Castrol 5w30 mu mobil5w30 mu

Arac 120binde hangi motor yagini kullanmami onerirsiniz

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben şunu anlamiyorum. Yag secerken dis ortam sicakligi na gore yag secin diyorlarda. Bu yag karterde degil mi motorun icinde motor isisina maruz kaliyor. Bunun dis sicakla ne alakasi var. Acaba stop halinde duragan haldeyken mi olan sicakliktan bahsediyor

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben şunu anlamiyorum. Yag secerken dis ortam sicakligi na gore yag secin diyorlarda. Bu yag karterde degil mi motorun icinde motor isisina maruz kaliyor. Bunun dis sicakla ne alakasi var. Acaba stop halinde duragan haldeyken mi olan sicakliktan bahsediyor

Bunu sadece araç çalışırken motor içi sıcaklığı olarak düşünmeyin.Motor çalışmadığı zaman yağın karterde dayanabileceği sıcaklığı hesaplamak lazım.Bu da aracınızın kullanım kitapçığında yazıyor.
Mesela 0W-20 hava sıcaklığı -30 olsa bile dayanıyor. Ama 15W-40 yağ hava sıcaklığı -15'e kadar dayanabiliyor.
Dediğim gibi katalogtan motorunuzun karşıladığı yağ tipini seçin, marka olarakta bilinen bir markayı alırsanız bir problem olmayacaktır...

"VTEC" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

Önümüz yaz ..kış a cikmadandan da bir bakim daha gelir. Yaz ayları icin ne önerirsiniz...

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Mobil de castrol da ikisi de iyidir yağ olarak pek farkı olacağını düşünmüyorum. Ben olsam eneos 5w30 kullanırım.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Önümüz yaz ..kış a cikmadandan da bir bakim daha gelir. Yaz ayları icin ne önerirsiniz...

Dediğim gibi markaya çok takılmayın. Önemli olan aracın istediği yağ içeriği. Mesela bende 2005 civic var kılavuzda aynen şunu diyor,

"Her zaman SAE viskoziteli API Service SJ veya SL sınıfı bir yağ kullanınız."

Alacağınız marka castrol olabilir mobil olabilir eneos olabilir.Kutunun arkasını okuyun ve bu özellikleri taşıyıp taşımadığını kontrol edin.Önemli olan motorunuzun istediği özelliklerdir.
Eğer bunları içeriyorsa gerisi teferruat. Kimin reklamı kuvvetliyse o daha çok satıyor.

"VTEC" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

Çetin

0
Aracınız
Uzun araştırmalarımın sonucu servisler bile rastgele kullanmış bu motorlara yagları antepteki aksoyların faturaları mevcut shell 10 40 tan 5 30 a 10 30 falan karıştırmıs içiniz rahat olsun markalı yag olsun şu bu yag yok genel görüs 5 30 un iyi oldugu yöndeydi hondanın iyi bi servisi var kayseride oda motul diye bi yag tavsiye etti orda eneos ta vardı ben tavsiyesi üzere motul 5 30 kullandım araç rahatladı sanırım son yag 10 40 mış

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri