Civic FB7 Civic Fb7 50.000 Bakımlarımızı burada paylaşalım

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam selamlar seni bulmak zor oldu yorumlarda eski bildirimler çıkmadı nedense bazı sorularım var FB7 kasa aracın olduğu için sana danışmak istedim. :)
Benim araç 2013 model FB7 kasa Civic Elegance ve 49.200 km lerde şu an haftaiçi full yatıyo gerçi haftasonu da yatıyo sayılır salgın nedeni ile şimdi sonraki Cumartesi araç muayenesine gireceğim hiç haz etmem bu işten öyle bodozlama gidecem zaten sorun çıkmaz sanmıyorum ama ondan sonra da bir bakıma gideyim diyorum 50 Bin bakım olacakta şimdi sorularım şöyle ;

1 - Aracım 7 yaşında ama hala aküsü bitmedi sanıyorum bende 47 Mah Mutlu akü var sence akü kontrolü yaptırmalı mıyım cunku benim araçta akü ölçen bir cihaz var her yarım kontakta akünün voltajını görebiliyorum şu videoda olması dakika 01:51.

2 - Birde garanti süresi dolduğu için Honda servise değilde özel servise götüreyim diyorum yoksa 2 kat fazla para gidecek onu da şu videodaki yere götürüp %15 indirim almayı deneyecem olursa olmazsa mecbur Honda servise giderim ama kazıklanırım malum :)
Benim bulmak zor mu oldu :unsure: bilgisayardan foruma giriş yaparsan direk ismim en önde görünüyor :)
Sorularına gelecek olursa muayene de ben hep randevuyu internetten alıp bodoslama girdim ve şükür şimdilik sorunsuz çıktım :) Tabi yangın tüpü ve ilkyardım çantası gibi malzemeler rutinde tarihlerine dikkat ederek kullandığım için sorun olmamışta olabilir. LPG ayarında bir bozukluk yoksa emisyonda da sorun yaşamadan geçmen lazım.
1. Orjinal aküler oldukça uzun ömürlü ve kaliteli, bence akü ölene kadar kullanmaya çalış, ben 4. yıl sonunda ilk marşı hafiften uzatmaya başladığında direkt değiştirmiştim ama sonradan çok pişman oldum.
2. Servis konusu düzgün parça ve işçilik olduğu sürece sorun değil ama şu videodaki dediğin yeri anlamadım :unsure: Honda yetkili servis kazıklanma olayı da aracı tanırsan niye kazıklanaksın ki, sonuçta servis senin onayın olmadan girişimde bulunamazki :) öncesinde zaten telefonla bilgi alabilirsin, hatta şu anda da serviste bakım kampanyası mevcut, yağ-yağ filtresi ve hava filtresi ile şimdiye kadar hiç değiştirmediysen şanzıman yağını serviste değiştirmek için telefonda fiyat al. Ben polen filtresini serviste değiştirmeyi gereksiz görüşüyorum çünkü piyasada çok daha kaliteli polen filtrelerini uyguna alıp kendin kolayca takabilirsin.
3. Şanzıman yağı içinde linki kontrol et, kısaca söylersem ilk sefer için 60bin km veya 4 yıl (hangisi önce dolarsa), sonrasında 40bin km veya 2 yıl (hangisi önce dolarsa), sonraki değişimlerde az km yapmışsan (10bin km gibi) 2 yıllık sürenin 3 yıla esnetilmesininde çok sorun olacağını sanmıyorum.

