Civic FB7 Civic FB7 Buji Tavsiye Konusu - Sahte NGK bujilere dikkat!

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bujileri tedbiren serviste değiştirdim arkadaşlar, eski bujilerimi de aldım zaten.

Motor kulağını ne kadara değiştirdiniz ? Birde daha önceden konuşmuştuk hatırlıyor musunuz bir farkını hissederseniz yazarsanız sevirim.
Hocam linkte ücret bilgisi mevcut, kabaca KDV ve işçilik dahil 2100 lira civarına geldi.
Fark hususunu da aklımda hocam hatta değişimi yapacağıma söz vermiştim :) Kulağı değiştirdikten sonra pek yol yapamadım, biraz kullandıktan sonra ilgili konuya bir aksilik olmazsa deneyimlerimi aktarırım (y)

Aracınız
Civic FB7 2013
Bujileri tedbiren serviste değiştirdim arkadaşlar, eski bujilerimi de aldım zaten.
Buji takımı değişimi için serviste motor kulağı değişimi de yapıldığı için ek bir işçilik yansıtmadılar, sonuç olarak buji değişimi bana kdv ile birlikte 815 liraya mal olmuş oldu. Bence parça değişim vakti gelen kullanıcıların gerekli değişimleri kampanya bitmeden tamamlamalarını öneririm, şu anda yedek parçada yeni kur zamları yansıtılmış değil.
Ben sizden önce aldım ama daha yüksek fiyata. Sanırım servis her şeyi bana indirimsiz veriyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben sizden önce aldım ama daha yüksek fiyata. Sanırım servis her şeyi bana indirimsiz veriyor.
Hocam servis kampanya dönemi hariç kolay kolay indirim yapmaz, zaten indirimi asıl fabrika yapıyor, serviste bize yansıtıyor.
Bu nedenle servis dönemlerini özellikle takip etmek önemli.

ywzckr

0
Açıkçası yüksek enflasyon dönemine girdiğimiz için birkaç seneye değişim vakti gelecek bütün parçaları şimdiden değiştirmek istiyorum, ne kadar dayanıklı da olsa bu parçalar 8 yıllık, sorunsuz geçirecekleri dönem biraz şüpheli hale gelmeye başlıyor, zaten şimdi sağ motor kulağı değişimi için servisteyim, eğer buji değişim maliyeti 800 tl'yi geçmiyorsa değişim yaptırmayı planlıyorum.

Hocam değişim yaptırmasanız bile satın alın derim özel serviste yeni gelecek buji fiyatını servis 1011 lira gelişi olarak belitrmiş, daha yeni fiyat alınmıştı 3-4 gün önce alın buji dursun sonra değişirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam değişim yaptırmasanız bile satın alın derim özel serviste yeni gelecek buji fiyatını servis 1011 lira gelişi olarak belitrmiş, daha yeni fiyat alınmıştı 3-4 gün önce alın buji dursun sonra değişirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam satın alınınca indirim yapmıyor kampanya için değişimde serviste yapılmak zorunda, ama sağolsun servis motor kulağıni değiştirdiğim için buji değişimi için ek bir işçilik ücreti almadı, buji 815 lira civarı tuttu.

Aracınız
144 bin oldu fb7 orjinal buji devam... takılmayın kimseye.
LPG limi araç bendede var 2012 herhangi bir sıkıntı yok ama kafam karışıyor uzun yolda 80 krş yakıyor klima açık 93 binde km şuan buji değişimine ihtiyaç varmı bilemiyorum

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LPG limi araç bendede var 2012 herhangi bir sıkıntı yok ama kafam karışıyor uzun yolda 80 krş yakıyor klima açık 93 binde km şuan buji değişimine ihtiyaç varmı bilemiyorum

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
155 binde değiştirdim buji leri. Araç 2013 ten bu tarafa 140 km dir lpg li.

Size önerim yenilemenizden yana. Zira fark ediyor

Aracınız
Herkese Merhabalar.
FB7 Civic NGK Buji için Honda Bursa Servisi şase numarası isteyerek fiyat verdi. 391₺*4adet=1564₺
Şöyle bir husus aklıma takıldı sormak istedim. Aracım fabrika çıkış LPGli değil sonradan kendimin taktırdığı Atiker marka sistem var.
Konunun ilk mesajında yer alan SILZKR7C11DS kodlu ürün uygun mu yoksa bu koda sahip ürün fabrika çıkış LPGli araçlar içinmi geçerli.
Aracın katalogunda da bu kod var lakin bu kodlu ürün fabrika çıkış LPGli aracamı yoksa sonradan LPG montajı yapılmış aracamı veya her ikisinedemi uygun bilemedim.
Ayrıca fiyat veren yetkili kırılma olasılığı yüksek olacağı için kargo ile göndermeyi uygun görmüyor.
Ben ise İnegöldeyim kendim alıp oto elektrikçime değiştireyim istiyorum.
Bir buji değişimi için Bursa gel-git yapmak istemiyorum.
Bu kadar çabuk kırılacağını düşünmüyorum.
Eğer bu kodlu ürün uygunsa hafta sonu Bursa merkeze gidecek arkadaşıma aldırayım diye düşünüyorum.

Geri