Civic FB7 Civic Fb7 50.000 Bakımlarımızı burada paylaşalım

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Dün yetkili bir servisten bende 50.000 bakımı fiyatı aldım.

Peryodik bakım fiyatı 690 tl
Şanzuman yağı değişimi 500 tl
Yakıt filtresi 780 tl

Fakat 780 tl de yakıt filtre yani benzin filtresi değişimi görünüyor ama size kalmış çıkarılabilir dedi.

Araç zaten lpg li. Bu şekilde benzin filtresi değişimi yapan duyan yaptıran varmı? Gerek varmı arkadaşlar?

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yakıt filtresi değişimi 120.000 km. diye yazar. Birde Lpg kullanıyorsanız bu değişim dahada uzar. Değiştirmenize hiç gerek yok.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Yakıt filtresi değişimi 120.000 km. diye yazar. Birde Lpg kullanıyorsanız bu değişim dahada uzar. Değiştirmenize hiç gerek yok.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Evet bende öyle biliyorum ahmet hocam. Kaldiki lpg de kullanılıyor ve şimdiye kadar hiçbir aracımda bu km lerde benzin filtresini değiştirmemiştim. Gerçi çıkarabiliriz sistemde o şekilde görünüyor, zorunluluk yok dediler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dün yetkili bir servisten bende 50.000 bakımı fiyatı aldım.

Peryodik bakım fiyatı 690 tl
Şanzuman yağı değişimi 500 tl
Yakıt filtresi 780 tl

Fakat 780 tl de yakıt filtre yani benzin filtresi değişimi görünüyor ama size kalmış çıkarılabilir dedi.

Araç zaten lpg li. Bu şekilde benzin filtresi değişimi yapan duyan yaptıran varmı? Gerek varmı arkadaşlar?

Bende 50.000 için fiyat aldım, benzin filtresi değişeceğini söylediler. Fiyat olarak size yakın fiyatlar. Kararsız kaldım. Ayrıca ekstradan subap ayarı yapılacağını söylediler. (Sanırım 40.000 de yaptırmadığın için)

Araçlar LPGli ise yakıt filtresi değişimlerine gerek yok (y)

Aracınız
Dün itibariyle yetkilide kampanya dahilinde 50.000 bakımını yaptırdım. Ayrıca şanzuman yağını değiştirdim. Ayrıca kötü koku sebebiyle klima kanal dezenfektan yaptırdım. Rot ayarı ve motor yıkama ile bitirdik işi. İç dış yıkayarak teslim ettiler.

Bakım sonrası 1 saat kadar benzinde kullandım ve zamanı gelen
(20.000 de bir) prins filtre değişimine gittim. Filtre biraz fiyatlı ve kutu komple değişiyor. Yabancı sitelerde aslında ilk değişim sonrası her 75.000 de bir diyor.

Bakım fiyatı yaptırdığım herşey için 1413 tl tuttu.
Prins filtre ve bakım içinse 250 tl verdim.20200305_072157.jpeg20200305_072217.jpeg20200305_072456.jpeg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dün itibariyle yetkilide kampanya dahilinde 50.000 bakımını yaptırdım. Ayrıca şanzuman yağını değiştirdim. Ayrıca kötü koku sebebiyle klima kanal dezenfektan yaptırdım. Rot ayarı ve motor yıkama ile bitirdik işi. İç dış yıkayarak teslim ettiler.

Bakım sonrası 1 saat kadar benzinde kullandım ve zamanı gelen
(20.000 de bir) prins filtre değişimine gittim. Filtre biraz fiyatlı ve kutu komple değişiyor. Yabancı sitelerde aslında ilk değişim sonrası her 75.000 de bir diyor.

Bakım fiyatı yaptırdığım herşey için 1413 tl tuttu.
Prins filtre ve bakım içinse 250 tl verdim.Ekli dosyayı görüntüle 257535Ekli dosyayı görüntüle 257536Ekli dosyayı görüntüle 257537

Maşallah motor havuzu temiz görünüyor :)

Aracınız
Maşallah motor havuzu temiz görünüyor :)
Hamid Hocam motor yıkamaya karşıyım aslında. Çünkü hertürlü elektronik, kablo, soket burada. Tavsiye etmiyorum kimsye ama kendim neredeyse her bakımda yıkatıyorum.
Hocanın dediğini tut hesabı

Taner

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Hayırlı Günler Arkadaşlar 1 hafta Önce 50.000 bakımı için arkadaşın yanına gittim. Hava ve polen Filtresini orjinal aldım.Yağ içinde Honda Plaza Çiftkurtları aradım gidip alayım diye ama varil olarak kullanıyoruz dışarıya vermiyoruz burada değişim yapmanız lazım dedi ben o arada telefonla konuşurken ''arkadaş yan tarafta hemen ecufast var ordan ben baktırdım sisteme senin araca bu uygun bunu alalım gelen butun herkeze ben burdan alıp koyduruyorum şuana kadar sıkıntı yaşamadık'' diye söyledi.Bana da sanki aracın sesi arttı gibi geliyor psikolojikmidir yoksa bana mı öyle geliyor anlamadım.Ne diyorsunuz bu işe sizce nasıl kullanayım mı yoksa değiştireyim mi.Bu arada Aküyü de değiştirdim ama Çalışırken değişmesi gerektiğini söylediler bilmiyorum ne kadar doğru, ustada birşey demedi. Multimedia gitti bir süre açamadım ama reset attım sonra açıldı.20200326_073408.jpg

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hayırlı Günler Arkadaşlar 1 hafta Önce 50.000 bakımı için arkadaşın yanına gittim. Hava ve polen Filtresini orjinal aldım.Yağ içinde Honda Plaza Çiftkurtları aradım gidip alayım diye ama varil olarak kullanıyoruz dışarıya vermiyoruz burada değişim yapmanız lazım dedi ben o arada telefonla konuşurken ''arkadaş yan tarafta hemen ecufast var ordan ben baktırdım sisteme senin araca bu uygun bunu alalım gelen butun herkeze ben burdan alıp koyduruyorum şuana kadar sıkıntı yaşamadık'' diye söyledi.Bana da sanki aracın sesi arttı gibi geliyor psikolojikmidir yoksa bana mı öyle geliyor anlamadım.Ne diyorsunuz bu işe sizce nasıl kullanayım mı yoksa değiştireyim mi.Bu arada Aküyü de değiştirdim ama Çalışırken değişmesi gerektiğini söylediler bilmiyorum ne kadar doğru, ustada birşey demedi. Multimedia gitti bir süre açamadım ama reset attım sonra açıldı.Ekli dosyayı görüntüle 257961
Yağ iyi, sıkıntı yaratacak bir yağ değil kesinlikle. Ses konusunda bir şey diyemem ancak bu yağ 5lt litre ve bunun 4lt civarında kullanımı kafi. Fiyat olarak da yüksektir. Sonraki bakımda 4lt Motul 5w30 eco lite ile hem ekonomik hem de daha uyumlu bir yağ ile yola devam edebilirsiniz. Koymuş olduğunuz yağ daha çok dizel araçlarda tercih edilmekte.

Taner

0
Aracınız
Civic FB7 2012
5 litre çok olacağını Söyledim zaten Hatta 3.7 lt falan diye iddalaştık 4 lt yok dedi 380 tl ye aldım.Bişe olmaz al ne olcak dedi kıramadım bende aldım :)) ŞAka gibi 1 lt ihtiyacı olan varsa alabilir verebilirim :D bide yağ filtresi bende var dedi kendınden taktı ya orjinal alsak falan dedim ama hepsi aynı fark etmez dedi :S

Geri