şöktüm dagıttım ama kartı bozuldumu bilmiyorum pirincin içine koydum nemini alsın diye sabah deneyecegim umarım çalışır. exetuvenin anahatrsız giriş mevuzu yüzüdnen anahtarın baya pahalı oldugunu biliyorum. bakalım en kötü kaskoyu kullanıp yenisini çıkartıcaz.
WhatsApp Image 2022-09-25 at 23.26.50.jpeg

Aracınız
Civic FB7 2015
Sağlam olma ihtimali maalesef zor. Devreden önce pil bozulup boşaldıysa belki bir ihtimal. İçinde pil olmasaydı büyük ihtimalle hiçbir şey olmazdı. Ancak test yapabilmeniz için başka bir pile ihtiyacınız var, anahtara bir şey olmasa bile anahtarın içine su girdiyse pil mutlaka kısa devre olup bozulmuştur. Bir de pirinç bir işe yaramaz, devreyi bir bez ile iyice kuruladıktan sonra saç kurutma makinesi ile aynı yere sürekli hava tutmadan fazla ısınmasına izin vermeden kurutabilirsiniz. Uzun süre nemli kalırsa oksitlenmeler olur.

mturker

Özel Üye
kafanın dalgınlıgı ve hanımın çamaşır yıkama hızını baz alınca bugun bizim hondanın anantaharı makinada 1 saat yıkanmış üstüne çamarsır ipinde 1 saat kalmış. şöktüm dagıttım ama kartı bozuldumu bilmiyorum pirincin içine koydum nemini alsın diye sabah deneyecegim umarım çalışır. exetuvenin anahatrsız giriş mevuzu yüzüdnen anahtarın baya pahalı oldugunu biliyorum. bakalım en kötü kaskoyu kullanıp yenisini çıkartıcaz.
Ekli dosyayı görüntüle 269637
Hocam geçmiş olsun sonucu merakla bekliyorum, olumlu olumsuz, başıma gelirse bizde atmadan uygulariz en azından yaptıklarınızı...

Honda madness

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ekli dosyayı görüntüle 269637
Geçmiş olsun hocam için de pil olduğu için sistemde akım hazır bekliyor. Kartın üstündeki kanallara su değmesi bile kısa devre yapmasına yeter. Pirinç işi kısa vadede işe yaramaz. Saç kurutma makinası ilede çok dikkatli olmalı. Hatta soğuk üfleme şeklinde olmalı. Benim asıl dikkat çekmek istediğim chip sağlam mı?
Chip sağlam olduğu zaman yeni bir anahtarlığa okutularak entegre edilebilir. Anahtarı pahalı yapan kısım bu oluyor.

Geri