CİVİC FB7 10.000 BAKIMLARIMIZI BURADA PAYLAŞALIM

okn737

0
parça fiyatları ortada ayrıntılı bilgi isteyin 700tl ye nasıl çıkarmışlar görün. Öncelikle kendi yagınızı kendiniz götürün veya konulan yagı görün kutusuyla birlikte. 70bin bakımını 500tl ye yaptırdım ben. filtreler standar zaten işçiliği şişirmeseler çok çıkmaz.. Ama arabanıza adi yağlar konmasını istemiyorsanız mutlaka yagından emin olun.
aynen peki kaclik yag kullancaz ne marka olabilir mesala aliyim kendim gotureyim

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

vss

0
Aracınız
aynen peki kaclik yag kullancaz ne marka olabilir mesala aliyim kendim gotureyim

yağ 0w20 olacak.forumdaki bazı arkadaşlar kendi yağlarını kendi götürüyorlar.bu tamemen kişisel tercihlerle alakalı.fakat unutulan bir nokta var.Honda Türkiye motorda yağdan oluşabilecek herhangi bir arıza ihtimalinde yada yağdan olma ihtimali olan bir arızada (örnek yatak sesi) ,müşterinin yağı dışarıdan kendi getirdiği ve yetkili servisler haricinde tedarik ettiği gerekçesi ile motorda oluşabilecek arızayı garanti dışında bırakır.bunu honda türkiyeyi arayıp öğrenebilirsiniz. [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] sizinde bilginiz olsun.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız

0w20 veya0w-30 , 5w30 yag olabilir. Önerilen 0w20 dir. Castrol,mobil ve eneose alabilirsiniz. Fakat önce servisle görüşün deyin bu yaglardan biri elinizde var mı görebilirmiyim . Eğer servis o yaglardan birini koyarsa servise koydurabilirsiniz. ama servis derse Honda nın yagını koyuyoruz ozaman kesinlikle vazgeçin kendiniz alın çünkü honda diye anlaşmalı oldukları varil yaglardan genellikle en ucuzu olan Po nun yağını koyuyorlar.

Aracınız
[MENTION=5330]vss[/MENTION] Ben servisle bu konuyu konustum kötü yag koyduklarını söyleyince servisin açıklaması şuydu "Daha motorunu söküp yaptıgımız bir araç yok honda motorlarında sıkıntı çıkmaz" yorum sizin. Yani tabiri bu zeytinyagı da koysanız motora bişey olmaz diyorlar. Bunuda geçtim garantiye girmez dedikleri nokta sadece yagdan dolayı oluşabilecek bir hasardır egerki öle bir hasar olursa zaten elinizde yag ın faturası olacak yağ firmasını dava edersiniz.

vss

0
Aracınız
[MENTION=5330]vss[/MENTION] Ben servisle bu konuyu konustum kötü yag koyduklarını söyleyince servisin açıklaması şuydu "Daha motorunu söküp yaptıgımız bir araç yok honda motorlarında sıkıntı çıkmaz" yorum sizin. Yani tabiri bu zeytinyagı da koysanız motora bişey olmaz diyorlar. Bunuda geçtim garantiye girmez dedikleri nokta sadece yagdan dolayı oluşabilecek bir hasardır egerki öle bir hasar olursa zaten elinizde yag ın faturası olacak yağ firmasını dava edersiniz.
[MENTION=4998]ceya023[/MENTION] kötü yağ diye birşey yok.her motor yağı belli kalitede ve değerlerde olmak zorundadır.bu zorunlulukları karşılamazsa o firma üretim yapamaz.bence po,castrol,total,mobil,eneos hepsi uygundur.önenli olan aracın gereksinimlerini karşılaması.

Aracınız
[MENTION=5330]vss[/MENTION]
Yağ motor için en önemli unsurdur. Performans verimlilik uzun ömür hepsi motor yağının kalitesi ile alakalıdır. Siz kalitesiz bir motor yagından 1000km boyunca tüm yag standartlarını karşılamasını bekleyebilirsiniz ama 10bin km sonunda halen aynı performansı gösterebileceğini veya rakiplerine göre daha iyi seviyede işlevini yerine getirdiğini söyleyebilir misiniz ...API standartlarını karşılaması onun her koşulda bu standardı karşılayacagı manasına gelmez. Yüksek devir, yüksek ısı, ilk calışma yogunlugu v.s. gibi durumlarda herzaman aynı kararlılıgı 10bin km sonunda da gösterebilen tortu bırakmayan yag iyi yağdır. PO'nun 4lt 0-20 yağı 77tl mobil in 220TL sizce dünya çapında motor sporlarında ve spor arabalarda neden PO tercih edilmiyor. BMW mesela aracına koyacağı yagı kendisi test ediyor tüm yağ markaları ile karşılaştırıyor yüksek ısı ve düşük ısı testleri yapıyor v.s. Kalitesiz yag tabiki vardır sadece yagın 0w20 olması o arac için uygundur denilemez ancak marka testini yapar ve derki benim aracım için PO 0w20 yi öneriyorum testlerimden basarı ile geçti. Mesela vw Castrol Edge yi öneriyor bidonların üzerindede bu yazar. Ford castrol magnetech in kendi değerlendirmelerinden geçtiğini ve önerdiğini yazar. Honda'nın böle bir testi var mı ? Şu markaları öneriririm diyor mu ? Zaten sorun bu honda nın önerdiği bişey yok ve yaptıgı bir testte yok sanırım hiç bir yag bidonun arkasında Honda nın şu testini geçmiştir gibi bir ibare yok. Servislerin para kazanmak için koydugu en ucuz 0w20 yağ var. Kaliteli Full sentetik yağ üretmek öle pekte kolay olmamalı. Dünyada kendini ispatlayan markalar bellidir.

Ben aynı markanın castrol magnetech ve Castrol Edge arasında ki farkı bile hissettim önceki aracımda (yakıt ,performans ve titreşim olarak). ikiside 5-30 du biri 70tl idi digeri 120tl kağıt üzerinde ikiside bütün önemli testleri geçmiş aynı sınıf yağ..

Ugr60

0
[MENTION=4998]ceya023[/MENTION] kötü yağ diye birşey yok.her motor yağı belli kalitede ve değerlerde olmak zorundadır.bu zorunlulukları karşılamazsa o firma üretim yapamaz.bence po,castrol,total,mobil,eneos hepsi uygundur.önenli olan aracın gereksinimlerini karşılaması.

Ben buna katılmıyorum. Yağ markalarında kalite farkı olduğu kanısındayım mobil 1 in 0-20w yağı ile po nun 0-20w yağı arasında illaki fark vardır. Servisler böyle ne olduğu belirsiz yağları kullanarak araçları 10 binde bir bakıma çağırıyorlar tabii motora birşey olmaya fırsat kalmadan yağ değişiyor. 10 bin çok erken değil mi sizcede ? Benim aracım 57 bine geldi bu zamana kadar hep servise gittim bakımlarına yağ markalarına pek bakmıyordum geçen forumu okurken aklıma geldi hemen bakımların faturalına baktım ve fıttırdım..tamam 0 20w yağ konmuş ama yağ markası ya yazmıyor yada honda diyor şimdi özele dönecem kendim mobil1 in 0 20w sini litresi 56 tl den alacam gidip özelde yaptıracam bakımlarını en azından kalite yağ olur 10 binde değilde 15 binde bir giderim bakımlara

VTEC Bir Milin Yaptığı Fırlamalıklar Bütünüdür

okn737

0
arkadaslar o zaman mobil yada castrol mu alayim bununda kendi arasinda modeli varmi

Geri