check system lütfen yardım (park sensörü) !!

Aracınız
Merhabalar. Arkdaşlar. Soğuk bir yerde yaşıyorum. kar ve buzlu. Arabamı çalıştırdım. gece vakti idi. HAva -10 derece. 5-10 dakika çalıştı. Ve hjareket ettim. Haliyle bir yerler donduğundan kat küt buz sesleri geldi. 400-500 metre gittikten sonra bir tak diye ses daha geldi ve ekranda check system yazısı belirdi. Arabanın arka bagaj kısmına doğru arka arkaya 3-4 tane kırmızı çizgi vardı. Ve park sensörlerim ötmüyor şuan. Ne olmuş olabilir. Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Arabam 2012 Honda civic FB7. Arabayı hiçbir yere vurmadım. Kendi kendine oldu. O buz sesinden sonra.

Aracınız
Servise gösterdim. Baktılar. Araba bayağı bir buz içndeydi arkda tampon tarafı. Bu buzdan olur dediler. Bir işlem ypmadılar. Birkaç gün gez düzelmezse gel dediler. Bir de arkdayı biraz güneş alan bir yere koy dediler. Gündüzün akşama doğru biraz buzlar dökülünce çalıştı sensörler. Uyarı da çıkmadı ama. Bir daha olur mu, neden olmuştur bilemiiorum.Serviste söylenen içerde bayağı buzlanmış sensörlerin olduğu yerler. Bekliyorum bakalım

dnzkrt

0
[MENTION=1573]killer2080[/MENTION] Hocam sizin araç düzeldi mi benim araçta sürekli hata vermeye başladı ilgilenemedim de. Park sensörü düğmesine basılı tutunca çalışıyor fakat düğmenin üstündeki ışık yanmıyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=3441]dnzkrt[/MENTION] soğuk da kalmadı. Bir yerden şasi mi yapıyor nedir? Kablolarda kırık olabilir. Bir baktır dostum. İşin aslı pek anlamıyorlar da bu sorundan.

Geri