Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

Aracınız
Aracımı aldığımda 93500 km idi. Diskler orjinal ve hiç sökülmemişti. Dün aksama kadar. Önlerde bocsh marka balata arkada TRW vardı. İki balatadanda memnum değilim. Bocsh ses yapıyor ve TRW de toz ayrıca tutmasıda zayıf. uzun araştırmalar sonucu piyasada maalesef FB7 için TRW diğer yan sanayi düşük seviye balata hariç çok çeşit yok. Ankarada orjinal NISSIn bulduk 330 TL dediler. EBC araştırdım ama FB7 için seçeneğini bulamadım. FD6 için seçenek bol. En sonunda İstanbul JAKOPAR da Ön arka VALEO balataları 220 TL peşin aldım. Ön diskleri söktürüp tornalatttırdım biraz iz yapmış. 30 TL torno + 50 TL İşçilik + 10 TL balata spreyi + 220 TL balatalar Toplamda 310 TL ye işi bitirmiş oldum. Eskiye nazaran çok çok iyi durumda . Disk balata uyumu bittiğinde dahada iyi olacak. Bosch lar varken bas bas durmaz biraz sert basarsın kapar abs devreye girerdi şimdi balata yeni olmasına rağmen abs devreye girmeden aracı olduğu yere çakıyor.

Balata değişiminde mutlaka özellikle ön diskleri tornalattırın eski balatanın izine göre yeni balata aşınmasınki tutması daha iyi olsun.

hocam bende ön balataları değiştiricem ama JAPOPARı aradığımda HİTEC denen yan sanayi marka söyledi pek içime sinmedi bende frenlerden memnun değilim bastımı yere çakılmasını isteyenlerdenim bu arada ön balatalara 75TL fiyat çektiler sonra tekrar aradım valeo marka ön balatalarada 150 tl dedi size 220 tl neden demiş?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
hocam bende ön balataları değiştiricem ama JAPOPARı aradığımda HİTEC denen yan sanayi marka söyledi pek içime sinmedi bende frenlerden memnun değilim bastımı yere çakılmasını isteyenlerdenim bu arada ön balatalara 75TL fiyat çektiler sonra tekrar aradım valeo marka ön balatalarada 150 tl dedi size 220 tl neden demiş?

Ben ön arka aldım. Toplamda 220 TL. Arka balata durumunuda bakın sadece ön balatayı iyi alarak iyi sonuç elde edemezsiniz. Arka ön balata aynı marka kalitede olması lazım. Ayrıca disk torna dan sonra balata ve disk yüzeyinin tamemen alışması 1000 km buluyor. İlk başlarda öyle aman aman performans beklemeyin ama eski balatalarınız çok kötüyse yenisi illaki fark eder. PAranız varsada nissın alabilirisni.

Aracınız
Ben ön arka aldım. Toplamda 220 TL. Arka balata durumunuda bakın sadece ön balatayı iyi alarak iyi sonuç elde edemezsiniz. Arka ön balata aynı marka kalitede olması lazım. Ayrıca disk torna dan sonra balata ve disk yüzeyinin tamemen alışması 1000 km buluyor. İlk başlarda öyle aman aman performans beklemeyin ama eski balatalarınız çok kötüyse yenisi illaki fark eder. PAranız varsada nissın alabilirisni.

Açıkcası servisten kaçmak için bu düşüncedeyim arka balatalarım bitik onlarıda değiştiricem ama ön disklerim az süratte bile titriyor diskin tornaya ihtiyacı var arka disklerede baktırıcam bu hafta sonu serviste

Aracınız
Açıkcası servisten kaçmak için bu düşüncedeyim arka balatalarım bitik onlarıda değiştiricem ama ön disklerim az süratte bile titriyor diskin tornaya ihtiyacı var arka disklerede baktırıcam bu hafta sonu serviste

Servisle uğraşmayın direk valeo yada nıssın balata alıp özel bir yerde tornalattırıp değiştirin derim.

Geri