Civic ailesine selamlar

hoşgeldiniz.. keyifli verimli forumlar..
ben de sizin gibi yeni bir civic kullanıcısıyım. ama yeni bir şoför değilim :) naçizane fikirlerimi sunmak isterim.
ustalara saygıyla tabii... :)

öncelikle aracınızın görüntüsü harika.. bu rengi zaten çok şık. göze hitab ediyor (bana sorarsanız spoiler tartışılır ama, sonuçta tercih meselesi)
ama aracınız işlevsel değil:( ayrıca belki de -ki bence daha da önemlisi) güvenli değil. fren mesafesi, ani frenin gövdede yaratacağı burulma, bazı parçalara fazladan yük binmesi v.b...konularda normal değil. ayrıca süspansiyonu "iyi" bilinen bu kasada siz; sarsıntılı yolculuklar yapıyor olmalısınız. bu da konfor eksikliği...
bana sorarsanız arabayı mümkün olduğunca orijinal değerlerine geri döndürün. illa jant büyük olsun derseniz sanırım 17 jant geçerli olur bu kasada. şoför kapı içindeki etikette değerleri verilmiştir. ve tabii ki yaylar da değişmeli.
masrafı göze alamıyorum deseniz de bence güvenliğiniz ve konforunuz için bunu yapmalısınız

Teşekkür ederim üstad :) evet konforda baya düşüş var araçta bakalım bu hafta içi götüreceğim anlaşılan ne olursa olsun güzel bir masraf beni bekliyor. Hayırlısı bakalım.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Janta da yeni lastik almıştım. Avrupa Yakasında önerebileceğiniz gösterebileceğim bir yer var mı acaba?

Jant boyutu degil de jantin genisligiyle alakali bir durum bu. Mevcut lastigi yine kullanabilirsiniz fakat genisligi daha az bi jant kullanirsaniz kasaya surtmez sorun olmaz. Yay da taksaniz esnediginde yine surter cunku cok cikintili

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Jant boyutu degil de jantin genisligiyle alakali bir durum bu. Mevcut lastigi yine kullanabilirsiniz fakat genisligi daha az bi jant kullanirsaniz kasaya surtmez sorun olmaz. Yay da taksaniz esnediginde yine surter cunku cok cikintili

Eyvallah teşekkür ederim bunları dikkate alıcam

Şükür yükselttirdim yaylar orjinalmiş kendi yaylarını açtı. Hazır girmişken kule ve bilyeleri de değiştirdi. Aracın görüntüsü değişmedi ama konfor geldi ve artık altı sürtmüyor. Tabi önceki sürtmelerden alt koruma ve davlumbazlar yalan olmuş onları da değiştirdik. Bu parçalarla birlikte biraz tuzlu oldu ama araç şimdi tadından yenmiyor. Tavsiyeler için teşekkür ediyorum.

SM-A710F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Edit: resim atacaktım ama site hata veriyor resim koyarken

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Şükür yükselttirdim yaylar orjinalmiş kendi yaylarını açtı. Hazır girmişken kule ve bilyeleri de değiştirdi. Aracın görüntüsü değişmedi ama konfor geldi ve artık altı sürtmüyor. Tabi önceki sürtmelerden alt koruma ve davlumbazlar yalan olmuş onları da değiştirdik. Bu parçalarla birlikte biraz tuzlu oldu ama araç şimdi tadından yenmiyor. Tavsiyeler için teşekkür ediyorum.

SM-A710F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Edit: resim atacaktım ama site hata veriyor resim koyarken

Tekrar dener misiniz?

Geri