Civic 2012 ve Sonrası Navigasyon Navitech NX220-R

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Civic 2012 ve Sonrası Navigasyon Navitech NX220-R

[quote author=temizyurek link=topic=52.msg8101#msg8101 date=1404409312]
Hocam navitech i hafife alma, tabiki var bu özellik

Bakıyorum da naviyi taktırdıktan sonra böyle bir beğenmemeler, navitech şöyle böyle demeler falan

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
[/quote]

Hocam navitechin yeri ayrı, navim bozulursa onlara götürmek zorundayım :D
Kendimce kıyaslama için merak ediyorum, extra özellik bulursam kendimi teselli edeceğim :)

Aracınız

Navitech in NX214F olan bir önceki modelinde aracın farları açılınca ışık ve ekran şiddeti araca uyumlu bir şekilde azalıyor. Ayrıca cihaz üzerinde bulunan mute tuşuna basılı tutarak ekran parlaklığı bir alt kademeye düşüyor, tekrar basılı tutunca ekran tamamen kapatılabiliyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Civic FB7 2012

Eski/214f sürümünde olup revize modelde özellik çıkarma işi moda mı olu acaba?
Honda böyle, Samsung böyle, ... böyle.

Veya Çinlilerin günahını almayayım, belki usta atlamıştır. Merkeze bir sorayım. Gerçi daha önceki sorularıma cevap gelmedi gibi hatırlıyorum.

Aracınız
Civic FB7 2012

Evet dikkatli deneme yapınca ben de farkettim.

Ekran ayarında sırasıyla Parlaklık, Kontrast ve Renk kademeleri alt alta sıralanmış.

Aracın farları yanıkken bu ayarlar aktifken, farlar kapanınca (düğmesinden veya kontak ile) en üstteki Parlaklık ayarı sıfır, diğerlerinde ayarlar korunuyor.

Evet kısmi iyileşme oluyor ama dediğim gibi, faydalı bir ışık eksilmesi durumunda okunabilirlik kalmıyor.

Aracınız
Civic FB7 2012

Firmaya aşağıdaki soruları sordum:

[tt]Selamlar,
Daha önce de yazmayı denemiştim ama dönüş alamasam da NX-220r cihazımı aldım. Yardım alabileceğim forum ortamı da olmadığı için sorumu doğrudan sormak zorundayım.
1- Ekran ışık ayarları ışığın kısılması değil de parlaklığın düşmesi ile yapılıyor. Bu da okunabilirliği azaltıyor. Çözüm öneriniz var mıdır?
2- mp3 parçalarımın dosya içeriklerinde bütün etiketler tam olduğu halde parça çalarken bilinmeyen albüm, bilinmeyen sanatçı gibi ifadeler var. Yazılım güncellemesi ile çözülecek mi?
3- Seste genel bir boğukluk var. Sanırım parazit giderme ünitesi aşırı kuvvetli çalışıyor. Hoparlör çıkışı değil de anfi için harici çıkışlarda da aynı boğukluk var mı? Öyleyse harici bir ses işlemcisi de almak zorunda kalacağım.
4- Harici ses anfisi çıkışlarının mertebesi kaç Volt? 1V, 2V, 4V?[/tt]

Aracınız

Aklınızda bulunsun, sorunlarınızı yüz yüze görüşmek isterseniz Navitech in İstanbul servisinin telefon numarası 0 (212) 482 86 00,

Teknik servisi isteyip oradan doğru arkadaşı verirlerse cihazalar hakkında tüm detaylı bilgiyi veriyorlar.

Ben daha önce bir kaç konuda kendileri ile konuştum.

Hocam cihazı biraz daha ayrıntılı anlatırmısınız rica etsem? Bende düşünüyorum bundan ama kararsızım açıkcası. Dokunmatik olayı falan düşündürücü dediler. Siz ne düşünüyorsunuz acaba?

Aracınız
Civic FB7 2012

Spolier olmasını istemem ama DH içinde ayrı konu açtım. Orada bazı cevaplar olabilir.

Mesudum, Samsung S3 ve Tapatalk!

Aracınız
Civic FB7 2012

Evet!

Her bayram, tatil, vs uzun yol öncesi mutlaka bir tatsızlık olması lazım. [:-]

mp3 arşivimi güncel parçalarla zenginleştirmeye çalıştım. Araca taktım... USB okunuyor...!!!....!!!!.....!!!!! .duv.
16 GB Sandisk Cruzer flash çok dolu olunca ilk okumada zaman aldığını, hatta dakikalar geçse de okumanın bitmediğini daha önce yazmıştım. Bunda da işten eve gelene kadar sabrettim ama bir şey değişmedi. Evimin önünde Samsung tel ve on-the-go ( USB OTG) Flash okuyucuyla biraz parça sildim. Okumamaya devam etti.

Son çare olarak USB'yi çıkardım ve korktuğum başıma geldi. Disk yokken de okumaya çalışıyor. Cihazı kapatıp açtım... Sol üstteki "RST" ile sıfırladım, USB takılıyken de dışarıdayken de denemeler yaptım. Sonuç olumsuz. Yol boyunca telefona attığım USB içeriğini Bluetooth üzerinde dinledim (kötünün iyisi) :driver:

Bu sabah servise gösterdim. İlk defa karşılaşmış. (Servise göre) USB ile µSD ayı data hattını kullandığı için birinde çalışmıyorsa diğerinde de çalışmaması lazım ama µSD hattında gümbür gümbür çalıştı. Merkeze sorup dönecek.

:++:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam geçmiş olsun, sd kartla çalışması bir bakıma teselli olmuş, en azından servis dönüş yapana kadar mağdur olmasınız ;)

Geri