civic eco bakim araligi hk...

merhaba,
Aracimi 2013 mayis ayinda aldim. Eylul 2013 de 10 bin km ye ulastigim icin henuz dort aylik iken bakima soktum. Kis doneminde pek kullanmadim, su an 15 bin de. Benim bildigim km ye bakmaksizin bu yil eylulde 20 bin bakimna girmeyi planliyordum. Dun maslakta bulunan servisi baska bisey aradigimda tesadufen, lpg bakimlarinin 6 ayda bir yapilmasi gerektigini ogrendim. Daha once bu bilgiye hicbir yerde rastlamamistim, kimse de soylememisti.

Sadece servis beni iki kere aramisti, bakim istermisiniz diye. Ben de daha km dolmadi diye reddetmistim, ama arayanlar lpg detayindan bahsetmemisti.

Neyse tatile ciktigim icin hemen yapamadim, agustos ayina randevu aldim.

Lpg bakiminin 6 ayda bir oldugu hakkinda bilgisi olan var mi. Filtreler... Vs degisiyor dedi servis

maluus

0
Ynt: civic eco bakim araligi hk...

Öyle altı ayda bir bakımda ilşkin birşey duymadım. Ankara boradan da böyle bir bilgi vermediler. Daha önceki lpg li aracımla ilgili de öyle bir durum söz konusu olmadı. Hatta eski arasında lpg başımı için 20 bin de bir gidiyordum. Kekleme olabilir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

6 ayda bir lpg bakımı bana çok inandırıcı gelmedi, aracı lpgli olan arkadaşlar görünce yazacaktır ;)

Geçen sene sıfır k aldım. 10Bin km bakımına tam 1 yıö sonra geçen haftalarda girdim. Lpg bakımıda beraber yapıldı. Hiç 6 ay lafı geçmedi. İlk defa duydum. Lpg bkımıda yılda bİrdir. saçmalamışlar.

Trust

0
Aracınız

Yılda bir hocam altı ayda bir bakımımı olur..

yaşasın tapatalk!!

Agustos ortasi gibi servise gidecem kismetse, zaten son bakimdan sonra 11,5 ay dolmus oluyor, yillik bakim baabinda yani. Su alti ay isini orada iyice bir kurcalarim. Hatta honda turkiye ye de sormayi dusunuyorum. Dune kadar yillik,olarak bildigim bir bakim 6 aylik mi ogrenmek gere. Gelismeleri paylasirim

JZG

0

Dün 10.000 bakım için servisi aradığımda lpg bakımını da 10.000 bakımla beraber ve sadece iki adet
lpg filtre ücreti alarak yapacaklarını ifade ettiler. Ayrıca bundan önceki civic aracımı da hep 10.000 km
civarında bakıma götürmüştüm...

Geri