Civic FB7 Civic FB7 Buji Tavsiye Konusu - Sahte NGK bujilere dikkat!

Aracınız
@arif0668 hocam bizim burdakiler boyle seyleri bilmezler. Bu ayri bir program mi. ben lpg arayuzune baglanip baktigimda benzin enjektor ms. suresi basta olmak uzere sizin fotodaki cogu degeri gorebiliyorum ayni seymidir bilmiyorum. Tahmin yurutursem subaplar elle ayarlanir. cihaza baglanir ayni zamanda kontrol edilir diger bir deyimle sağlaması yapılır diye düsünüyorum :D
Bu arada lpg enjektor ms.sureniz benzinden 0.41 ms daha düşük. Enjektor nozullariniz olmasi gerekenden daha buyuk galiba. Fakir karısım olmuyor mu. Benzin enjektor ms.suresinin altinda olmamasi gerekir.
Hakan Hocam aynen dediğiniz gibi. Bu arayüz prins arayüzü. Subaplar şuan 3 civarında olduğu için yani sıkı olduğu için lpg ile eşdeğer gitmiyor ama ne arıza ne sorun var.
Fakat lpg ci ısrarla subap ayarı tekrar olması lazım böyle olmaz dedi. Bende yaptırmayacağım uğraşamam deyince böyle kullan neyapayım dedi
Aslında doğru söylüyor lpg ci ve haftaiçi tekrar ayar yaptıracağım yönlendirdiği ustaya. Bu arada enjektörler prins silverline.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bu konuda baya ihtisas yapmisim bunu anladim. :ROFLMAO: netten bazi tamircilerin yaptigi subap ayarlarini izliyorum fakat baktigimda cok onemsemeden yaptiklarini goruyorum. O yuzden subap ayarimi kendim 1 gun araci sogutarak sabahina buz gibiyken yapiyorum. :)

Aracınız
Bu konuda baya ihtisas yapmisim bunu anladim. netten bazi tamircilerin yaptigi subap ayarlarini izliyorum fakat baktigimda cok onemsemeden yaptiklarini goruyorum. O yuzden subap ayarimi kendim 1 gun araci sogutarak sabahina buz gibiyken yapiyorum. :)
Hakan Hocam aynen öyle. En az 6 saat soğuması gerekiyor sanırım. Akşamdan bırakıp sabah yapmak en mantıklısı. Seneyle herkes yapıyor ayarı ve benzin tolere ettiği için hiçbir belirti veeöiyor. Ama lpg arayüzüne girince herşey ortaya çıkıyor.

Aracınız
Hakan Hocam aynen dediğiniz gibi. Bu arayüz prins arayüzü. Subaplar şuan 3 civarında olduğu için yani sıkı olduğu için lpg ile eşdeğer gitmiyor ama ne arıza ne sorun var.
Fakat lpg ci ısrarla subap ayarı tekrar olması lazım böyle olmaz dedi. Bende yaptırmayacağım uğraşamam deyince böyle kullan neyapayım dedi
emoji16.png

Aslında doğru söylüyor lpg ci ve haftaiçi tekrar ayar yaptıracağım yönlendirdiği ustaya. Bu arada enjektörler prins silverline.

Ekran görüntüsü aldığında araba gazda mı çalışıyo yoksa benzinde mi? Lpg eşdeğer gitmemesi valf ayarıyla alakalı değil o kadar fark olmaz o lpgci fazla sallamasın.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Ekran görüntüsü aldığında araba gazda mı çalışıyo yoksa benzinde mi? Lpg eşdeğer gitmemesi valf ayarıyla alakalı değil o kadar fark olmaz o lpgci fazla sallamasın.
Benzinde çalışıyordu. Benzin ms 2.60-2.80 olmalı diyor. Lpg ms ayarı yapılmadı daha.

Son düzenleme:
Aracınız
Benzindeyken neden gaz enjeksiyon süresi görünüyo ben onu anlamadım o an tek tek silindirde mi deniyo? Kit ne bide?
Akşamdan ustaya bırakarak subap ayarını tekrar yaptırdım. 2-3 gün benzinde kullanıp tekrar lpg ayarına gideceğim. Son arayüzü paylaşırım. Kıt prins silverline.

Geri