Civic 1.8 İ-VTEC SPORT HB seçimi

Öncelikle herkese iyi akşamlar...

Araç alma arefesindeyim ama kafamda bazı soru işarerleri var. Siz deneyimli arkadaşların değerli fikirlerini almak istiyorum.

Kafamda model olarak ta lise zamanlarından beri her gördüğümde beni kendisine hayran bırakan Civic HB 1.8 (namı diğer "uzay kasa") var. Ama bazı soru işaretlerini inşallah giderebilirim çünkü ilk aracım olacak. Bütçem ise 40 bin lira.

Aracı günlük okula gidip gelirken faal olarak kullanacağım. 60x2= 120 km yani. Yakıt benim için önemli ama gideceğim yolun %90ını 6. Viteste gideceğim. Ayrıca senede en azından 4 defa Adana-Samsun yapacağım ve bunlar zaruri. Tatil, gezme vs. bunları dahil etmiyorum. Yakıt olarak belimi büker mi?

Ben düz vites istiyorum ama bu araçların düz vitesi çok az. Bu nedenle mecburen i-shift olacak(manuel bulamazsam) ama bu şanjımanı çok kötülüyorlar. Dedikleri kadar var mı?

Sizce Sedandan artıları eksileri nedir?

Şimdiden teşekkürler...

F5121 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=8561]atrmyff[/MENTION] Bulabiliyorsanız manuel alın derim, yakıt konusun da lpg olduğu sürece çok yakacağını düşünmüyorum, 1.8 olması yakıt konusunda avantaj sağlayacaktır.

[MENTION=8561]atrmyff[/MENTION] Bulabiliyorsanız manuel alın derim, yakıt konusun da lpg olduğu sürece çok yakacağını düşünmüyorum, 1.8 olması yakıt konusunda avantaj sağlayacaktır.
Bu aracı alırsam severek kullanacağım sadece aklıma takılan senede yaklaşık 40.000km yapacak olmam. Bu kullanım için uygun mudur? Yakıt ve bakım masrafları beni üzer mi acaba diye de düşünmeden de edemiyorum. Çevremde bu aracı kullanan da yok bu yüzden kararsızım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bu aracı alırsam severek kullanacağım sadece aklıma takılan senede yaklaşık 40.000km yapacak olmam. Bu kullanım için uygun mudur? Yakıt ve bakım masrafları beni üzer mi acaba diye de düşünmeden de edemiyorum. Çevremde bu aracı kullanan da yok bu yüzden kararsızım.

Yılda 40bin çok yüksek rakam, dediğiniz kmnin karşılığı dizel araç :)
50 bin seviyelerinde bir üst kasa civic hbler var onlara baktınız mı?

Yılda 40bin çok yüksek rakam, dediğiniz kmnin karşılığı dizel araç :)
50 bin seviyelerinde bir üst kasa civic hbler var onlara baktınız mı?
40.000 üst limitim maalesef. Bu paraya alacağım dizel araçlar bir alt segment olacak. Fiesta corsa linea sembol vs. Bu araçları da bu kadar km yapacağım için güvenli görmüyorum. Kafamda deli sorular :)

Geri