Civic FC5 Civic 2019 Serviste Yapılan Ses Yalıtımı Hakkında

S

Silinen üye 20336

Guest
Merhaba;
Tanışma bölümünde belirtilen formata uygun bir tanışma mesajı yazmanızı rica edeceğim.

Aracı bayiden almadan evvel ben de ses yalıtımı yaptırmayı düşünmüştüm. Serviste yaptırıp memnun kaldığını söyleyen birisiyle tanıştım. Ancak bu kişinin aynı şirket bünyesinde çalışıyor olması nedeniyle araştırmaya devam ettim...

Yalıtım konusunu bir Ziebart yetkilisine danıştım. Önce aracınızı alıp kullanın ki yalıtım sonrası farkı anlayabilesiniz dedi.
O dönem ses yalıtımı 1200 TL civarı bir fiyata yapılıyordu Honda bayisinde.
Ben de işlemin ne işe yarayacağını anlamak için önce yalıtımsız kullanmayı daha makul buldum ve yalıtım yaptırmadım.

Yetkili serviste aracın altına dıştan pütür atılıyor. Bu işlemin yalıtıma faydası olduğunu düşünüyorum çünkü sacda olan titreşimleri azaltacağı kesin. Ancak sadece bu şekilde yalıtımdan memnun kalınacağını sanmıyorum. Bu uygulanması gereken yalıtımın sadece bir ayağı...

Yalıtım yetkili servisin uzman olduğu bir iş değil ve serviste yapılacak olan bu işlemi izlemenize izin vereceklerini sanmıyorum...

İşi yalıtım olan bir işletmede yalıtım yaptırmayı öneririm. Tabi tam anlamıyla bir yalıtım işlemi servisin istediği ile aynı fiyata mal olmayacaktır ancak servisin yapacağı kadarını işin uzmanına yaptırsanız en fazla aynı fiyata ve daha iyisini yapacaktır. ??

Ben henüz kendi aracıma yalıtım yaptıramadım. Arada bir araştırıyorum bu konuda olumlu yorum almış olan işletmeleri. Hem ses sistemi hem de yalıtım yapan Subigarage isminde bir firma var. Bir görüşün isterseniz...

Ayrıca forumda kendisi yalıtım yapan forumdaşlarımız da var. ?? Arama bölümünden ilgili konuları incelemenizi de öneririm.

Keyifli forumlar dilerim.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Hondaların neresine yalıtım yaptırıp verim alacaksınız ben çok merak ediyorum.Biraz absrüt gelecektir illa ki araçta yalıtım namına bişey yok kapı içkeri bile poşet. Yalıtım da öyle tabana kapı içlerine yaptım ses kesildi değil malesef. Kapı içine yaparsınız kapı fitlleri ne olacak? Tabana yapıyorsun tavandan geliyor,kapıya yaptırıyorsun fitllerden geliyor.Bu işi hakkıyla yapan yerler de 3-5 bin tl den aşağıya yapmazlar

06 HONDA 2234

Aracınız
Civic FC5 2019
Seramik kaplama, kaput koruma, film, ses yalıtım bunları 3200 tl fiyat istediler. Yüzde 50 gibi bir ses yalıtımı mevcutmuş. Değer mi acaba. Kararsız kaldım.

S

Silinen üye 11736

Guest
Seramik kaplama, kaput koruma, film, ses yalıtım bunları 3200 tl fiyat istediler. Yüzde 50 gibi bir ses yalıtımı mevcutmuş. Değer mi acaba. Kararsız kaldım.
Ben yaptırmıştım, çok da fark etmiyor. Çiftkurtlarda yapılmıştı benim yalıtım. Araba zaten yol sesini çok alıyor. Otobanda bir nebze olsun daha az ses yapıyor gibi geliyor. Belki parayı verince öyle mi duyuyoruz

ASUS_Z00AD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yüzde 50 mi? :) servisler gerçekten komik. Ben aracı alırken yaptırdım o pütür malzeme kopuyor bir süre sonra inanmayın dediklerine. Hakkıyla yalıtım için araç altı, kapıların içleri, tavani bagaj içi, davlumbaz içleri, fitiller vs baya detaylı yapılması lazım.

Aracınız
Civic FC5 2019
yıllarca dizel araçlar kullandığım için olsa gerek benzinli honda çok sessiz geliyor bana. araç zaten sessiz değil mi arkadaşlar? sessizlikten tam kasıt ne onu da bilmiyorum açıkçası. ama konu ilgimi çekiyor. yalıtımla birlikte trim sesleri de kayboluyorsa ben de yaptırırım. tavsiyelere açığım..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
Merhaba, Maalesef servis dışında yapılacak ses izolasyonu yaptırmanız durumunda aracın garantisi bozulur dediler bana, bilginiz olsun.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri