Civic FB7 CİVİC FB7 80.000 BAKIMLARIMIZI BURADA PAYLAŞALIM

Ad Soyad
myildirim
Aracınız
Civic FB7 2013
Ayrıca sanırım bakımda Petrol Ofisi yağı kullanıyorlar. Serviste Petrol Ofisi Maxima yağ kutuları bol miktarda istiflenmiş olarak görmüştüm. Ayrıca faturada da PO gibi birşey yazıyordu galiba. 300 TL gibi de bir fiyatı vardı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kullanım klavuzuna göre benzinli rutin kullanımlarda 120bin km yada 6 yıl ömrü var görünüyor ancak rutin kullanımda araçlarımızı LPG ile kullandığımız için benzin filtresinin filtrasyon işlemi çok kısa süre için gereksinim oluyor. Bu forumda birinden ömrülük olduğuna dair bir yazı okuduğumu hatırlıyorum, sonrasında emin olmak için birkaç Honda parçası satan kişiye de sordum.
Cevaben "Şu ana kadar FD6 civic dahil LPG olan araçların birçoğunun benzin filtresi değişmedi ve nerdeyse bu konuda hiç sorun duymadık, bizce benzin filtresi ömürlük boşuna değiştirmeye uğraşmayın çünkü sürekli bir filtrasyon gerektirecek benzin kullanımı yok" diye görüş aldım. Bunu söyleyen kişi parçacının kendisi, istiyorsan parçayı getirtebilirim ama LPGli ise elleme diye de ısrarla belirttiler. Kullanım kitapçığında da 6 yıl dediği için elletmedim.
Yetkili servisler maalesef maddi getiri olması için çoğunlukla parçaları hemen değiştirelim diye görüş belirtiyorlar.
Benzin filtresini değiştirdiyseniz ekstradan birşey yapmanıza gerek yok, aracı benzinde kullanmayacaksanız bir daha değiştirme ihtiyacınızda kalmadı bence. İlerde benzin filtresine bağlı sorun oluşma ihtimalini tamamen elimine etmiş oldunuz bence (y)

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ayrıca sanırım bakımda Petrol Ofisi yağı kullanıyorlar. Serviste Petrol Ofisi Maxima yağ kutuları bol miktarda istiflenmiş olarak görmüştüm. Ayrıca faturada da PO gibi birşey yazıyordu galiba. 300 TL gibi de bir fiyatı vardı
Aynen devam ediyorlar demekki. Honda Bora en azından 0w20 yağ kullanıyor,bazı yerler daha uygun fiyatlı diye kalın yağlara geçiyorlar hemen. Petrolofisi iyi bir yağ aslında, ama en fazla 120-130 liralık yağa 300 liraya yakın fiyat vermek insanın canını sıkıyor. Geçen yıl o yağı 90 tlden yağcıda buldum, servis 240 tl fiyat veriyordu. Ama şu aralar bakım kampanyası da var, onunla birlikte fiyatlarda bi miktar daha indirim olduğu için daha makul seviyeye inmiş olabilir. Siz serviste bakımı yaptırarak kafanızı rahat tutmuş oldunuz, bundan sonraki aşamalar için forumu inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ad Soyad
myildirim
Aracınız
Civic FB7 2013
Aynen devam ediyorlar demekki. Honda Bora en azından 0w20 yağ kullanıyor,bazı yerler daha uygun fiyatlı diye kalın yağlara geçiyorlar hemen. Petrolofisi iyi bir yağ aslında, ama en fazla 120-130 liralık yağa 300 liraya yakın fiyat vermek insanın canını sıkıyor. Geçen yıl o yağı 90 tlden yağcıda buldum, servis 240 tl fiyat veriyordu. Ama şu aralar bakım kampanyası da var, onunla birlikte fiyatlarda bi miktar daha indirim olduğu için daha makul seviyeye inmiş olabilir. Siz serviste bakımı yaptırarak kafanızı rahat tutmuş oldunuz, bundan sonraki aşamalar için forumu inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cevaplarınız için teşekkürler. Evet bundan sonra forumda iyice inceleme yapıp ondan sonra bakım yaptırmak lazım galiba. Zaten garanti de önümüzdeki yıl bitiyor. Artık yetkili servisi yavaş yavaş bırakıp iyi bir özel servis veya iyi bir usta araştırma zamanı geldi galiba.
Siz de herhalde Ankara'da yaşıyorsunuz. Bakımları nereye yaptırıyorsunuz? Yetkili servis mi yoksa özel servis mi?

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben forumda yeniyim. Benzin filtresinin değişmesine gerek olmadığını bilmiyordum. O yüzden servis değişecek deyince mecbur değiştirdim. Garanti de devam ediyor.
Bundan sonra hiç mi değişmesine gerek yok yoksa daha uzun periyotta mı değişiyor onu anlayamadım. Sonuçta ilk çalıştırmada da olsa bir müddet benzinde çalışıyor. Sübap ayarı faydalı olduğu için yaptırılabilir ama benzin filtresini bundan sonra ne yapmak lazım bilemedim.

