Civic 1.6ies Otomatik - Hararet Sorunu

Ad Soyad
Can Türkmen
Aracınız
Civic EK
Merhabalar,

Honda civic 1.6ies otomatik vites aracım var, rampa, yokuş vb. çıkında hararetim yükseliyor, düz yolda giderken birşey yok fakat durunca (araba çalışır halde) yavaş yavaş artıyor bayadır fan açmıyor araç onunda sebebi olabilir mi?
Tavsiyelerinizi iletir misiniz, usta(Ankara), yapılabilecekleri?
Teşekkürler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bir çok sebebi olabilir.
Araç başında uğraşmak lazım.
Herhangi su kaçağı.
Radyatör kapağı.
Devir daim motoru.
Motor üst kapak contası.
Radyatör fanı ve müşürü.
Su tesisatında kireçlenme.
Su tesisatında LPG gazı bulunması.

Usta için geçmiş konulara bakmanız yeterli olur.

Ad Soyad
Can Türkmen
Aracınız
Civic EK
Su eksiltmesi çok yok ama yedek su deposu azalıyor ama kaçan akan bişi yok bir radyatör kapağı sızdırıyor o yapabilir mi
Müşürü yeni değiştirmiştim, radyatörü yeni değiştirdim yani bunlar 1 günde olmuştu üzerinden 5 ay geçmiştir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Su eksiltmesi çok yok ama yedek su deposu azalıyor ama kaçan akan bişi yok bir radyatör kapağı sızdırıyor o yapabilir mi
Müşürü yeni değiştirmiştim, radyatörü yeni değiştirdim yani bunlar 1 günde olmuştu üzerinden 5 ay geçmiştir.
Kapak önemli. Orjinal kapak değişimi yapılsa güzel olur. Su azalması var ise sebebi bulunmalı.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar,

Honda civic 1.6ies otomatik vites aracım var, rampa, yokuş vb. çıkında hararetim yükseliyor, düz yolda giderken birşey yok fakat durunca (araba çalışır halde) yavaş yavaş artıyor bayadır fan açmıyor araç onunda sebebi olabilir mi?
Tavsiyelerinizi iletir misiniz, usta(Ankara), yapılabilecekleri?
Teşekkürler.
Fan açmıyor yazmışsınız...öncelikle Fan ve radyatör kapağına yönelin,,,,,Fan açmama sebebi Fan resistansınız arızalı olabilir,,buna bi baktığın derim....çok detaylı bir konu o açıdan....Hareket konusu forumda daha önce açıldı eski yazılara da bakabilirsiniz...

Son düzenleme:
Geri