Civic fb7 bakim hakkinda 1 soru?

Aracınız
Civic FB7 2014
Degerli ustadlarim sadece hava filtresini degisince yeni lpg kalibrasyonu gerekir mi? Mesela 6 ayda bir hava filtresi degissem..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Degerli ustadlarim sadece hava filtresini degisince yeni lpg kalibrasyonu gerekir mi? Mesela 6 ayda bir hava filtresi degissem..
Birşey yapmanıza gerek yok. Sürmeye devam edin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FB7 2014
Cevaplar icin tesekkurler

Aracınız
Civic FB7 2014
Haklisiniz ama lpgli araclar icin temiz hava olmazsa olmazdir..bulundugum aehir ruzgarli ve tozlu sayilir..bu yuzden eski dizel aracimda 6 ayda bir degisirdim.. bunda da 6 ay veya 1 sene takip ederim sanirim..

civic 70 bin bakımını yaptırdım..özel serviste..motul yağ koydurdum..filtreler ise değişik marka yağ filtresi fil marka diğerleri başka marka..önce orjinal ya da bosh kullanırdım..gaza basınca dip gaz değil de 3 nin devire çıkınca biraz bağırıyor motor..bunun yağ veya filtreyle ilgisi olabilir mi?malum çok sıcak bununla ilgisi var mı?
teşekkür ederim..
saygılarımla

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
civic 70 bin bakımını yaptırdım..özel serviste..motul yağ koydurdum..filtreler ise değişik marka yağ filtresi fil marka diğerleri başka marka..önce orjinal ya da bosh kullanırdım..gaza basınca dip gaz değil de 3 nin devire çıkınca biraz bağırıyor motor..bunun yağ veya filtreyle ilgisi olabilir mi?malum çok sıcak bununla ilgisi var mı?
teşekkür ederim..
saygılarımla

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hava filtresi motorun sesinde bir miktar değişikliğe neden olabilir, keşke bilmediğiniz marka filtre takılmasını onaylamasaydınız.

Aracınız
Civic FB7 2014
Ben de filtron marka hava filtresi taktim pek memnun degilim gibi sanki..filtron filitreler nasildir hamid bey bilginiz var mi? Benimde ust devirlerde ses biraz fazla..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben de filtron marka hava filtresi taktim pek memnun degilim gibi sanki..filtron filitreler nasildir hamid bey bilginiz var mi? Benimde ust devirlerde ses biraz fazla..
Açıkçası üst devirlerde ses normaldir diyebilirim ancak Filtron'un kalitesi hakkında bir bilgim yok.
Tavsiyem her zaman öncelikle orjinaldir (y)
Aftermarket olarak başta Mann Filter olmak üzere Bosch ve Blueprint markalarının kaliteli olduğunu düşünüyorum ve ben kendi araçlarımda bunları kullandım.

Geri