Civic FB7 20.000 Bakımlarımızı burada paylaşalım

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
519 tl düşük bir fiyat değil, hemde 10binde bir. Honda gibi japon araçları bakımları kolay yapıldığı ve yedek parçaları göreceli olarak uygun olduğu için Amerika ve Kanadada seviliyor.Bizde işi tersine çeviriyorlar. Renault grubu araçları çok eleştriyoruz ama o araçlar bile bakıma 20binde giriyor ve ortalama 300 ile 500 arası fiyatlarla işlem bitiyor. Honda da ülkemizdeki diğer üreticiler gibi bakımdan para kazanmaya çalışıyor bence .duv.
Forumun gündemi yıllar geçmesine rağmen pek değişmemiş, 2015 yılında da bakım ücretinden yakınıyormuşuz, 2019da da durum aynı :)
Ama o kadar sürede arabayı tanımış oldum :D

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba, 2015 civiv premium sahibi oldum. km 16 binde. fren hidroliği ve şanzıman yağının değişmesine gerek var mı? LPG dönüşümde yaptırmayı düşünüyorum. hepsi üst üste gelmesin diye önümüzdeki sene yaptırmayı düşünüyorum. bir de K.eli-Çorlu-Lüleburgaz ekseninde özel servis var mı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba, 2015 civiv premium sahibi oldum. km 16 binde. fren hidroliği ve şanzıman yağının değişmesine gerek var mı? LPG dönüşümde yaptırmayı düşünüyorum. hepsi üst üste gelmesin diye önümüzdeki sene yaptırmayı düşünüyorum. bir de K.eli-Çorlu-Lüleburgaz ekseninde özel servis var mı?
Km olarak doldurmasa da yılları geldikleri için değiştirmeniz uzun dönem faydanızadır :)
Özel servis için Marmara bölgesinde yaşayan forumdaşların yorumlarını incelemek lazım :unsure:

Aracınız
Civic FB7 2014
iyi günler foruma yeni katılmakla birlikte yaklaşık 1 aylık civic kullanıcısıyım. 66000 deki aracı bugün bakıma götüreceğim. rutin bakım artı olarak şanzıman yağı da değişecek. tüp için de filtre değişimi yaptıracağım. Tüp için başka bilmem gereken bakımıyla alakalı bir husus var mıdır? Bir de motor yağı konusunda bilgi sahibi olmamakla birlikte 10/40 ve 0/20 şeklinde iki incelik arasında yorumlar değişiyor. fikirleriniz önemlidir. iyi forumlar

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
iyi günler foruma yeni katılmakla birlikte yaklaşık 1 aylık civic kullanıcısıyım. 66000 deki aracı bugün bakıma götüreceğim. rutin bakım artı olarak şanzıman yağı da değişecek. tüp için de filtre değişimi yaptıracağım. Tüp için başka bilmem gereken bakımıyla alakalı bir husus var mıdır? Bir de motor yağı konusunda bilgi sahibi olmamakla birlikte 10/40 ve 0/20 şeklinde iki incelik arasında yorumlar değişiyor. fikirleriniz önemlidir. iyi forumlar
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Lpg için ayar kontrolu yapılabilir. Bir şikayetiniz varsa iletebilirsiniz.
> Yağ konusunda ise 10w40 asla koydurmayın! Aracınızın yağı 0w20'dir. Ankara sıcak memlekette olmadığı için güzel olur. Marka olarak Motul öneririm.
> Ek olarak siz 60.000 bakım olan konuya bir göz atın burası 20.000 için açılmış bir konu.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bugün özelde yaptırdığım 20 binkm bakımı. Bilgi amaçlı bırakıyorum. Bir sonraki bakım 15bin km sonra yazmışlar. Senesi dolunca yaptırmak mı lazım yoksa 35bin km yi beklemeli mi?İyi forumlar herkese.

20200508_143451.jpeg

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bugün özelde yaptırdığım 20 binkm bakımı. Bilgi amaçlı bırakıyorum. Bir sonraki bakım 15bin km sonra yazmışlar. Senesi dolunca yaptırmak mı lazım yoksa 35bin km yi beklemeli mi?İyi forumlar herkese. Ekli dosyayı görüntüle 259111

Az kilometre yapıyorsanız senelik, çok kilometre yapıyorsanız kilometre durumuna göre bakım yaptırabilirsiniz. Honda'lara genelde 10.000 kilometrede bir bakım olması önerilir.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FB7 2015
İstanbulda (Avrupa Yakasında) hangi yetkili servisi tavsiye ederseniz? Konularda aradım ama bulamadım. Acaba gruptaki arkadaşların tavsiye edeceği yetkili veya özel servisler bir konu başlığı altında toplanabilir mi? (Böyle bir konu başlığı varsa şimdiden kusura bakmayın)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
İstanbulda (Avrupa Yakasında) hangi yetkili servisi tavsiye ederseniz? Konularda aradım ama bulamadım. Acaba gruptaki arkadaşların tavsiye edeceği yetkili veya özel servisler bir konu başlığı altında toplanabilir mi? (Böyle bir konu başlığı varsa şimdiden kusura bakmayın)

Hocam şöyle bir başlık var.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri