Civic 1.5 turbo dışarda bakım

Merhaba,
2 farklı çeşit mı var yoksa etiketleri mi farklı ?
Siz hangisini aldınız
Ekli dosyayı görüntüle 260492Ekli dosyayı görüntüle 260493
ikisi de aynı ben aşağıdaki saticidan aldim
MOTUL 8100 ECO-LİTE 0W-20 4 LT 224,99 TL yerine 198,91 TL

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba,
Bugün veya yarın elimde olur yağ.
Honda servis yağ ve motul arasındaki fark nasıl ?
Gözlemleriniz nedir ?
Dezavantaj değil avantajları vardır diye düşünüyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
arkadaslar merhaba tekrar. bende hiçbir sıkıntı halen. hava filtresi için biraz araştırma yaptım yan sanayi olarak bulabildiğim m2hamid arkadaşımın dediği gibi blue-print bir adet sipariş verdim orjinali ile. kiyaslayacagim malzeme ve kalınlığı farklı çıkarsa ve dandik görünürse direkt iade edeceğim çok gözüm tutarsa orjinali yerine takarim. piyasada 90 a buldum servis ise 195 tl diyor arada 100 tl üzeri fark akıl alır gibi değil. blueprint i biraz daha arastirdim hakikaten alman üretimi gibi duruyor sanırım firmada İngiliz firması. mann hava filtresi uretmezse bunu kullanacağız artık... elime geçince yine sizleri haberdar ederim.
Genel olarak Blueprint Japon gurubu yan sanayiler içinde iyilerden biridir, ama blueprint’in FB7 filtresinde orjinalindeki ve Mann filter’deki gibi yağlı yapı yoktu.
Yine de FD6daki kullanımımda bir sıkıntıyla karşılaşmamıştım.

Merhaba,
Bugün veya yarın elimde olur yağ.
Honda servis yağ ve motul arasındaki fark nasıl ?
Gözlemleriniz nedir ?
Dezavantaj değil avantajları vardır diye düşünüyorum.
motor bir tık daha sessiz bir tık daha dusuk devir ile gidiyor ve tam emin olmamakla birlikte yakıt tüketimi sanki bir tık daha düştü . servis sanki önceki yağını 0.20 değilde daha kalin bir yag koymuş ve ben sanki daha kalin bir yağdan 0.20 ye geçmişim gibi hissediyorum.

Genel olarak Blueprint Japon gurubu yan sanayiler içinde iyilerden biridir, ama blueprint’in FB7 filtresinde orjinalindeki ve Mann filter’deki gibi yağlı yapı yoktu.
Yine de FD6daki kullanımımda bir sıkıntıyla karşılaşmamıştım.
hava filtresinde yag acaba gecirgenligi ve performansi dusurmus olmuyormu kuru filtreye gore? cunki ben arada eski aracimda polen filtremi yıkayıp temizleyip takardım ve bazen tam kurumadan cok hafiften nemli olsa dahi hic hava üflemezdi fanlar. inanılmaz fark yaratırdı. tabiki yağlı olması da en ufak partikülleri dahi tutacaktır.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
hava filtresinde yag acaba gecirgenligi ve performansi dusurmus olmuyormu kuru filtreye gore? cunki ben arada eski aracimda polen filtremi yıkayıp temizleyip takardım ve bazen tam kurumadan cok hafiften nemli olsa dahi hic hava üflemezdi fanlar. inanılmaz fark yaratırdı. tabiki yağlı olması da en ufak partikülleri dahi tutacaktır.
FC5lerin hava filtreleri yağlı yapıda mı bilmiyorum, FD6larınki yağlı değil kuru idi.
Açıkçası yağlı olup olmaması atmosferik motorlar için pek etkilemez ama turbo için birşey demek zor, orjinal filtrenin yapısına bakmak lazım.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba,
Yağ geldi fakat hiçbir yerinde üretim tarihi yazmıyor.
Sizin kutuda öyle miydi ? Geri mı gönderim ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri