Civic Fb7 gaz yemedi

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar İstanbul trafiğinde rampada dur-kalk şeklinde seyir halindeyken otomatik 2012 tüplü FB7 aracım bir anda gaz yemedi ve geri kaçmaya başladı hemen el frenini çekip park konumuna aldım aracı kapatıp açtım aynısı oldu tekrar kapat aç yaptığımda düzeldi tekrarlamadı . Olay 2 gün önce oldu Bir daha tekrarlamadı konu hakkında bilgi Sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınızın km.si kaç binde?
Aracın normal gidişinde ve çekişinde daha öncesinde bir sorun varmıydı?
Bu çekiş sorunu olduğunda motor arıza ışığı yandı mı?
Ayrıca şanzıman yağı en son ne zaman değişti, daha önce düzenli değişmişmiydi?
Normalde bu şekildeki ilk kalkışlarda şanzımanda gücü tork konvertörü sağlar, eğer motorda anlık bir çekiş sorunu yok ise muhtemelen tork konvertörü o kalkış anında güç veremediği için bu sorunu yaşamış olabilisiniz.

Aracınız
Civic FB7 2012
Araç 105.000 de bakımları yapıldı şanzıman yağı ve filtresi değişti tatile gittim geldim şu an 107.000 de 94.000 de aldım 1 senedir herhangi bir sorun yaşamadım ilk kez başıma geldi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araç 105.000 de bakımları yapıldı şanzıman yağı ve filtresi değişti tatile gittim geldim şu an 107.000 de 94.000 de aldım 1 senedir herhangi bir sorun yaşamadım ilk kez başıma geldi
Bu değişimler hangi serviste yapıldı?
Ayrıca daha önceki sahibi şanzıman yağını zamanında değiştirmişmiydi?
Bu hata ile karşılaştığınızda motor arıza ışığı yandı mı? ya da motor stop edecek gibi oldu mu?

Aracınız
Civic FB7 2012
Arıza ışığım yanmadı , İstanbul Koçarslan Honda da yapıldı ,bi önce ki bakımda usta şanzıman yağı iyi dedi değiştirilmiş diye söyledi . önce araba bir titreme yaptı daha sonra gaza bassam da hiç bir şekilde gaz yemedi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arıza ışığım yanmadı , İstanbul Koçarslan Honda da yapıldı ,bi önce ki bakımda usta şanzıman yağı iyi dedi değiştirilmiş diye söyledi . önce araba bir titreme yaptı daha sonra gaza bassam da hiç bir şekilde gaz yemedi
Aracın devri yükselmedi yani.
Bu sorun anlık motorun düşük güçte yetersiz çekişi nedeniyle de olmuş olabilir, keşke o anda aracı benzine alıp stop edip deneseydiniz.
Eğer motor kaynaklı değilse tork konvertörü anlık olarak güç kaybı yaşamış veya çalışmamışta olabilir.

Aracınız
Civic FB7 2012
Benzine alıp denemek sonradan aklıma geldi , malum trafik anında insan ister istemez panikliyor . Bi usta bujiden olabilir diye söyledi motor kendini korumaya almıştır şeklinde fikir yürüttü ama bilmiyorum ..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benzine alıp denemek sonradan aklıma geldi , malum trafik anında insan ister istemez panikliyor . Bi usta bujiden olabilir diye söyledi motor kendini korumaya almıştır şeklinde fikir yürüttü ama bilmiyorum ..
Bujiler değişmediyse olabilir, ben anlık çekişi sağlayamadığı için LPG kaynaklıdır diye düşünüyorum.
Açıkçası bakımları düzgün yapılmış bir Civic şanzımanında sorun yaşama ihtimali oldukça düşük, 100binde şanzımanda sorun yaşayan Civic çok nadirdir ama günümüz yedek parça pahalılığında olası tork konvertörü arızası maddi olarak ciddi üzer.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Subap ayarı bozukken kötü kalitede lpg'de bu olabilir anca. Benim de başıma geldi böyle bir olay bir kere. 2018 yılında. Benzine alıp devam etmiştim. Tamamen LPG kalitesi kaynaklı bence ancak subap ayarı bozukluğunda da olabiliyor.

Aracınız
Civic FB7 2012
Subap ayarı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü 101.000 de falan yapmıştırdım ayarını . Bi usta kadar araçtan anlamıyorum fakat arıza ışığı yanmadığı için acaba LPG kaynaklı mı diye de düşünmeden edemiyorum . Acaba tork konvertörü arızası olursa ki inşallah sadece basit bir kalitesiz yakıt sorunudur , kötü ihtimalde kaça patlar

Geri