Civic FB7 40.000 Bakımlarımızı burada paylaşalım

Aracınız
Civic FB7 2013
650-700 TL bile çok. Yağ ve filtreleri kendiniz alın internetten ustaya da el emeği atarsınız. 300 civarı tutar toplam. En genç FB7 3 yaşında şu anda. Garantinin diğer 3 senesinde sadece motor ve şanzıman garantili. 40000 civarındaki arabada da arıza çıkmaz kolay kolay. Bence bu saatten sonra değmez. Yetkili servislerde ne yağ koydukları belli değil, çok da işinin ehli insanlar çalışmıyor.

Aracınız
650-700 TL bile çok. Yağ ve filtreleri kendiniz alın internetten ustaya da el emeği atarsınız. 300 civarı tutar toplam. En genç FB7 3 yaşında şu anda. Garantinin diğer 3 senesinde sadece motor ve şanzıman garantili. 40000 civarındaki arabada da arıza çıkmaz kolay kolay. Bence bu saatten sonra değmez. Yetkili servislerde ne yağ koydukları belli değil, çok da işinin ehli insanlar çalışmıyor.
Aynen ben 3 yil dayandim servise.23 binde Sonra araca prins taktirdim servisin 1000 tl istedigi bakimi 350.ye yaptirdim. Simdi 30 bin 4 yil bakimini yapicam 0 20 liqui moly aldim.özelde devam....

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Rhm

0
Değerli arkadaşlar merhaba,

Ankara'da helal kazanma amacı olan, güvenilir, işini iyi yapan ve memnun kalabileceğim ÖZEL SERVİS ÖNERİSİNDE bulunur musunuz?

40.000 bakımı için yetkili servisi aradığımda yaklaşık 2580 TL gibi bana göre yüksek fiyat çıktı.

Standart Bakım: 720 TL
Şanzıman Yağı: 460 TL
Sibop Ayarı: 600 TL
Buji Conta : 800 TL

Teşekkürler.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Değerli arkadaşlar merhaba,

Ankara'da helal kazanma amacı olan, güvenilir, işini iyi yapan ve memnun kalabileceğim ÖZEL SERVİS ÖNERİSİNDE bulunur musunuz?

40.000 bakımı için yetkili servisi aradığımda yaklaşık 2580 TL gibi bana göre yüksek fiyat çıktı.

Standart Bakım: 720 TL
Şanzıman Yağı: 460 TL
Sibop Ayarı: 600 TL
Buji Conta : 800 TL

Teşekkürler.

Şaşmaz oto sanayi, Yılmaz Honda. Orjinal parçalar kullanılıyor. Sahibi de yetkili servisten ayrılma birisi. Google navigasyona Yılmaz Honda yazın sizi kapısının önüne kadar götürür.

Rhm

0
Merhaba,

Ankara Honda Bora 40 bin bakımı için 970 TL fiyat verdi ve önceden kendimizin götürdüğü yağı kabul ederken artık dışarıdan yağ kabul etmiyoruz dediler. İnternetten Honda özel servislere baktım 3 tanesini aradım ortalama (LPG bakımı hariç) 400 - 420 TL veriyorlar. LPG bakımı için LPG ciye gittiğimiz zaman 100 TL lik bir ücreti çıkıyormuş. Görüştüğüm 3 özel servis de her 10 bin km bir LPG bakımına gerek yok 15 bin veya 20 bin km de bir yaptırsan yeterli diye söylediler. Ondan dolayı LPG'nin büyük ve küçük filtrelerini değiştirmedim, 50 bin bakımında değiştireceğim.

Balatalara baktılar daha 20-30 bin km daha gider dediler. Sübap ayarına Bora 390 TL fiyat söyledi, özel servisler 200 tl civarı dediler. Özel servislerden birisi 20 binde bir yaptır iyi olur derken diğeri gerekmiyorsa 60 binde yaptırsan da olur dedi. Araca binip sürüş testi yaptı ve sübap ayarına gerek yok dedi, frene bastığın zaman araç stop edecek gibi olursa devir saati çok fazla düşerse veya titreme yaparsa o zaman sübap ayar zamanı gelmiş demektir, fark edersin zaten dedi.

Aradığım özel servisin birisi yağı sen getirirsen 3 filtre ve yağ değişimi 150 TL olur dedi. Daha uygun fiyatlı özel servislerde var yani.

Garanti durumu olarak motor bakımını dışarıda yaptırdığım için motor garanti dışı kalıyormuş fakat Honda motorları ilk başta sorun vermiyorsa sonra kolay kolay sorun vermez zaten dediler, bunun dışında örneğin cam açma motorunda bir sorun olursa garantiye yine girer diye bilgi verdiler ama ne kadar doğrudur bilmiyorum.
Hocam merhaba, Ankarada özel servis nereyi öneriyorsun?

Aracınız
Civic FB7 2014
Subap boslugu kontrolu klavuza gore 100.000km de yapilir.. birakin ayar yapmayi kontrolu bile 100binde yapilir diyor..servise gidiyorsun 2 yila bir subap ayari yapacaz diyorlar :) şaka gibi..

Geri