Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Bunu biraz arastirdim sorun yasayan kisiler hep serviste taktiranlar eco olanlar vs. Benzinli alip disarida taktiranlarda bu sikintiyi duymadim bilmiyorum sahit olaniniz varmi? Aklima su geliyo acaba servisler biryerlerde hata mi yapiyor yada kullandiklari bi malzemede sorun mu var cunku fd6 da vtec ondada brc var ama sorunsuz yok devreye girmis girmemis hic anlamiyorduk.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşın dediğine katılıyorum. Ben aracımı benzinli alıp brc lpg taktırdım. Her şeyi ile orijinal. Böyle bir sorun yaşamıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşın dediğine katılıyorum. Ben aracımı benzinli alıp brc lpg taktırdım. Her şeyi ile orijinal. Böyle bir sorun yaşamıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bende disarda taktirdim ama tekleme oluyor. Ben olmayan fb7 duymadim Lpg de. Yetkili servis ve brc normal diyor ama hiç hoş degil bu durum. Çözümü olmalı

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Bende disarda taktirdim ama tekleme oluyor. Ben olmayan fb7 duymadim Lpg de. Yetkili servis ve brc normal diyor ama hiç hoş degil bu durum. Çözümü olmalı

Ya varsa da öyle kabullenip binmek gerek. Sonuçta bu sistemi değiştirme gibi bir şeyle kimse uğraşmaz. Prince kullanan var mı acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ya varsa da öyle kabullenip binmek gerek. Sonuçta bu sistemi değiştirme gibi bir şeyle kimse uğraşmaz. Prince kullanan var mı acaba?

Cok onemsemiyorum zaten ben ama hissedilirligi azaltilabiliyorsa bir sormakta fayda var servise.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Cok onemsemiyorum zaten ben ama hissedilirligi azaltilabiliyorsa bir sormakta fayda var servise.

Servis bence sadece gerekli orijinal parça temini için güzel. Onun haricinde servisler boş

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...
Merhaba aracıma 3 ay önce lpg kiti taktırdım brc sequent 32 1000 km kontrolüne gidince aynı sorundan kitin takıldığı bayiye sordum bu meseleyi çünkü aynısını bende birkaç kez hissettim ve ustaya söyledim güldü ve bana bunu herkes hissetmez sen epey dikkatli birisin galiba dedi bu hondalarda olan bir durummuş ve çözümü yokmuş vtec devreye giriyor o arada bu ufak sarsıntı yada boşluk oluyor bu benzindede oluyor fakat çok daha az olduğu için hissedilmiyor dedi daha önce bu konu satış elemanıylada aramızda geçmişti oda aynısını söylemişti yardımcı olabildiysem...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar v tech soketi varmış söken yada bu soketi gören bilgisi olan varmı ,,? Arıza lambası harici bi zararı olurmu acaba?? varsın yeni yanma odasını açmasın ;) bizde sarsılmayalm brc deki usta böyle bişey çözüm olabilir ve yapanlarda var dedi ama nebilm pek inanamadım yorumları alalım

SM-N900 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar merhaba 2012 fb7 otomatik 2 ay önce aldım lpg yoktu sonradan brc takıldı yaklaşık bir haftadır yavaş giderken 1500 devir civarında sabit hızda gaza basılı iken araçta silkeleme oluyor ve o esnada devir 2000 civarına yükseliyor sanki araç vites atıyor sizce lpg den dolayımı böyle oluyor herzaman da yapmıyor

Geri