Civic Cafe

mturker

Özel Üye
Hocam çok geçmiş olsun ölü ve ahır yarali olmamasi sevindirici rabbim kimseye de göstermesin..

Hocam hasar olarak baya çok hasar var aslı astarıni geçer gibi kaput tavan bagaj camlar ön takım, ön çamurluklar , airbagler radyatör farlar ben diyeyim 50bin siz diyin 60 bin masrafı var.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam, Allah muhafaza etmiş.

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba, bacanağım dün kaza yaptı. Köpeğe çarpmamak için manevra yaptığında araba takla atmış. Şükür arabadakilerde bir şey yok. Ankara'da tamir ettirmek istiyorlar. Araba Getz. Ankara'da tavsiye edebileceğiniz iyi kaporta-boya ustası ve Hyundai ustası var mı? Araba ters döndükten sonra kaput üstünde sürüklenmiş. Astarı yüzünü geçerse de aracı böyle kazalı şekilde de satmayı düşünüyorlar. Ekli dosyayı görüntüle 270462Ekli dosyayı görüntüle 270463Ekli dosyayı görüntüle 270464Ekli dosyayı görüntüle 270465Ekli dosyayı görüntüle 270466
Gecmis olsun boyle hayvanlara carpmamak icin yapilan manevralar cok tehlikeli eger frene hafif basarak hayvana carpilsaydi bu kadar hasar olmayacakti aynisi benimde basima geldi sadece hafif fren yaparak carptim direk olarak ve sadece tampon kirilmisti.

Geçmiş olsun... Bı yerde bir dönem şoförlük yaparken köpekten kaçmak için hafif bı manevra yaptim makamda patron.. o nun kide can ama bu tip olaylarda yavaslaya bildiğin kadar yavaşla ve istemdende olsa çarp demişti... Ve kendisi kaçmış zamanında benzer bir kaza yapmışlar. 2015 de bende çarptım köpeğe ve sadece frene bastım.

herkese selamlar...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba, bacanağım dün kaza yaptı. Köpeğe çarpmamak için manevra yaptığında araba takla atmış. Şükür arabadakilerde bir şey yok. Ankara'da tamir ettirmek istiyorlar. Araba Getz. Ankara'da tavsiye edebileceğiniz iyi kaporta-boya ustası ve Hyundai ustası var mı? Araba ters döndükten sonra kaput üstünde sürüklenmiş. Astarı yüzünü geçerse de aracı böyle kazalı şekilde de satmayı düşünüyorlar. Ekli dosyayı görüntüle 270462Ekli dosyayı görüntüle 270463Ekli dosyayı görüntüle 270464Ekli dosyayı görüntüle 270465Ekli dosyayı görüntüle 270466
Çok geçmiş olsun, ciddi bir kaza geçirmişler, muhtemelen araçta ESP gibi destek sistemleri yoktu, her yıl yaptırırken maddi olarak rahatsız etse de kasko bu durumlarda oldukça kıymetli oluyor.

Benim görüşüm bu aracı yaptırsa da ilerde satma ihtiyacı olduğunda yine ucuza gidecektir çünkü ikinci elde özellikle tavanda işlemli aracı kimse istemiyor, tavan harici ön alt takımda ve traverste de bayağı ciddi hasar görünüyor, ayrıca kazalı araca binmeninde kaza yapan için istemsiz bir süre travması mevcut oluyor, bence eğer bulabilirse aracı satabildiği kadar iyi bir fiyata satıp yeni bir araç araştırması en mantıklısı gibi görünüyor.

Aracınız
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Normal zamanlarda ne kadar manevra yapma, sadece fren yapalım desek de çok tecrübe ettiğimiz bir olay olmadığı için başımıza gelince iş reflekslere kalıyor.
Geçen kış iki şeritli bölünmüş yolda akşam vakti yağmurlu bir havada eve dönüyordum. Önceki araç düz yolda sağa geçince yol verdi sandım, ama bir de ne göreyim, karşıdan yolun ortasından at gibi büyük bir köpek koşturarak geliyor. Direksiyonu nasıl kırdım, nasıl toparladım hiç bilmiyorum, resmen Allah korudu. Gerçek hayatta bir geyik testi yapmış oldum. :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun arkadaşa, Aynı olay benim başımda nallıhan-beypazarı arasındaki yolda geldi,gece 03.00 sıralarında yüksek hızda giderken önüme tilki veya çakal geldi(gözlerinin ışıştısını ancak farkedebildim),anlık refleks olarak aracın direksiyonunu sağa kırıp tekrar topladım. o gün ESP nin ne olduğunu ve aracımda olduğu için ne kadar şanslı olduğumu anladım.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
1 adet ilk nesil Civic olan CVCC (1972-79)
1 adet CR-X (1985)
2 adet Civic EG (1992-95)
1 adet Civic Type-R FK2 (2012-15)
1 adet Civic Type-R FK8 (2017-21)

Çocuklara diye alıp kendim oynadığım arabalar :)))) FK8'i oğlumun 4.5 yaşındaki arkadasindan başka bir araba takasiyla aldım. FK2'yi de 12 yaşındaki komşumuzun çocuğuyla iddiaya girip kazandım hahahahah...

Herkese selam olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 270550

Ekli dosyayı görüntüle 270551

Ekli dosyayı görüntüle 270552

IMG_20230302_133028.jpg

VOG-TL00 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri