Civic 2002 Otomatik vites ışıkları yanmıyor

Aracınız
Civic ES7 2002
Merhaba,

2002 model ES7 otomatik vites Honda Civic aracım var.
Çoğu zaman vitesi atıyorum ama kadranda ışığı yanmıyor. Kadranda ışık yanmadığında ise özellikle D ışığı yanmadıysa giderken abuk subuk rölanti tutturamıyor veya yarım debriyaj yapıyormuşum gibi tam gitmiyor.

P ışığının yanmadığını görmedim. Şimdiye kadar hep çalıştı.
R'de de çok bir sıkıntı olmuyor zaten N'den R'ye sert hareketle geçiyor ondan tam oturuyor herhalde.
N'ye de nispeten rahat geçiyor ama bazen geçmeyebiliyor. Vitese hafif dokunup titretince geçiyor
D'ye geçmediği çok oluyor. Sert bir şekilde N den aşağı çekersem geçiyor ve ışık yanıyor.
D3'e çok nadir geçiyor desem yeridir. Bazen atıyorum bir yandan arabayı sürüyorum bir yandan vitesi titretiyorum anca ekranda ışığı yanıyor. D'den D3'e geçtiği için de üstte dediğim gibi N'den D'ye geçerkenki yarım debriyaj hissini vermiyor. Oturmadıysa D'de kalmıştır. Oturduysa zaten D3'tedir.
2'ye hiç aldığım olmuyor ışığını doğru düzgün test edemedim.
1'e geçtiğini hiç görmedim. kırk yılın başı çok dik yokuşlarda alayım diyorum ışığı asla yakmıyor. Bir defa gördüysem görmüşümdür kırmızıydı ışığı galiba onu bile hatırlamıyorum o kadar az gördüm. En büyük dert 1'de.

Bunları neden yapar? Ustam sigortalarından falandır diyor ama bildiğin şanzımandan da hissettiriyor. Sigorta olsa hissiyatta sıkıntı olmazdı. Özellikle N'den D'ye aldığımda D ışığı yanmadıysa araç düzgün gitmiyor ve D ışığı yakana kadar vitesi oynattığımda ise bir anda vitese girdiğini hissettirecek silkeleme yapıyor.

Konu hakkında fikri olan var mı oldukça detaylı anlatmaya çalıştım, şimdiden teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@h.k_ahmet hocama bir danışmak lazım :unsure:
Hocam ben manuel kullanıcısıyım.
Tecrübeli şanzıman revizyonu yaptırmış kullanıcılar lazım. Anlatılana göre vites geçişlerinde bir sıkıntı var. Lambalarla senkronize gibi duruyor. Şanzıman yağı zamanı takip edilmeli. Tecrübeli bir Honda ustasınında bakması faydalı olur diye düşünüyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic ES7 2002
Hocam ben manuel kullanıcısıyım.
Tecrübeli şanzıman revizyonu yaptırmış kullanıcılar lazım. Anlatılana göre vites geçişlerinde bir sıkıntı var. Lambalarla senkronize gibi duruyor. Şanzıman yağı zamanı takip edilmeli. Tecrübeli bir Honda ustasınında bakması faydalı olur diye düşünüyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Ustalar sokettendir vs diyorlar ama çok itimat etmiyorum.

Yağı düzenli değiştiriliyor. Bazen 2 defa üst üste değiştiriyoruz.

Forumda bilen çıkmadı malesef.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ustalar sokettendir vs diyorlar ama çok itimat etmiyorum.

Yağı düzenli değiştiriliyor. Bazen 2 defa üst üste değiştiriyoruz.

Forumda bilen çıkmadı malesef.
Forumda ES7 kasa kullanıcısı az sayıda ve deneyimlerini paylaşan ve tecrübesi olan kişi sayısı da buna paralel olarak az :(

Geri