Civic fb7 2.usb bulamadım

Ad Soyad
Furkan şahan
Aracınız
Civic FB7 2014
Hayırlı akşamlar arkadaşlar fb7 aracımda kol dayamanın altındaki usb harici torpidoda da varmış ama ben bulamadım yardımcı olur musunuz

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Şimdi teşekkür ederim ama şöyle birşey var bilgisayarda görüyor usbyi ama bazı şarkılarda takılıyor ya diğerine geçme isteyince geçmiyor.Belki 240 dan sonrası için fazla geliyor olabilir.Fakat zaten flash bellek fat32 formatında bunları zaten denedikten sonra bu sorun çözülmedi ondan dolayı bakalım bazı değişiklikler yaptım yabancı karakterleri sildim belki görmüyordur diye deneme fırsatım olmadı uzun süre ama mesela bu olay 3-5 şarkıdan sonra meydana geliyor ilginç bilemedim bende yardımlarınız için teşekkür ederim.Deneyip göreceğiz sizede iyi geceler
Türkçe karakterleri kullanmayın...bilgisayar da takılıyorsa araç ta takılması normal takılan MP3 leri silin. Birde yüksek hafızalı Flash bellek te aracın okumasını zorluyor olabilir... Bir klasörde 240 dan fazla şarkı olunca benim araç şarkıları 240 dan sonrasını hiç görmüyordu...bende her klasöre 230 şarkı felan atıyorum.. Şuan kullandığım flash bellek 4Gb. Bana yetiyor...yüksek hafızalı flash bellek sorun yapar mı bilmiyorum ? İyi günler..

Ad Soyad
Furkan şahan
Aracınız
Civic FB7 2014
Belki durum bundan kaynaklanıyor olabilir zaten biraz bekleyip okuyor 16 gb flash takıyorum.Eğer sorun oradaysa onu ayarlarım.Fakat sanmıyorum çünkü yani oynatırken bir anda donması bana şarkılarla alakalı yada multimedyada sorun olduğunu düşündürtüyor.Usb yuvasında sorun olsa zaten hiç okumaz ama düşük boyutlu flash ile deneyeceğim bakalım derdini öğrenelim.Sağolun önerileriniz için iyi geceler dilerim.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Belki durum bundan kaynaklanıyor olabilir zaten biraz bekleyip okuyor 16 gb flash takıyorum.Eğer sorun oradaysa onu ayarlarım.Fakat sanmıyorum çünkü yani oynatırken bir anda donması bana şarkılarla alakalı yada multimedyada sorun olduğunu düşündürtüyor.Usb yuvasında sorun olsa zaten hiç okumaz ama düşük boyutlu flash ile deneyeceğim bakalım derdini öğrenelim.Sağolun önerileriniz için iyi geceler dilerim.
Tekrar yazayım...
1.Takdığınız flash sağlam olacak elektrik kesintisi yada bilgisayarda görünüp kaybolmayacak..Fat32 formatında biçimlendirilmiş olacak.
2.Flash kapasitesi düşük olması (2/4/8 GB) avantaj okuması hızlanıyor aracın...
3.Şarkıları her klasörlere 230 adeti geçmeyecek şekilde atın ve uzantısı MP3 mutlaka olsun.
4.Şarkı isminde Türkçe karakter var ise (Ş,Ğ,I vs.) Araç ekranında doğru gözükmüyor ismi.
5.Flash disk e attıktan sonra bilgisayarda şarkılarda takılma varmı denemek gerekiyor,bilgisayarda takılma varsa aracınızda da kesin takılır yada şarkı çalmaz donar.

Ben bunları yaptıktan sonra hiç sorun yaşamamıştım...ek olarak araca takılınca ışık yakan (ışıklı) bir flash disk kullanıyorum böylece aracın USB girişinde elektrik olup olmadığını anlıyorum....iyi günler....

Ad Soyad
Furkan şahan
Aracınız
Civic FB7 2014
Tekrar yazayım...
1.Takdığınız flash sağlam olacak elektrik kesintisi yada bilgisayarda görünüp kaybolmayacak..Fat32 formatında biçimlendirilmiş olacak.
2.Flash kapasitesi düşük olması (2/4/8 GB) avantaj okuması hızlanıyor aracın...
3.Şarkıları her klasörlere 230 adeti geçmeyecek şekilde atın ve uzantısı MP3 mutlaka olsun.
4.Şarkı isminde Türkçe karakter var ise (Ş,Ğ,I vs.) Araç ekranında doğru gözükmüyor ismi.
5.Flash disk e attıktan sonra bilgisayarda şarkılarda takılma varmı denemek gerekiyor,bilgisayarda takılma varsa aracınızda da kesin takılır yada şarkı çalmaz donar.

Ben bunları yaptıktan sonra hiç sorun yaşamamıştım...ek olarak araca takılınca ışık yakan (ışıklı) bir flash disk kullanıyorum böylece aracın USB girişinde elektrik olup olmadığını anlıyorum....iyi günler....
Dediklerinizi yapıp deneyeceğim bakalım belkide sizin dediğinizi yapmak gerekiyor.Yani şunu mu diyorsunuz toplam 240 değilde ayrı ayrı klasör açıp 240 şarkı atayım her birine öyle anladım.Bilgisayarda bir deneyeyim bakalım takılan şarkılar var mı bu da olabilir.Türkçe karaktere de bakacağım umarım olur.Son olarakta düşük boyutlu flash deneyeceğim.Umarım olur çünkü öyle birşey ki hadi birini çalmadın çalanları çal o zaman onuda yapmıyor şarkı çalmayı kesiyor.

Geri