Herkese selamlar. Geçen yıl ev almak için fd6 aracımı satmıştım. Bu yıl yeniden honda'ya dönmek istiyorum. Bir sürü mali faktör nedeniyle 2015 model otomatik FB7 bakıyorum. En önemli sebebi de şu an kasko değerinin 398.000,00 TL olması. Malum 400k altında kasko bedelinin %70'ini kredi olarak veriyor bankalar. Ancak fb7 konusunda çok az bilgim var. O nedenle bir kaç sorum olacak.

1) Premium ile Premium Eco arasındaki fark nedir?
2) Elegance ile arasında sunroof ve koltuk ısımta dışında bir fark yok gibi. Varsa da gözümden kaçmış. Executive kasa ek olarak anahtarsız çalıştırma falan var sanırım.
3) Kasko bedeli listesinde "CIVIC SEDAN 1.6 125 PREMIUM ECO OV (Y)" ibaresi var. burada Y ne anlama geliyor??

Kendime 490k ya kadar limit belirledim. Sizce bu rakam normal mi ya da olması gereken ortalama rakam nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese selamlar. Geçen yıl ev almak için fd6 aracımı satmıştım. Bu yıl yeniden honda'ya dönmek istiyorum. Bir sürü mali faktör nedeniyle 2015 model otomatik FB7 bakıyorum. En önemli sebebi de şu an kasko değerinin 398.000,00 TL olması. Malum 400k altında kasko bedelinin %70'ini kredi olarak veriyor bankalar. Ancak fb7 konusunda çok az bilgim var. O nedenle bir kaç sorum olacak.

1) Premium ile Premium Eco arasındaki fark nedir?
2) Elegance ile arasında sunroof ve koltuk ısımta dışında bir fark yok gibi. Varsa da gözümden kaçmış. Executive kasa ek olarak anahtarsız çalıştırma falan var sanırım.
3) Kasko bedeli listesinde "CIVIC SEDAN 1.6 125 PREMIUM ECO OV (Y)" ibaresi var. burada Y ne anlama geliyor??

Kendime 490k ya kadar limit belirledim. Sizce bu rakam normal mi ya da olması gereken ortalama rakam nedir? yardımcı olursanız sevinirim.
1. Eco modelleri fabrikasyon LPGli, motorda LPGye özel güçlendirmeler var. Ama civic’lerin Eco olmayan modelleri de LPGye gayet uyumlu, düzgün bir montaj yapılmışsa sorun yaşamazsınız.
2. Premium-Elegance farkı xenon far, sunroof ve koltuk ısıtmadır.
3. Bu konuda bilgim yok ama önemli bir husus olduğunu sanmıyorum.

Şu anda piyasa çok durgun, eğer biniciyseniz temiz 2015 FB7yi 450 civarına bulabilirsiniz düşüncesindeyim.

1. Eco modelleri fabrikasyon LPGli, motorda LPGye özel güçlendirmeler var. Ama civic’lerin Eco olmayan modelleri de LPGye gayet uyumlu, düzgün bir montaj yapılmışsa sorun yaşamazsınız.
2. Premium-Elegance farkı xenon far, sunroof ve koltuk ısıtmadır.
3. Bu konuda bilgim yok ama önemli bir husus olduğunu sanmıyorum.

Şu anda piyasa çok durgun, eğer biniciyseniz temiz 2015 FB7yi 450 civarına bulabilirsiniz düşüncesindeyim.

Cevap için teşekkürler. İlanda da çok az araç var premium eco için. Bulmak biraz zor olacak gibi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Premium ile elegance fb7 farklarDoğru ama eksik.

Premium far yuks. ayari Manuel, far yıkama yok.
Elegance far otomatik ayar, far yıkama var.

Ancak her ikisine de uzun süre binmiş biri olarak şunu belirteyim, premium a piyasada "boş paket" muamelesi yapılıyor. Piyasanın bu kadar sevmediğini bilseydim hiç almazdım.

İmkan buna yetiyordu, sıkıntı yaşamadık. Senin imkanın da buna müsait ise al bin keyfini sür.

Eco muhabbeti çok kılçık bir mevzuu, güya iyi olduğu iddia edilir 5 tane fb7 im oldu 3 ü eco idi, 2 si normal. Eco lar çok yakıyordu.

Bilgiler için teşekkürler. Elegance alabilmek için model yılımı 2014'e çektim. Burada karşıma şöyle bir şey çıktı. Kasko değerleri aşağıdaki gibi;

2014 Elegance Eco OV - 406k
2014 Elegance OV - 406k
2014 Elegance Smart Eco OV - 403k
2014 Elegance Smart OV -391k

2014 Executive OV - 383k
2014 Executive Smart OV - 391k
2014 Executive Eco OV - 395k
2014 Executive Eco Smart OV - 403k

Burada bir gariplik yok mu? Executive üst kasa olmasına rağmen Elegance neden daha yüksek kasko bedeline sahip??

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Hepsi aynı model fakat smartlar makyajlı kasa olanlar. 2014 ikinci 6 ayda üretilenler . Makyajsız kasalarda arwc tabani boydan boya muhafazali. Makuajlilarda bu ve bugun gibi fiyat düşürme amaçlı yapılan işlemler olabilir .

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri