Civic 182 Exe Plus Düşünüyorum

Ad Soyad
Hasan Cengiz
Aracınız
Diğer Markalar
Hayırlı akşamlar arkadaşlar ben Hasan Cengiz. Ankara’da ikamet ediyorum. Ticaretle uğraşıyorum. Mercedes W204 Fl aracıma 5 yıldır keyifle biniyorum. Ancak değişiklik yapmak istiyorum. Yeni civic hakkındaki değerli düşüncelerinizi merak etmekteyim. Mercedes’ten sonra nelerle karşılaşabilirim beni mutsuz edecek. Aracı sürdüm ve sürüş dinamiklerini keza görünüşüne bayıldım. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Tekrardan hayırlı akşamlar.

Ad Soyad
Özcan Ateş
Aracınız
Civic FE1 2022
Hocam onceki konunun sahibi benim , LPG dusunmustum acikcasi fakat sonradan 182 exe aldim.
Ford Kuga evin ilk araci, 2. aracim FC5 idi .
182 Civic aldiktan sonra arabanin tadini cikarmaya basladim fakat keske yalitimi daha iyi olsaymis aracin kusuru yalitim.
Fazla ses aliyor iceriye disinda herhangi bir kusuru yok.

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
özenlice/güzelce doğru malzemelerle yalıtımı yapılmış bir FE Civic gerçekten çok çok keyifli, benim aracın 4 kapısı,tabanı,bagajı ve davlumbazlarında 3 katman (3 Ayrı ürün) CTK marka yalıtım mevcut samimiyetimle söylüyorum bir üst segment premium almanlardan farkı yok, standard Civic ile alakası bile yok.

bir üst alman premium Alman'dan kastım tabiki bir Mercedes E değil ama aracım bir Passat veya Superb'den eşdeğer şekilde belkide üstün şekilde sessiz.

Ad Soyad
Hasan Cengiz
Aracınız
Diğer Markalar
özenlice/güzelce doğru malzemelerle yalıtımı yapılmış bir FE Civic gerçekten çok çok keyifli, benim aracın 4 kapısı,tabanı,bagajı ve davlumbazlarında 3 katman (3 Ayrı ürün) CTK marka yalıtım mevcut samimiyetimle söylüyorum bir üst segment premium almanlardan farkı yok, standard Civic ile alakası bile yok.

bir üst alman premium Alman'dan kastım tabiki bir Mercedes E değil ama aracım bir Passat veya Superb'den eşdeğer şekilde belkide üstün şekilde sessiz.
Yalıtım konusunu bende sizler gibi çözebileceğimi düşünüyorum. Lastik sesinin bu şekilde azalabileceğini inanıyorum. Mevcut aracımda tam açılabilir cam tavan olduğu için rüzgar sesinden muzdaribim bende yüksek süratlerde. Yalıtım konusunu takılacağımı sanmıyorum. Dediğiniz gibiyse gönül rahatlığıyla civic tercih edebilirim.

Ad Soyad
Hasan Cengiz
Aracınız
Diğer Markalar
@Mr.Civic Yalıtım doğru yerlerde yapılmalı ancak uygulamada aracın bir çok trimi söküldü değil mi?

Ad Soyad
Özcan Ateş
Aracınız
Civic FE1 2022
Yalıtım konusunu bende sizler gibi çözebileceğimi düşünüyorum. Lastik sesinin bu şekilde azalabileceğini inanıyorum. Mevcut aracımda tam açılabilir cam tavan olduğu için rüzgar sesinden muzdaribim bende yüksek süratlerde. Yalıtım konusunu takılacağımı sanmıyorum. Dediğiniz gibiyse gönül rahatlığıyla civic tercih edebilirim.
Yalitim disinda hic bir konuda sizi uzmeyecektir ben eminim , sakin kullanimda beklenenin cok altinda dahi yakiyor. Performans ise muazzam.

