Chip tuning

Arkadaslar merhaba, civic in tum nesillerini seven biri olarak son nesil olan 10. Nesili 12 aralikta aldim 560 km yaptik simdilik. Chip tuning yaptiran varmi aslinda turbo ve dizel araclara yapilan bir uygulama ama bazi yazilar okuyorum atmosferik benzinli araclarada yapiliyormus yaptiran varmi veya buna benzer bir modifikasyon yapan varmi aranizda iyi günler

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaslar merhaba, civic in tum nesillerini seven biri olarak son nesil olan 10. Nesili 12 aralikta aldim 560 km yaptik simdilik. Chip tuning yaptiran varmi aslinda turbo ve dizel araclara yapilan bir uygulama ama bazi yazilar okuyorum atmosferik benzinli araclarada yapiliyormus yaptiran varmi veya buna benzer bir modifikasyon yapan varmi aranizda iyi günler

Aracınız hayırlı olsun, böyle bir söylenti var ama yaptıranı hiç görmedim, motorun sağlığı için bu tür uygulamaları doğru bulmuyorum, yapılacaksa motor ekipmanları güçlendirilerek turbo yapılmalı.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bu konuda herkes honda ya yapılmıyor diye bilir ama aslında yapılıyor fakat orijinali Ecu üzerinde oynama yapamıyorlar. Dolayısıyla sıfır Ecu üzerinde oynama yapıp yazılım atılıyor ve sizin Ecu (beyin dediğimiz Electronic controller unit) boşa çıkıyor. Şimdi zaten bu iş için normalde 1000-1500 para alıyorlar, yeni Ecu da 2000 desen maaliyet 3 buçuk. Bayağı masraf çıkıyor, çok da tuzlu. Diğer yandan uygulama yaygın olmadığı için bilen de çok yok. Dolayısıyla risk de var. 3500 verip risk almak da biraz da uçuk. İşin içini bilmeyenler yok olmaz derken yaparım diyenler de riski söylüyor. Diğer uygulamalarda 2 hafta içinde vazgeçilmesi halinde paranızı iade ederken honda da Ecu da elinde patlıyor :)

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV

Trust

0
Aracınız
Yağmurlar kurusa güneş sönse ayıltamaz bu atmosferik motoru.
5500 sonra vtec açma filan olayları var birde yıllardır bi ben açamadım.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Yağmurlar kurusa güneş sönse ayıltamaz bu atmosferik motoru.
5500 sonra vtec açma filan olayları var birde yıllardır bi ben açamadım.

"VTEC" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

Trust

0
Aracınız
vti dan kalan bir söylenti :)
Geçen denk geldim fd6 sahibi resmin altına 5500 hayat biter vtec başlar diye yazı yazmış. demekki yanlış anlamış garibim.
Vti binse kim bilir neresini açacak.
Benimde uzun yıllar önce fd6 aldığımda neymiş şu 5500 diye gazı koklerken sıkışık istanbul trafiğinde öndeki arabaya koyacak idim. Bu internet iki ucu sivri bıçak ortadan tutmak şart yoksa gidecek idi bizim ön komple.

Prelude deki gibi ozellikle 2.2 vti 185 hp. Bir baska olur insan icinde sanirim...
ben bilsemki 20-25 hp 10-15 nw tork net artis olacak ve motora hicbir zarari olmayacak yaptirmayi kesinlikle dusunurum civic e

Geri