Forum bana da 500 TL kazandirdi, 60bin ve 80bin bakimlarinda servis benzin filtresini degistirmek istedi ama ben listeden cikarttirdim.

Ad Soyad
myildirim
Aracınız
Civic FB7 2013
Forum bana da 500 TL kazandirdi, 60bin ve 80bin bakimlarinda servis benzin filtresini degistirmek istedi ama ben listeden cikarttirdim.

Siz de mi Bora'da yaptırmıştınız bakımı. Bana da 60 binde ısrar etmişlerdi o zaman değiştirmek istemedim ama 80 bin de kesin değişim gerekiyor dediler ben de garanti olduğundan fazla ısrar etmedim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dürüst olmak gerekirse hiçbir usta yada servisi tavsiye edemem.
Tecrübelerime göre sanayici karşısında bilgili müşteriyi pek istemiyor,sevmiyor.
Müşteri olarak ilk gittiğimde iyi davranan ustalar, birkaç kere git gel yapıldığında ve yapılan şeyleri sorduğunuz vakit ters hale gelmeye başlıyor. İlk zamanlarda sizi bağlamak için kendileri ilgilenirken, ikinci üçüncü gidişinizde çırağa işi sallamaya başlıyor.
Genel olarak Ankaradaki özel Honda servisleri işinizi görür ama öncesinde herbirinden spesifik işlem için mutlaka fiyat alın ve parçanın orjinalliğini gözünüzle görün. Risk almak istemiyorsanız yetkili servislerin indirimli dönemlerini takip edin, %30 civarı bir indirimi yakaladığınızda özel servise fiyatlar yaklaşıyor ve parça konusunda kafanızda soru işareti kalmıyor.
Mesela yıl başında FD6 aracın motor kulağı ömrünü tamamlamaya başlamıştı, yetkili serviste parça %30 indirimliydi, işçiliğe de indirim yapınca Honda Borada yaptırdık, dışarıyla hemen hemen aynıya denk geldi.

Son düzenleme:
Ad Soyad
myildirim
Aracınız
Civic FB7 2013
Dürüst olmak gerekirse hiçbir usta yada servisi tavsiye edemem.
Tecrübelerine göre sanayici karşısında bilgili müşteriyi pek istemiyor,sevmiyor.
Müşteri olarak ilk gittiğimde iyi davranan ustalar, birkaç kere git gel yapıldığında ve yapılan şeyleri sorduğunuz vakit ters hale gelmeye başlıyor. İlk zamanlarda sizi bağlamak için kendileri ilgilenirken, ikinci üçüncü gidişinizde çırağa işi sallamaya başlıyor.
Genel olarak Ankaradaki özel Honda servisleri işinizi görür ama öncesinde herbirinden spesifik işlem için mutlaka fiyat alın ve parçanın orjinalliğini gözünüzle görün. Risk almak istemiyorsanız yetkili servislerin indirimli dönemlerini takip edin, %30 civarı bir indirimi yakaladığınızda özel servise fiyatlar yaklaşıyor ve parça konusunda kafanızda soru işareti kalmıyor.
Mesela geçen yıl ailedeki FD6 aracın motor kulağı ömrünü tamamlamaya başlamıştı, yetkili serviste parça %30 indirimliydi, işçiliğe de indirim yapınca Honda Borada yaptırdık, dışarıyla hemen hemen aynıya denk geldi.

İşin doğrusu ben de özel servislere pek güvenemiyorum fakat en son bakımda ön arka balatalar değişmesi gerekiyor ön balatalar tamamen bitmiş dediler. İndirim olmasına rağmen (Balatalar için yanlış hatırlamıyorsam %30 işcilik de %15-20 civarı ) ön balatalar için 600 civarı arka balatalar için 450 civarı fiyat verdiler. Ben de fiyatı indirimli olmasına rağmen biraz yüksek bulduğumdan yaptırmadım. Şimdi dışarıda kaça mal oluyor ona bakıp eğer çok fark yoksa yine indirim bitmeden yetkili serviste yaptırabilirim.
Balatalarda genelde servis pek tavsiye edilmiyor. Ancak orjinal arka balatayı 55-60 bin civarında değiştirmiştim daha sonra yan sanayi balata taktırdım o ise 20-30 bin civarında değişmesi gerekecek zannedersem. Böyle de bir fark var. Fiyatı da ona göre değerlendirmek lazım.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Siz de mi Bora'da yaptırmıştınız bakımı. Bana da 60 binde ısrar etmişlerdi o zaman değiştirmek istemedim ama 80 bin de kesin değişim gerekiyor dediler ben de garanti olduğundan fazla ısrar etmedim.

Mersin'de benim bildigim sadece tek bir Honda servisi var, o da Honda Akbayrak, orada yaptirdim.

Ad Soyad
myildirim
Aracınız
Civic FB7 2013
Mersin'de benim bildigim sadece tek bir Honda servisi var, o da Honda Akbayrak, orada yaptirdim.

Kusura bakmayın sizde Ankarada'sınız zannetmiştim Mersin'de olduğunuzu bilmiyordum. Herhalde tüm yetkili servislerde aynı durum mevcut. Yani benzin filtresinde ısrar ediyorlar.

Geri