Aracınız
Civic FB7 2013
Benim bulmak zor mu oldu :unsure: bilgisayardan foruma giriş yaparsan direk ismim en önde görünüyor :)
Sorularına gelecek olursa muayene de ben hep randevuyu internetten alıp bodoslama girdim ve şükür şimdilik sorunsuz çıktım :) Tabi yangın tüpü ve ilkyardım çantası gibi malzemeler rutinde tarihlerine dikkat ederek kullandığım için sorun olmamışta olabilir. LPG ayarında bir bozukluk yoksa emisyonda da sorun yaşamadan geçmen lazım.
1. Orjinal aküler oldukça uzun ömürlü ve kaliteli, bence akü ölene kadar kullanmaya çalış, ben 4. yıl sonunda ilk marşı hafiften uzatmaya başladığında direkt değiştirmiştim ama sonradan çok pişman oldum.
2. Servis konusu düzgün parça ve işçilik olduğu sürece sorun değil ama şu videodaki dediğin yeri anlamadım :unsure: Honda yetkili servis kazıklanma olayı da aracı tanırsan niye kazıklanaksın ki, sonuçta servis senin onayın olmadan girişimde bulunamazki :) öncesinde zaten telefonla bilgi alabilirsin, hatta şu anda da serviste bakım kampanyası mevcut, yağ-yağ filtresi ve hava filtresi ile şimdiye kadar hiç değiştirmediysen şanzıman yağını serviste değiştirmek için telefonda fiyat al. Ben polen filtresini serviste değiştirmeyi gereksiz görüşüyorum çünkü piyasada çok daha kaliteli polen filtrelerini uyguna alıp kendin kolayca takabilirsin.
3. Şanzıman yağı içinde linki kontrol et, kısaca söylersem ilk sefer için 60bin km veya 4 yıl (hangisi önce dolarsa), sonrasında 40bin km veya 2 yıl (hangisi önce dolarsa), sonraki değişimlerde az km yapmışsan (10bin km gibi) 2 yıllık sürenin 3 yıla esnetilmesininde çok sorun olacağını sanmıyorum.

Yok ben konular içinde yorumlardan aradım ilk bulduğum yorumda video linki ile sordum ama bildirim gelmemiştir bence cunku bazı yorumlar da gördüm sanki dün gece o konuda. Yanıtlar icin tşkler hocam konuyu buldum zor koşullar olduğu icin 60.000 km baz alınması lazımmış yani sonraki 10 bin bakımda şanzıman yağınıda değiştirteyim en iyisi benim araç LPG siz benzinli :)

Aracınız
Civic FB7 2013
Bir de uzun süre girmeyince çana tıklayınca eski bildirimlerde çıkmadı dün mesela belki de daha öncede böyleydi ben mi unuttum herşey olabilir :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bir de uzun süre girmeyince çana tıklayınca eski bildirimlerde çıkmadı dün mesela belki de daha öncede böyleydi ben mi unuttum herşey olabilir :)
Uzun süre girmeyince bu hatayı veriyor olabilir, şanzıman yağı daha önce hiç değişmediyseniz bence bekletmeyin değiştirin çünkü 7 yıllık süre şanzıman yağı için uzun ve şanzıman yağı şanzımanın ömrü için kritik öneme sahip.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O vakit muayeden geçince serviste onu da değiştireyim en iyisi nasılsa yeni araba alamicam :)
Servis kampanyası 4 Temmuz'a kadar görünüyor, tarihe dikkat edin :)

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar çok sayfa olduğu için hepsini okumam mümkün değil. O yüzden buradan sorayım dedim. ben Civic'i yeni aldım. Benden önceki sahibi serviste değil tanıdığı bir sanayicide yaptırmış bakımları. Açıkçası önceki aracım olan Jazz' ıda hiç servise falan götürmedim. Aracım 56.000 km'de 51.000' de bakımları yapılmış. 60.000' de bakımını yaptırmayı ve şanzıman yağını değiştirmeyi ve bu işlemleri Yılmaz Honda(Ankara Şaşmaz) özel servisinde yaptırmayı düşünüyorum. Bu işlemleri Yılmaz Honda' da yaptıranlar var mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar çok sayfa olduğu için hepsini okumam mümkün değil. O yüzden buradan sorayım dedim. ben Civic'i yeni aldım. Benden önceki sahibi serviste değil tanıdığı bir sanayicide yaptırmış bakımları. Açıkçası önceki aracım olan Jazz' ıda hiç servise falan götürmedim. Aracım 56.000 km'de 51.000' de bakımları yapılmış. 60.000' de bakımını yaptırmayı ve şanzıman yağını değiştirmeyi ve bu işlemleri Yılmaz Honda(Ankara Şaşmaz) özel servisinde yaptırmayı düşünüyorum. Bu işlemleri Yılmaz Honda' da yaptıranlar var mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Memnun olanlar var.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar 50.000km bakımda neler yapılıyor kısaca bilgi almak istiyorum.
Not: bakımı serviste yaptırmayı düşünmüyorum.
Aracım fb7 2015

Geri