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
@Mr.Civic Yalıtım doğru yerlerde yapılmalı ancak uygulamada aracın bir çok trimi söküldü değil mi?

yalıtım konusunda kefil olabileceğim 2 kişi var

1) Subigarage
2) bu işi ciddi anlamda emek vermiş sadece online bilgisi ile değil 5-10 defa çeşitli araçlarda yaşamış deneyimlemiş car audio hobicileri (bu kriterde insan sayısı çok çok az ve bulsanızda size faydası maalesef olmuyor size kalıyor tek seçenek Subigarage Özkan bey)

bu işin olurunu anlamanız için bir benzetme yapayım şunu hayal edin saatde değil 320kmh ile 100kmh ile bile giderken tüm camlar sonuna kadar kapalı ne kadar sessiz aracın için diye düşünün sonrasında topu topu 1cm bile açsanız içeriye ne kadar ses giriyor onu düşünün işte yalıtım bu şekilde aracın muhakak %100üne uygulanmalı ama şu şekilde:

1) rezonans için (yoldan lastiğe lastikten süspansiyona süspansiyondan saca iletilen titreşim) butyl malzemeden üretilmiş yalıtım malzemesi kullanmak,
bunu %100 uygulamanıza gerek yok belli alanda %20-30 bile uygulamak oldukça efektif olacak dahası size %100 uygulamaya kıyasla hem maddi zorlamamış olacak hem extra yük artırmamış olacak buna örnek malzeme: https://www.ozenhifi.com/izolasyon/ctk/2251-ctk-premium.html

bunu 4 kapıda,bagaj kapağında,tabanda,arka koltuk altında ve bagajda uygulamanız lazım ama dediğim gibi %20-30 alanda doğru konumlandırarak kullanmak yeterli olacaktır, büyük bir tencere düşünün bir çatal ile vursanız uzunca süre zırıldar kenarına elinizi koysanız belli oranda azalır ama en ortasına elinizi koysanız başlamaz bile o zırıltı işte doğru konumlamadan kastım bu size kapıya parmak ile vurduğunuzda en çok zırıldayan kısıma monte edilmeli bu ürün en efektif olması adına.

2) rezonans haricinde araç içinde yol sesi,teker sesi,rüzgar sesi gibi türlü türlü frekanslarda ayrı sesler mevcut işte bunun için kapalı hücreli ve nispeten özgül ağırlığı daha ağır malzemeler kullanmak gerekiyorki kalan sesi emebilsin engelleyebilsin

taban,bagaj ve davlumbazlar için: https://www.ozenhifi.com/izolasyon/ctk/2014-ctk-elastic.html
kapılar için ise yarı açık hücreli yarı kapalı hücreli,hafif ve esneyebilen malzeme lazım: https://www.ozenhifi.com/izolasyon/ctk/2250-ctk-wavefix.html

3) son kat ise bloke eden katman bu katman kalan son sesinde geçmesine iyice müdale etmek amaçlı tasarlanan son etkili parça

taban,bagaj ve davlumbaz bölgelerine: https://www.ctkuk.com/vibration-damping/block-pro.html

tabiki 4 kapı kartonu,4 koltuk,taban ve bagaj halısı sökülmesi gerektiği gibi aslında vites tüneli bile sökülmesi gerekliki %100de %100 yerleşim gerçekleştirebilesiniz, madde 2 ve 3 için taban,bagaj ve davlumbazlarda %100 alan kavrama çok önemli.

özetle her ben yaparım diyecek adamın işi değil bu iş ama doğru yapıldımıda gerçekten çok güzel sonuçlar veriyor, Adana içi veya yakını olan herkesi beklerim aracımla şov yapmak değil amacım ama gerçekten farkın değecek bir fark olduğunu göstermek isterim.

Ad Soyad
Hasan Cengiz
Aracınız
Diğer Markalar
@Mr.Civic yalıtım konusunda resmen profesyonel yapmış Honda sizi. Değerli yorumlarınız ve örnekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Fazlasıyla yardımcı oldunuz. Siz subigarage’da mı yaptırdınız aracınızı? Böyle bir işlem için ne kadar bütçe ayırmam gerekmekte. Her Honda severin yaptırması gereken bir işlem.

Ad Soyad
Ahmet ayan
Aracınız
Civic FB7 2012
Herkese selamlar 2022 model 182 lik araç almayı planlıyorum fakat direksiyonda yaşandığı söylenen takılma hissi sorunu hakkında bilgisi olan var mı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri