Civic FB7 Civic Fb7 50.000 Bakımlarımızı burada paylaşalım

Aracınız
50 bin bakımı 700 tl artı 300 tl şanzuman yağı artı Arka fren balatası değişti toplam 1300 tl küsür ödedim motor temizliği ile ilgili bir ürün sordum 70 tl lik bir ürün olduğunu söyledi onuda size uygulaması dahil ücretsiz yapıcam dedi yaptı harikada oldu yetkili servis 2 hafta önce

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
50 bin bakımı 700 tl artı 300 tl şanzuman yağı artı Arka fren balatası değişti toplam 1300 tl küsür ödedim motor temizliği ile ilgili bir ürün sordum 70 tl lik bir ürün olduğunu söyledi onuda size uygulaması dahil ücretsiz yapıcam dedi yaptı harikada oldu yetkili servis 2 hafta önce

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
şanzıman yağı değişimi için 300 lira işçilik dahil mi?arka fren balataları da 300 lira uygun geldi açıkçası..

Honda inallardan fiyat aldim bakim filtresi icin..
Yag filtresi 44
Poken filtresi 112
Hava filtresi 106 TL.
250 Tl..fiyata bak..Bosch marka ayni isi görür mü arkadaşlar

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yag filtresi 44
Poken filtresi 112
Hava filtresi 106 TL.

Hava filtresi diğer markalarda bazen çekişi etkileyebiliyor, bence sadece hava filtresini oradan alın, polen ve yağ filtresini bosch alabilirsiniz orjinalle benzer kalitede.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yani bosch hava filtresi sorun cıkarır mı diyorsunuz?

Sanki burada da sorun yaşayan olmuştu ama birkaç tanıdığımda BOSCH filtreden dolayı çekişte tuhaflık olduğunu yüksek devirde araçlarının biraz isteksiz kaldığını söylemişlerdi, orjinal filtre takınca düzeliyor demişlerdi. Yoksa arıza lambası yakma gibi bir durum duymadım hiç.

Yag filtresi 44
Poken filtresi 112
Hava filtresi 106 TL.

Yag filtresini kesinlikle orjinal almanızi öneririm. Diğer parçalar tercihinize bırakırım. Ama rixenberg filtre tercih edebilirsiniz

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam ilk 20 30 bine kadar anlarım servisi yeni araçtır nolur nolmaz garantisi bitmesin diye gidilir belki ama yazıktır günahtır ben ankarada subap ayarını 120 yaptırıyorum honda ustasına diğer bakımlar içinde malzemeyi alıp ustaya götürcem taktırcam ustalık bir iş de yok aslında sök tak doldur boşalt işi bu bakım işleri yerimiz ve malzememiz olsa en iyisi kendimiz yapmak aslında :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yag filtresini kesinlikle orjinal almanızi öneririm. Diğer parçalar tercihinize bırakırım. Ama rixenberg filtre tercih edebilirsiniz

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yağ filtresini mann-filter ve bosch markada alabilirsiniz, onlarda 30 tl civarında. Orjinal yağ filtresi purflux marka, purflux’ün kendi yağ filtresi de var, zaten onun üstüne Honda logosu bastırıp satış için Honda’ya gönderiyor.

Orjinal bakım parçalarında şöyle bi durumda söz konusu, Honda filtreyi avrupa için purfluxle anlaşıp ürettiriyor ve üretim sonrası alım fiyatı kadarda kar koyuyor. Bu nedenle genel olarak orjinal ürünün fiyatı aynı markanın kendi üretiminden 2 kat fiyatlı oluyor. Esas üreticinin direk malı ile çoğunlukla aynı oluyor.

Bu nedenle 1.kalite otomotiv parçası üreten firmaların bakım malzemelerinin orjinalden kalitesiz olacağını pek sanmıyorum.

Geri