Civic FB7 30.000 Bakımlarımızı burada paylaşalım

tugi

0
Aracınız
Şu garanti korkusu yok mu o bizim elimizi kolumuzu bağlıyor....

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlısı ya Allah deyip basın marşa benim gibi :) Aracıma lpg taktıracağım için servise götürmüyorum ben.. Çünkü servis lpg taksa bile lpg li araçların garanti süresi 3 yıl olduğundan her durumda da garantisi dolmuş oluyor..

Hayırlısı ya Allah deyip basın marşa benim gibi :) Aracıma lpg taktıracağım için servise götürmüyorum ben.. Çünkü servis lpg taksa bile lpg li araçların garanti süresi 3 yıl olduğundan her durumda da garantisi dolmuş oluyor..
Valla öyle yapmayı da düşündüm ama toplamda servise fazladan verdiğim para bakım başına olsun olsun 200 tl olsun. Bugüne kadar 3 kez bakıma girdim toplam verdiğim fark 600 tlyi geçmez. Bu süre zarfında ben garantiden bir kez fan motoru degistirttim. Garanti de olmasaydı muhtemelen 300-400 tl o tutardı. Bir nevi kasko gibi düşünüyorum ben bu servis bakımı işini. Kasko da yaptirmayabiliriz ama yaptırıyoruz işte.... Adı üzerinde sigorta...

Valla beni de şaşırttı arkalarin erken bitmesi ki ben çok frene de basmam aslında. Hatta kırmızıyı görüp dibine kadar gaza basıp sonra frene asilanlara gıcık olurum. Minimum frene rağmen bitmiş olmaları hem de önlerden önce bitmeleri beni rahatsız etmedi değil :(

Trust

0
Aracınız
Valla beni de şaşırttı arkalarin erken bitmesi ki ben çok frene de basmam aslında. Hatta kırmızıyı görüp dibine kadar gaza basıp sonra frene asilanlara gıcık olurum. Minimum frene rağmen bitmiş olmaları hem de önlerden önce bitmeleri beni rahatsız etmedi değil :(

Önlerden önce bitme sebebi arka balatalarin öndekinden daha ufak olması ile ilgili.fd6 da hep şehir içi kullanım 50 bin de değişmiş idim fb7 de daha 35 bin deyim daha nasip olmadı.

Aracınız
Esasen bence de altında ki at Honda olunca ne gerek var servise ve garantiye....

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yau

0
20bin bakimi icin cok kararsizim, gitmesem body parasinin 3te1ini kurtarmis olurum:)

Arkadaşlar şimdi araç 30.000 bin bakımına giricek. izmir TERAKKİ HONDA servisi hangi yagı kullanıyor bi bilgisi olan varmı ?
800 tl gibi bi fiyat verdiler yağ - yağ filtresi - hava filtresi ve polen filtresi bunları kendim alıp götürmek istiyorum sıkıntı olurmu ?
yağ olarak ne önerirsiniz ve oran kaç olmalı ? Mobil1 düşünüyorum.
son olarak bu malzemeleri alabilicem bi yer varmı internet sitesi veya izmirde herhangi bi yer ?
:thank:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=521]PaŞa45[/MENTION]

Ahmet servisler fb7 kasa için honda marka 0 20 yağ kullanıyor.
Malzemelerin hepsini dışarıdan alıp götüreceksen servise gitmeye ne gerek var direk dışarıda yaptır.
Polen filtresini dışarıdan alıp kendin değiştirebilirsin, garanti devamlılığı için diğerlerini servisten devam etmen gerekiyor.

Geri