Civic FB7 Civic FB7 Buji Tavsiye Konusu - Sahte NGK bujilere dikkat!

ugur86

0
Aracınız
Bulent usta rutin 10 bin bakimini ne kadara yapiyor hocam ? Bende garantiyi bozunca bulent uyara gitmeyi dusunuyorum samsunda.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam ben Eneos 0 20 yağ ve hava + poleni internetten alıyorum, bülent ustaya da sadece orjinal yağ filtresini kullanmak ve yapı değiştirmek kalıyor, onun için de 75 lira ödüyorum bana toplam maliyet 350 civarı oluyor rutin bakımın.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
180 TL ye 4 adet honda kutulu ngk buji almistim. Satici da bujilerin orjinal olmadigini, imitasyon oldugunu fakat imitasyonun da kalite kalite cesitlerinin oldugunu yillarca sattiklarini bir problem yasamadiklarini soyledi fakat Aracta dikkatimi ceken bir durum oldu. Yakit tuketimi bilgi ekraninda oncesine gore surekli bir artis var. Onceden 10-11 olan deger simdi 16-17 geziyor. Ngk nin orjinalinin siparisini verdim. Bunlari geri verip 400 TL ye orjinalini alicam.
Hocam sana da hep imitasyonlar düşmüş diyecektim ancak biraz düşününce piyasada sorunlu olarak görülen birçok FD6 muhtemelen bu şekilde imitasyon parçalar nedeniyle çözümsüz sorunlarla karşılaşıyor olabilir :unsure:
Belki birçok çözümsüz olarak görülen marka ve araçtaki sorunlar bile imitasyon parçalar nedeniyle olabilir :unsure:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@m2hamid hocam orjinal 400 den asagi yok malesef. Ben imitasyon oldugunu bile bile aldim. Biraz kullandim bir ariza sıkıntı cikarmadi ama icime de sinmedi dogrusu. Bunlari aldigim yere geri verip ngk orjinal laser iridyum alacagim siparisini verdirdim. Sehir disindan geliyormus. Parcacilarda olan urunlerin %90 indan fazlasi imitasyon. Kimisi imitasyon oldugunu soyluyor kimisi de abi orjinal hicbir problem olmaz diyip iteliyor :) Aldigim yer imitasyon oldugunu soylemisti verirken. Hava filtresi talihsizlik oldu ama orjinali geldi. :) bu arada yetkili serviste buji iscilikle beraber 520 TL bugun ogrendim.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@m2hamid hocam orjinal 400 den asagi yok malesef. Ben imitasyon oldugunu bile bile aldim. Biraz kullandim bir ariza sıkıntı cikarmadi ama icime de sinmedi dogrusu. Bunlari aldigim yere geri verip ngk orjinal laser iridyum alacagim siparisini verdirdim. Sehir disindan geliyormus. Parcacilarda olan urunlerin %90 indan fazlasi imitasyon. Kimisi imitasyon oldugunu soyluyor kimisi de abi orjinal hicbir problem olmaz diyip iteliyor :) Aldigim yer imitasyon oldugunu soylemisti verirken. Hava filtresi talihsizlik oldu ama orjinali geldi. :) bu arada yetkili serviste buji iscilikle beraber 520 TL bugun ogrendim.
Hocam merhabalar, bu buji değişiminin gerekliliğini makinaya taktırıp test ile mi yoksa kilometreye göre mi yapıyorsunuz ? Aldığınız servis fiyatı fena değil sanki ama buji değişimi de çok zor bir şey değildi. Siz kaça ve nerden aldınız hocam ?

dt55

0
Aracınız
Bu linklerde sahte orjinal farkını açıklamışlar. Ngk Türkiye sitesine giriyorum. Merkezi telefonu zaten açmıyor. Satıcılarıda toptan satış yapanlar şahsa satış yapmıyorlar.Yaşadığınız şehirde kime satıyorsunuz diye sorup oradan tedarik edebilirsiniz. Samsun bölgesinde orjinal satan var mı? Bilen varsa yazabilir mi?

Aracınız
İşte hiç falso yok benimkinde n11den aldım Mehmet emin nuğayoğlu satıcı otogazburada mağazası. 10k kullandım nerdeyse sorun çıkmadı. Ama güvenemiyorum. Yorumlar iyiydi ama satıcı artık satmıyo bu bujileri ?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@İsmail Beşiroğlu hocam cihazla yada manuel olarak olcum de yapilabilir ama benimkiler fabrikasyon bujileri. Zaten arac 76 bin km.ye geldi 22 bin km.dir lpgde kullaniyorum. Fazla yakma sebebi, rolantide gaz verip biraktigimda buji kablolarina su kacmis sahin gibi patirdama yapiyordu. Üst devirlerde toparliyordu sonradan. Belirli bir km. Daha gidebilirdi 20-30 bin daha ama arabaya eziyet etmenin de anlami yok diyerek degistirdim. benim aldiklarim imitasyon yani fake yada falso adina nederseniz. 1 haftadir kullaniyorum bir sorun gozlemlemedim ama aldigim yere geri verip orjinalini alicam. Siparis verdim bunlar 180 tl orjinali 400 tl

Son düzenleme:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bu bahsettiğiniz patırdama yok bende henüz, LPG'li aldığımdan beri ECO araç. 90bin'de aracım daha değişmedim ben de bujileri. Yakıt tüketimi normal. Bakalım gittiği yere kadar diyeyim ben de o zaman. Teşekkürler hocam.

goksel

0
Ben geçen sene servise sorduğum da tanesi 160 TL idi dolar 4 TL idi o zaman şimdi en az 200 olması lazım tanesinin.yani piyasada bu fiyattan aşağısı orijinal olmayabilir.

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri