Civic Fb7 gaz yemedi

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar İstanbul trafiğinde rampada dur-kalk şeklinde seyir halindeyken otomatik 2012 tüplü FB7 aracım bir anda gaz yemedi ve geri kaçmaya başladı hemen el frenini çekip park konumuna aldım aracı kapatıp açtım aynısı oldu tekrar kapat aç yaptığımda düzeldi tekrarlamadı . Olay 2 gün önce oldu Bir daha tekrarlamadı konu hakkında bilgi Sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Subap ayarı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü 101.000 de falan yapmıştırdım ayarını . Bi usta kadar araçtan anlamıyorum fakat arıza ışığı yanmadığı için acaba LPG kaynaklı mı diye de düşünmeden edemiyorum . Acaba tork konvertörü arızası olursa ki inşallah sadece basit bir kalitesiz yakıt sorunudur , kötü ihtimalde kaça patlar
Benim dediğim durumda genelde arıza ışığı yakar "motor sarı ikaz lambası" olarak. Sizin sorun bu yönden farklı olabilir. Tork konvertörü arızası konusunda bir bilgim yok tam olarak ancak ciddi bir rakama patlar tahmini.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Subap ayarı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü 101.000 de falan yapmıştırdım ayarını . Bi usta kadar araçtan anlamıyorum fakat arıza ışığı yanmadığı için acaba LPG kaynaklı mı diye de düşünmeden edemiyorum . Acaba tork konvertörü arızası olursa ki inşallah sadece basit bir kalitesiz yakıt sorunudur , kötü ihtimalde kaça patlar
Durum birkaç kere daha yaşanırsa ona göre hareket edersiniz, açıkçası şanzımandan olduğunu sanmıyorum.
Ama şanzımansa otomatik şanzımanı aç kapa için bile şanzıman ustaları ağızlarını 5binden açıyorlar, tork konvertörü revizyonu ile fiyatlar ne olur bilemiyorum.

Aracınız
LPG filtrelerini değiştirin.
Buji ha da bobinleri kontrol ettirin.

Honda şanzımanı ve motoru çok sağlamdır arıza olsa dahi canı çıkmadıkça asla yolda bırakmaz.

Ben bujiden kaynaklandığını düşünüyorum, zamanı gelmiş zaten bence direk 4 takım buji satın alın servisten. Bu parçalar 100 civarında değişmesi gerekiyor. Kitapçığında 120 binde değişim gösteriyor zaten.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Buji, buji kablosu ve Lpg filtrelerini kontrol ettirin.
Lpg filtresi 2 tane

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bobin ve bujiler kontrol ettirildi , bobinde problem gözükmüyor fakat bujiler bitmiş . Değiştirdik farkedilir bir şekilde performans artışı oldu muhtemelen de sorun bundan kaynaklı yaşandı .

Geçmiş olsun, inş tekrarlamaz diyelim :)

Geri