Civic FB7 çiziksiz yıkama resimli anlatım

Eu8

0
Elinize sağlık,

Çiziksiz yıkama köpüğü atmak için aklımda bir proje var ama denemeden önce sormak istedim çünkü deneme yapmayı düşündüğüm aparat sizin ilk fotonuzda mevcut :D
Sormak istediğim pompalanarak basınç biriktirilen ilaçlama spreyleri(sizin fotoda yeşil olan) .Bu spreylere şampuanı belirtilen oranda sulandırıp koyarak köpük oluşturulabilir mi ?
Ne dersiniz?
Saygılar

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Elinize sağlık,

Çiziksiz yıkama köpüğü atmak için aklımda bir proje var ama denemeden önce sormak istedim çünkü deneme yapmayı düşündüğüm aparat sizin ilk fotonuzda mevcut :D
Sormak istediğim pompalanarak basınç biriktirilen ilaçlama spreyleri(sizin fotoda yeşil olan) .Bu spreylere şampuanı belirtilen oranda sulandırıp koyarak köpük oluşturulabilir mi ?
Ne dersiniz?
Saygılar

Teşekkür ederim.
Bu şekilde direk yaparsanız olmaz, bildiğim kadarıyla ağız kısmının içerisine köpüğü yapabilmesi için bulaşık süngerinin yeşil tarafını koyarak köpük sağlanıyor, ayrıca içerideki hortuma da ekstradan bir delik deliniyor.

Eu8

0
Dediğinizi tam anlayamadım şekil vs var mıdır ?
Benim yapmak istediğim şu linkteki gibi.. pompa olarak bu tip 2 lt lik bir sey ile güvenli ve kaliteli olması için sonax ürünü ile bir deneme düşünüyorum..Bir de bu pompaların ağız kısmı ayarlı olup suyu sis gibi dağıtıp üfleyenleri var onlar bol köpük yapar gibime geliyor. Denemeye değer gibi..

http://www.hepsiburada.com/liste/mo...aspx?productId=otm99m0152&categoryId=20035759

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam, aşama aşama anlatıyorum,

Pompanın ucundaki sarı parçayı söküyorsunuz,

bscy6.jpg

Yeşil aparatın ucuna yuvarlak şekilde kestiğimiz bulaşık süngerinin yeşil kısmını yerleştiriyorsun.

bsd09.jpg

bsd0g.jpg

Linkte bulunan nozle dan alarak pompanın ucuna yapıştırıyorsun.

http://www.sanalpazar.com/Nozul-Mavi-1-Adet__isp8328504

bsd7t.jpg

bsd8f.jpg

Hortumun üst kısmından 1-2 cm aşağıya tek taraflı olarak delik açıyorsun. Burada iğneyi bir pense ile tutup çakmakla iyice ısıtırsak kolayca delebilirsin, delik büyük olmasın.

bsdbf.jpg

Linkteki pompayı al ama yanındaki şampuan işe yaramaz.

Eu8

0
Teşekkürler..Pompadan aldım. Nozlü bulup bulamam bilemedim şimdi.. Deterjan olarak köpük el sabunu ve bulaşık sıvısı ile duşakabin duvarında bi deneme yapasım var :)

Hocam, aşama aşama anlatıyorum,

Pompanın ucundaki sarı parçayı söküyorsunuz,

bscy6.jpg

Yeşil aparatın ucuna yuvarlak şekilde kestiğimiz bulaşık süngerinin yeşil kısmını yerleştiriyorsun.

bsd09.jpg

bsd0g.jpg

Linkte bulunan nozle dan alarak pompanın ucuna yapıştırıyorsun.

http://www.sanalpazar.com/Nozul-Mavi-1-Adet__isp8328504

bsd7t.jpg

bsd8f.jpg

Hortumun üst kısmından 1-2 cm aşağıya tek taraflı olarak delik açıyorsun. Burada iğneyi bir pense ile tutup çakmakla iyice ısıtırsak kolayca delebilirsin, delik büyük olmasın.

bsdbf.jpg

Linkteki pompayı al ama yanındaki şampuan işe yaramaz.

ic3

0
Elinize saglik yararli bir konu, on yikama yaptigimizda zaten arac uzerinde toz kalmiyor, kopukledikden sonra eldiven kullanmak sartmi ben sunger kullaniyodum ama aklim takildi simdi :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=881]ic3[/MENTION] Teşekkür ederim,

Sünger yumuşak ama şöyle bir dezavantajı var, yapısından dolayı aracın üzerinde kalan tozu pisliği içerisine almayarak, boya üzerinde hareket ettirmesinden dolayı kılcal çiziklere neden olabilir.

[MENTION=613]Eu8[/MENTION] sonucu bekliyoruz, kolay gelsin.

ic3

0
Aracınız
[MENTION=881]ic3[/MENTION] hocam az paraya kiy meguiars eldiven al bir de sarı şampuani amatör yikamada yeterli

ic3

0
[MENTION=881]ic3[/MENTION] hocam az paraya kiy meguiars eldiven al bir de sarı şampuani amatör yikamada yeterli

Eldiveni oyle alim o zaman, ben yıkamayı BP nin 1 tl ile çalışan makinelerinde yapıyorum, once suyla temizliyorum sonra kopuk puskurtuyorum sungerle yıkadıkdan sonra tekrar suyla duruluyorum 3 tl ye hallediyorum :) Fakat suan bahce yaptık , arabamızın garajıda orda olucak ve kuyusuda var acaba diyorum sizin gibi makine alıp ordamı yıkasam :)

Geri