Civic ES7 Civic 2005 ES7 yağ kaçağı

Aracınız
Civic ES7 2005
Öncelikle değer verip sorularıma cevap veren herkese sonsuz teşekkürler.
2005 honda civic sahibiyim otomatik. Aracım 250 bin km. de. Conta yakma sorunuyla başlayan sürecin devamında toplam da 5bin TL harcadım lakin gerek kilometre yüksekliği gerek usta bulamamak tan mıdır nedir. Problemin birisi bitip diğeri başlıyor.
Ben güneydoğu da çalışıyorum usta bulamama sebebim belki de bundandır.
Aracım conta yakmadan önce de yağ damlatıyordu ama ekleyip idare ediyordum. Conta tamir edildikten sonra usta yağ problemi nin çözüleceğini söylese de çözülmedi. En son başıma gelen olay. Şöyle. Yağ damlama tespiti için motor yıkanması söylendi. Çok kafama takılsada yıkattım. Bir kaç gün sonra aracım D lambası yanıp söndü. Diyarbakır da bulduğum usta. Kabloları söküp takınca düzeldi. Büyük ihtimal yıkama dan olabilir deyip. Problemi kafamdan silmiştim ki. Bugün yine yaptı. Stop edip çalıştırınca düzeldi. Coluk cocukla yolda kalmaktan korkuyorum acıkcası (D yanıp sönünce arac devirden düşüp vites atmıyor otomatik şanzıman) Bu arada yine leş gibi yağ sızıntısı devam ediyor. Şanzıman ve sibob kapak altı yağla kaplı. Böyle bir olay başına gelen oldu mu. D lambası yanması yıkama ile alakalı olabilir mii? Yağ sızıntısı kablolara sızan yağdan D lambasını yakar mı? Bu problem nasıl geçer. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Aracınız
Civic ES7 2005
Usta bulamama konusunda kimsenin emeğini kötülemek istemem. İşini bilen ustama saygım sonsuz. Lakin en son burada gittiğim usta. Aracıma GM marka opel bujisi takmış. Tekleme problemi ile gitmiştim.

Ugr60

0
Hocam iyi bir usta bulmanız şart veya bulunduğunuz yerde honda servisi varsa götürüp bi baktırın derim enazından net bir şekilde arıza tespiti yaptırma imkanın daha fazla . duruma göre neyin neden kaynaklandığını anlayıp istersen başka bir yerde yaptırabilirsiniz aracınızı.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Aicelli Yağ kaçağı vtec selenoid contasından olabilir bu kısmı bir kontrol edin. Şanzıman D lambasının yanması ile ilgili forum da konular mevcut.

Aracınız
Civic ES7 2005
@NoFeaR selenoid contası. Motor yağına na mı etki eder yoksa şanzıman yagınamı. Benim sanzıman yağımda eksilme yok. Motor yağında var.

Aracınız
Civic FB7 2013
Yazdıklarınızdan aracın düzgün toplanmadığı anlaşılıyor .Honda ustası lazım size bulana kadar kurcalatmayın derim.
Motoru yıkarken elektronik yerler zarar görebiliyor bende yaşadım bujiler ve kablolar zarar görmüş araç 40 km yi geçmiyordu neyse kurtardık

250 bin bu araçlar için hiçbirşey değil ,
yeğenimde de 2006 civic var yazın conta yanmış yaptırdılar tornete biner gibi tam gaz yola devam

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@NoFeaR selenoid contası. Motor yağına na mı etki eder yoksa şanzıman yagınamı. Benim sanzıman yağımda eksilme yok. Motor yağında var.

Vtec selenoid conrası motor yağı kaçırır, ancak yağ şanzıman üzerinden aşağıya süzülür şanzıman yağ kaçağı sanılabilir ancak motor yağıdır.

Aracınız
Civic ES7 2005
Çekebildiğim en çok yag olan açı bu.

Ekli dosyalar

• 20190104_152958.jpg
    20190104_152958.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 157

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Size Honda ustası lazım bir araştırın çevrenizdeki hondacılar nereye gidiyor. Çevre illeride bir sorun.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri